dll + plik wykonywalny

gelman

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
31
Witam. Mam plik dll pewnego programu i trojana exe/pif. Czy da rade zedytowac dll tak, ze po uruchomieniu programu, ktory potrzebuje tej dll odpala sie trojan? Jezeli tak to jak to zrobic?

P.S. Jezeli zly dzial to prosze o przeniesienie
smile.gif
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Tak, da sie to zrobic.

Mozna w gap'ie sekcji zalaczyc wlasny kod ktory by odpalil dany plik.

Prosta sprawa.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
O takowej modyfikacji mozna bylo by pisac wypracowanie na coanjmniej 20-100 stron a4.

Kazdya biblioteka dll posiada takowa funckje glowna:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms682583(VS.85).aspx

Zapewne jest ona zdefiniowana w sekcji PE ".text" pliku .dll

Nalezy ja (funkcje glowna) zwyczajnie zmodyfikowac do takiego stanu aby wykonywala co tam chcemy, np aby uruchomila inny proces lub watek w programie.

Mozna to zrobic ale modyfikacja taka wymaga troszke wiedzy.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
to o czym mowisz nazywa sie dll spoofing
Zwykle program kozysta z dll poprostu kozystajac z jej funkcji ktore exportuje
mozesz wiec napisac swoja funkcje main a exporty forwardowac do orginału o ile oczywiscie main nie robi jakichś czynnosci inicjalizacyjnych bo wtedy pewnie sie wysypie.
Pogoogluj "dll spoofing"
 

shatanec

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2010
Posty
1
mnie tez to interesuje. Jakie komendy są do tych dll'i na odpalanie różnych programów itp? Gdzie mogę znaleźć przykładowe kody do wpisania tak, abym miał czym się sugerować? Jestem z deczka zielony ale bardzo szybko się uczę więc jakaś mała podpowiedz na pewno by mi bardzo pomogła
 

g3t_d0wn

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2010
Posty
13
Zależy o jakim spoofingu mówisz. Są 2 rodzaje spoofingu:
pierwszym z nich jest podmiana dllki ze swoim kodem najczęściej po analizie działania oryginalnej dllki i wielu próbach i błędach.

drugim sposobem(prostszym) jest wyszukanie sekcji kodu (.text) i zmodyfikowanie/dodanie paru instrukcji. Do tego będzie potrzebna znajomość assemblera i po trochu inżynierii wstecznej.
 

vegasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2010
Posty
4
Odp

Chciałbym tak: Wysyłam kolesiowi np. plik.dll i on go wkleja, do folderu z gadu-gadu i potem odpala np. gadu-gadu.exe, i odpala mu sie keylogger i gadu-gadu jednoczesnie.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
masz: http://www.winimage.com/zLibDll/index.html

zlib to biblioteka wykorzystywana przez komunikator, chyba curl wykorzystuje ja.

jak zmodyfikujesz kod biblioteki, skompiluj ja i podmien, ot cala filozofia a jak sie zabawisz programujac przy tym. hakowanie kolegi bylo by po pachy wtedy.
 

vegasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2010
Posty
4
Dokladniej to chodzi mi o elfload.dll - crack do bota.

Nierozumiecie mnie... Chciałbym zeby w pliku .dll byl keylogger, ale niechcem zeby plik .dll byl wykonywalny, czyli zeby koles uruchomil bota (bot.exe) i wtedy uruchamial sie ten keylogger, ktory znajduje sie w pliku .dll (np. crack.dll).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

g3t_d0wn

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2010
Posty
13
Dokladniej to chodzi mi o elfload.dll - crack do bota.

Nierozumiecie mnie... Chciałbym zeby w pliku .dll byl keylogger, ale niechcem zeby plik .dll byl wykonywalny, czyli zeby koles uruchomil bota (bot.exe) i wtedy uruchamial sie ten keylogger, ktory znajduje sie w pliku .dll (np. crack.dll).

Właśnie o tym mowa. Musisz podpiąć swoją dllkę pod którąś z aplikacji która ładuje jakąś dllkę do pamięci stąd wątpię żeby twój pomysł był zrealizowany, bo jeśli dllka znajdzie się na komputerze ofiary to coś i tak musi ją podmienić, a sama tego nie zrobi bo zaczyna działać dopiero po załadowaniu do pamięci. Jedynym rozwiązaniem jakim tutaj widzę jest pobieranie pliku od razu do któregoś z katalogów w którym dllka się nadpisze, a takiej dllki zazwyczaj nie warto przepisywać tylko dodać do niej swój kod(jest to bezpieczniejsze i większe szanse powodzenia). Na twoim miejscu lepiej napisać soft który ma zbindowaną w sobie dllkę i zamienia kod oryginalnej na swoją.
 
Ostatnia edycja:

vegasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2010
Posty
4
Heh, a moglbys mi takie cos napisac?... Bo ja niemam zielonego pojęcia jak to zrobić ;/


//EDIT: Jeszcze raz dam przyklad: Wysylam kumplowi crack.dll i on go wkleja do folderu z jakims plikjiem wykonywalnym, .exe, pozniej uruchamia ten plik .exe. i odpala mu się keylogger, ktory jest w tym .dll (czyli crack.dll).
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom