dhpc

krasu

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2003
Posty
7
witam

zasiadlem do googli aby zglebic dhcp, no i udalo mi sie tzn wiem co to jest i takie tam, ale moje pytanie brzmi: jestem w lanie zwyklym uzytkownikiem i chcialbym sprawdzic wpis w dhcp innego uzytkownika, czy jest to mozliwe nie majac dostepu do servera admina ??

czy tylko admin moze sprawdzic takie dane ??

pozdrawiam

za odp z gory dzieki
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Originally posted by krasu
witam

zasiadlem do googli aby zglebic dhcp, no i udalo mi sie tzn wiem co to jest i takie tam, ale moje pytanie brzmi: jestem w lanie zwyklym uzytkownikiem i chcialbym sprawdzic wpis w dhcp innego uzytkownika, czy jest to mozliwe nie majac dostepu do servera admina ??

czy tylko admin moze sprawdzic takie dane ??

pozdrawiam

za odp z gory dzieki
NIE chyba ze ci admin na GG skopiuje
<
<
<
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by krasu
jestem w lanie zwyklym uzytkownikiem i chcialbym sprawdzic wpis w dhcp innego uzytkownika
a co sie dowiesz?? skoro sie naczytales o dhcp to wiesz czego mozesz sie dowiedziec i wcale nie musisz sprawdzac tego na serwerze... pingi, IP>MACadres itd wystarcza w tym przypadku... ;) powiedz co chcesz z tego serwera to ktos Ci powie jak mozesz odczytac te dane :)
 

krasu

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2003
Posty
7
u mnie w sieci jest tak ze kazdemu ip odpowiada adres (dokladny) i jest podane nazwisko, wlasnie tego bym sie chcial dowiedziec...

pozdrawiam
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
u mnie w sieci jest tak ze kazdemu ip odpowiada adres (dokladny) i jest podane nazwisko, wlasnie tego bym sie chcial dowiedziec...[/b]
przeczytalam to z 5 razy i nie bardzo rozumiem. 'Kazdemu ip odpowiada adres i nazwisko' czyli masz na mysli nazwe hosta a w niej nazwisko? hm.. intrygujace, w kazdym razie jesli to masz na mysli to mozesz to sprawdzic zapytaniem do DNS i rDNS, tylko jest taki maly problem ze nie mam pojecia czy windows dysponuje taka magiczna komeda... Na linuxie dajesz:
host nazwa_hosta.domena.pl -> DNS zwroci Ci adres IP tego hosta
host x.x.x.x -> czyli zapytanie o ip, rDNS zwroci ci domene odwrotna.
Nie wiem ktora informacje masz, nazwe czy adres IP... Jesli macie siec na publicznych adresach to mozesz poprosic kogokolwiek z linuxem 'na pokladzie' zeby Ci to sprawdzil. Jesli nie, to musisz znalezc jakas podobna windowsowa komende, jakis nslookup or something...

Nie bardzo wiem czy o to chodzi bo z samym dhcp to nie ma wspolnego absolutnie nic, ale to juz Twoja wina, ze nie jestes komunikatywny i piszesz skrotami myslowymi :]

chcialbym sprawdzic wpis w dhcp innego uzytkownika[/b]
cos kiepsko Ci chyba szlo to czytanie o dhcp... Konfiguracja serwerow dhcp opiera sie na puli adresow ew. podczepionych do adresow MAC kart a nie do nazwiska :> Nazwisko moze byc w nazwie hosta, ale to juz sie sprowadza to tego co napisalam wyzej -> dns :]
 

krasu

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2003
Posty
7
widze ze mam problem z zformulowaniem pytania, sorki
<
chodzi mi o to ze np:adres ip 192.168.3.194 należy do użytkownika, którego wpis w dhcp wygląda tak: cha_16b_20_xxx (xxx to nazwisko
<
), i wlasnie chcialbym sie dowiedziec jak to moge sprawdzic dla innego ip ( ten przyklad jest z naszego sieciowego forum i admin podal te informacje )

pozdrawiam

p.s mam nadzieje ze juz poprawnie zadalem pytanie ;]
 

Wojass

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2003
Posty
347
Originally posted by krasu
nie nie chodzi tu o pinga ...

pozdrawiam

no o ping to napewno; ale czy chodzi o nazwe hosta?
bo u mnie w LANie jest tak ze kazdy ma swoje stałe wew IP, a w nazwie hosta ma wpisane cos takiego np:
adres IP 198.12.13.14
nazwa hosta: 14.NazwaUlicy_X (gdzie X to numer klatki)
dlatego mysle ze wasz admin poprostu wpisał nazwiska w nazwie hosta;
"ping -a" to tylko jeden z wielu sposobów zdobycia nazwy hosta
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Nisia, oceniam twoj wiek na 20 lat i wzwyz, dzisiaj sie juz nie uzywa polecenia host tylko dig ;>
zapraszam Cie do poczytania "man dig". ;]

Jesli gosc ma w nazwie hosta nazwisk jest to jawne lamanie ustawy o ochronie danych osobowych wiec to raczej niemozliwe. Kazdy sobie by mogl wygrzebac nazwisko tego goscia jezeli tylko ten wszedlby na strone www (przeciez nie kazda www zbiera dane o dnsach ludzi ktorzy na nia wchodza, wiec ja wchodzac na jakas stronie nie koniecznie jestem zainteresowany tym zeby zdradzic webmasterowi swoje nazwisko).

Nisia zauwazylem ponadto ze jestes jednym z dwoch rodzynkow na tym forum, zapros kolezanki - to bedzie ciekafiej :D
 

krasu

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2003
Posty
7
jak juz wczesniej pisalem to nie host, macie jeszcze jakies inne pomysly ??

pozdrawiam

ps. hosty u nas wygladaja masq3-81.tu nazwa sieci.pl (to jest dla ip 192.168.3.81)
 
Do góry Bottom