DarkMarket był narzędziem FBI

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
Jak Pisze PolskiHacking owo forum które de facto zostało ostatnio zamknięte było niczym innym jak tylko wieeelce udaną prowokacją ...
<


FBI prowadziło forum dla cyberprzestępców

FBI zdobyło dane tysięcy hakerów i spamerów. Wszystko dzięki popularnemu wśród nich forum DarkMarket.ws. Federalne Biuro Śledcze przyznało, że forum zostało założone przez agenta J. Keitha Mularskiego. Udawał on hakera o pseudonimie Master Splynter. Forum działało mniej niż dwa lata. Zostało zamknięte, gdyż "przyciągało zbyt dużo uwagi". Informacja o tym, że DarkMarket.ws, na którym cyberprzestępcy dzielili się swoją wiedzą i informacjami o ofiarach, zostało założone przez FBI ujawniła jedna z niemieckich stacji radiowych.

Dzięki forum FBI zdobyło wiele cennych informacji o cyfrowych przestępcach i metodach ich działania. Już w 2004 podobnej metody zbierania informacji użyła Secret Service na forum ShadowCrew. Wówczas jednak wykorzystano informatora, który, jak się później okazało, popełniał kolejne przestępstwa.

arcabit.pl[/b]

Nie napisałem tego tematu aby wywołać spekulacje na temat naszego forum (mysle że nasz wymiar sprawiedliwości jest bardziej honorowy). Odczytuje ten smutny fakt jako przestrogę na przyszłość aby zawsze podchodzić do wszystkiego ostrożnie i skończyć z bezmyślnym wywieszaniem swoich danych osobowych w sieci (nasza-kwasa itd)
<


Pozdrawiam s7r0nt
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
No masz racje - nie nalezy sei afiszowac ze swoja osobowoscia.. ja ostatnio wymyslam sobie nowy nick (BTW, nie nie umiem i nawet za script-kiddie mnie nie mozna uznac, ale liczy sie fakt..), tym bardziej ze chcialem namotac to i owo i EWENTUALNIE sie pod tym podpisac..
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Wiesz.. kazdego mozna udupic. Kto ci uwierzy ze to nie ty, jezeli strona dajmy na to wp.pl bedzie hacknieta i podpisana twoja ksywa? Albo czyms jeszczE? ^^
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Nie ważne kto wierzy, ważne są dowody. Kilka znaczków na stronie to nie to za co ludzie ponoszą odpowiedzialność karną xD
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
ale za trojany i keyloggery to już można dostać ... Tak samo za włażenie do nieswojej bazy danych xD
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
No wlasnie... vide taka jedna strona bez hasla na bazie.. ale przynajmniej admin wzial i zalozyl pass na phpmyadminie
<
 

Kiui

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 27, 2008
Posty
12
hej.
tak sobie napisze z tym tak ni w pi ni w oko ale można by rzec że nasze organy sprawiedliwości żeby założyć takie forum musiały by napisać podanie gdzieś tam o długości i ilości stron równej Mont ewerestowi i nie to ze im się nie chce raczej bardziej oto chodzi ze oni by musieli załatwić miliardy pozwoleń.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
O to to. Chociaz... jakies tajne sluzby chyba mamy... w kazdym razie ja mam zamiar byc najlepszym na swiecie specjalista od zabezpieczen sieci i pracowac dla jakiejs powaznej instytucji/korporacji itd. ^^

Edit Vandervir Nie będę niszczył marzeń, nic nie powiem ;d
 
Do góry Bottom