Dostęp do sieci LAN z zewnątrz, DNS spoofing

krychu15

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
3
Witam, mam kilka nurtujących mnie pytań, nie oczekuję wyjaśnień krok po kroku, od tego mamy google i mózgi (chyba) :)

1. Jeżeli posiadamy dostęp do jakiegoś routera, to czy istnieje możliwość aby stać się członkiem tej sieci (będąc po za nią oczywiście), VPN coś innego o czym nie wiem? Zakładamy oczywiście, że nie posiadamy fizycznego dostępu ani do routera ani żadnego komputera w tejże sieci.

2. Wykonanie ataku DNS spoofing nie stanowi większego problemu w sieci LAN oczywiście, czy mając dostęp do zdalnego routera można ustawić tam własny adres serwera DNS tak aby to działało oraz czy można go podać w formie adresu http (DDNS), czy to jest już zależne od możliwości urządzenia, czy może istnieje sposób aby to zrobić bez dostępu do routera ;)?

3. Zbindowanie pliku exe w doc'u, xls czy jakimś innym w taki sposób aby rozszerzenie pliku było takie jakie chcemy np. przesyłamy plik raport.xls z bindowanym plikiem exe, w grę wchodzi RTLO czy jakies inne możliwości?

4. Czy istnieje możliwość podsłuchiwania ruchu w sieci LAN nie będąc w niej? ARP chyba nie jest rutowany, więc odpada, jakieś inne tajemnicze dla mnie sposoby?

Proszę o wyrozumiałość z powodu mojego niedoinwestowania wiedzowego ;)
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom