Dystrybucja dla serwera

wielki lamer

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2007
Posty
48
Witam .
Mam problem z wyborem dystrybucji linuxa dla dosc "niezyklej" jednostki.
jednostka jest dosc niezwykla dlatego ze powstala z tego co razem z znajomymi znalezlismy u siebie w domu...w kilki slowach :pentium 3 800Mhz , HDD 8,5GB , Zasilacz 300W , Radeon 8500 , 1GB ram DDR.
Komputer ten jest przeznaczony na serwer //wiem ze to glupie ale koledzy nie dali sie przekonac na darmowy hosting//strony naszego klanu BF2 . Teraz prosze o pomoc z doborem dystrybucji linuxa . Sam na codzien korzystam z ubuntu , jednak on zajmuje zbyt duza przestrzen dyskowa i "pozera" zbyt duzo ram'u . Potrzebuje systemu z apache , php , mysql i vnc /Bez zbednych dodatkow takich jak gry codeki itp
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Może Gentoo? Mały, szybki i przyjemny. Sam wybierasz jakie pakiety mają zostać zainstalowane. Konfiguracja systemu zajmuje trochę czasu, ale na pewno opłaca się poświęcić. Alternatywą jest Slackware.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
na serwer? Windows ;p

i niech nikt mnie nie zwodzi ;D
już swoje przeżyłem i osobiście polecam.

no chyba ze na legalnosci ci zalezy. Wtedy pozostaje Linux.
Debian > bedzie prosto konfigurowac
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Kwestia tego czy chlopak sobie z dystrybucja poradzi
smile.gif
 

wielki lamer

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2007
Posty
48
Mam dobre wiesci
<
serwer stoi na debianie(wybralem go bo jest dosc podobny do ubuntu na ktorym juz troche pracowalem) mam jedynie problem z konfiguracja VNC , jezeli ktos moze podac link do stronki z jakims poradnikiem to bede wdzieczny.

//ps. Jezeli serwer stoi u mnie podpiety do livebox to czy moj kolega (u siebie w domu ) majacy NEO bedzie mogl zarzadzac tym serwerem za pomoca VNC ?
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Jeśli livebox am funkcje przekierowania portów to nie ma problemu. Lub można zrobić tunolownie VPN przez np. Hamachi.
 
Do góry Bottom