Domofon na kod - hakowanie

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
w moim bloku ostatnio założyli domofony na kod, a dokladniej takie jak na zdj pod linkiem http://www.escefon.com.pl/produkty/foto/143.jpg
pomyslalem, ze administracja spóldzielni musi miec jakis uniwersalny kod do wszystkich klatek, moje spekulacje potwierdzily sie, widzialem jak osoba (pracownik spóldzielni ) chodził od klatki do klatki i otwieral kodem drzwi, otworzyl okolo 30 klatek na moich oczach, wiec nie sadze ze zapamietywal kod.
Macie jakies pomysły jak to obejsc ? Jak zdobyc uniwersalny kod ?
 

Omeli

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2008
Posty
27
u mojego kuzyna jest takie coś. kod to
99 -> 'kluczyk' -> 9999. jesli sie dobrze orientuje, w klatkach w pobliżu kod jest ten sam. Więc może oni zakładają kody jakoś "rejonowo"?
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
ja przeszukałem gógle i znalazlem troche inne, ale u mnie nie pasuja niestety ;], rejonowo ? mysle ze bardziej losowo, chociaz kto tam wie
 

Omeli

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2008
Posty
27
mówiąc rejonowo miałem na myśli to, że np na danej ulicy czy ,,podwórku" (nie wiem jak to inaczej nazwac xd). a że losowo, to chyba logiczne ;)
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
u mnie też coś takiego było, tylko że ja z kumplami podpatrzyliśmy jak robotnik wpisywał
smile.gif
Mieliśmy może 12-13lat, podszedł do domofonu by staliśmy kawałek z tyłu nie widział nas i wpisał: Krzyżyk (u ciebie C)->kluczyk->2006 tylko że cyfry po wpisaniu zamieniały się na takie kreseczki, nacisnął liczbe, pokazała się a po sekundzie zamieniła ne kreseczke (tak że w jednym polu na cyfre mieściły się dwie kreseczki)... I bawailiśmy się tym, działało w każdym domofonie na osiedlu, ale potem chyba ktoś zobaczył i coś zmienili bo już nie spotkałem się u nas z takim otwieraniem...
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
zrob jak na filmach typu james bond ;] nasmaruj czyms co swieci pod UV przyciski jak robotnik bedzie szedl ;] i poswiec potem UV.

z drugiej strony mozesz sprobowac brute force ;]
masz tylko ~10 000 kombinacji
 
Do góry Bottom