Dobór RAM

lukasz_biker

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
26
witam, czy ma ktoś jakiś link do stronki, albo moze mi napisac jak dobierac pamięci do płyty głownej tak aby sprzet działał jak najlepiej?
 

dare_devil

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 9, 2007
Posty
32
Ja też mam podobny problem bo nie wiem co to jest PC poza tym że ja mam PC3200 a nie wiem jak dobrać ramy!!!!
 

Skajlajn

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2007
Posty
28
hyh ;d

ależ proszę cię bardzo: programik bardzo pożyteczny i łatwy w obsłudze znajdziesz tam wszystko na temat swojego komputera ;]

http://www.instalki.pl/programy/download/t...ome_Edition.php

OPIS programu:

EVEREST Home Edition jest bezpłatnym programem, który służy do identyfikacji sprzętu i oprogramowania. Aplikacja wyświetla szczegółowe informacje o sprzęcie, a także potrafi generować przejrzyste raporty.

Miłego użytkowania
<
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Dziwny temat. Zobacz sobie jakie wejście ma Twoja płyta główna, a jak nie rozróżniasz to napisz nazwę dokładną płyty głównej i model.
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Zbyt ogólnie zapytałeś...
Zasada mniej więcej jedna i ta sama: jesli masz dużo gotówki to kup 2-4GB ramu... jesli masz ograniczony budżet to powiedz ile masz przeznaczone na te ramy i podaj konfig komputera to znajdzie się coś optymalnego cena/jakość.
Kupujac ramy zwraca sie uwage na: wielkosc pamieci, timingi, Mhz, i tak jak B33RK4 napisał musisz też kupić ramy dopasowane do wejscia jakie ma twoja płyta głowna (ddr,ddr2,ddr3 itd...) no i cena :>
Mysle ze jak na chwile obecna 2giga spokojnie wystarczy na prace/gry itp.
Dobrze jest tez kupowac przyszlosciowo tzn jesli mamy w planach rozwoj komputera to nie kupuj 4x512 a 2x1giga zreszta 2x1 moga pracowac w dualu co oznacza wydajniejsza prace.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Od płyty głównej jeszcze zależy, czy np 4 GB RAM "podniesie".
W dodatku ten dual, to jest sciemnianie, wydajność jest nie zauważalnie większa.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Wg. mnie najlepsza firma co do pamięci to Kingston, zresztą, nie ma różnicy wielkiej pomiędzy RAM'ami.
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Trzeba jeszcze sprawdzić jaki rodzaj pamięci obsługuje płyta (DDR,DDR2..) i jakie częstotliwości pracy.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Co do częstotliwości to płyta sama może się ustatkować do RAM, oczywiście jak się ma magistrale 400Mhz To najlepiej kupić takie same RAM'y. W dodatku nie polecałbym robić mieszanki typu : jedne np 333, inne 400 etc.
 
Do góry Bottom