Dwa artykuły do oceny

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Fajne tabelki, nie spodziewałem się że założenie radia do 50 słuchaczy to koszt ok.300zł oO

I drobna uwaga - nie znam się od strony technicznej, ale czy pomiędzy dedykami do shoutcasta a dedykami ogólnego przeznaczenia nie warto wspomnieć o VPS'ach? Koszt o połowę mniejszy, a różni się tylko tym, że jest emulacja(a u niektórych tańszych można hostować serwery do gier/głosowe, jak np.ionic)

Fajne artykuły, ale koszty...myślę że mogą trochę zniechęcać do zakładania własnych radyjek :D

A ciekawi mnie inny fakt, czy ZPAV, ZAIKS i ich kumple mają polskiego Web Sheriffa do ścigania shoutcastów nie opłacających licencji, a działających powiedzmy, dla 20,30 słuchaczy?
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Zaraz uwzględnie VPSy ;)

Jeśli o szeryfa chodzi, to praktyka jest taka, że ZAIKS, STOART i SAWP mają wszystko w dosłownej dupie. To ZPAV ze swoją "grupą antypiracką" ścigają ludzi, a jak już kogoś znajdą to dają tylko cynk do pozostałych, że kogoś znaleźli i robią takiego kombosa, że właściwie do końca życia masz długi ;D

Kiedyś wypowiadał się pewien forumowicz, że prowadził stację dla znajomych. Słuchaczy około 15, po pół roku zapukali do drzwi i skończyło się grzywną w wysokości około 10 tysięcy zł + koszty sądowe.
 
Do góry Bottom