Dysk zewnętrzny ...

BlackGhost

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 8, 2007
Posty
52
Witam
Mam pytanie odnośnie dysku zewnętrznego i inne pytanie .

1 . Szukam dysku twardego zewnętrznego pod USB 2.0 ( pojemność od 90 gb do 200 GB ) , najlepiej jakiegoś szybkiego i małego .
Szukałem na google'u ale nie mogłem znaleść czekoś dla mnie .
Prosiłbym o propozycję konkretnego modelu lub linku do allego.pl
2.
a ) Hmm , czy na komputerze na którym nie ma żadnego dysku twardego , można zainstalować system na dysku zewnętrznym ?
b ) Czy jest możliwe coś takiego że instaluję sobie np . grę na dysku zewnętrznym i idę do kumpla odpalam tą grę z dysku twardego ?

Mam nadzieję , że się jasno wyraziłem
<


Proszę o rychłą odpowiedź .

Z góry dziękuję .

Z poważaniem BlackGhost !
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
2. Tylko jeśli płyta główna obsługuje bootowanie z usb (tzn. instalować można nawet bez tego ale nie ma to sensu). Nie wiem czy instalator windowsa umożliwi takie coś ale w najgorszym wypadku można zainstalować na zwykłym, wewnętrznym HDD a skopiować cały obraz dysku na zewnętrzny HDD.

3. Zależy od gry, jeśli dodaje jakieś wpisy do rejestru/pliki do katalogu windowsa to może nie działać bez tych plików/wpisów. Może być też problem np. z DirectX'em, jeśli na drugim kompie nie ma odpowiedniej wersji to gra się nie uruchomi.
 

Razor123445

Użytkownik
Dołączył
Październik 21, 2008
Posty
6
1. Seagate External FreeAgent Go 160 GB USB 2.0 za 200zł można spokojnie dorwać
smile.gif

2.
a) można
<
tak jak napisał hxv praktycznie każda gra dodaje sobie wpisy w rejestr (gdzie dane pliki się znajdują) wiec raczej ciężko aczkolwiek wykonalne
smile.gif
zaś DirectX'em bym się nie przejmował bo doinstalować to nie problem ...
 
Do góry Bottom