Dziala tylko gadu-gadu

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
Jestem uzytkownikiem sieci WI-FI i od kilku dni dziala mi jedynie GaduGadu. Gdy wlaczam mozille to wyskakuje mi blad polaczenia. I router z sieci czy cos tam innego (nie znam sie) przydziela mi zle ip. Gdy przydzieli mi router ip to jest caly czas stan: pobieranie adresu sieciowego bo ip jest jakies chu**we.(356.111.7.346) Natomiast gdy ip sam sobie wpisze te co tydzien temu mialem (192.168.1.124)to dziala jedynie GaduGadu. Wiec w czym jest problem? Cos u operatora?
 
Ostatnia edycja:
K

Khalt

Gość
Heh. Trochę mało dochodzi w porównaniu z wysyłanymi (nie wspominając o zbyt małej ilości obu z nich).
Zapewne aplikacje jak Google Talk też działają...
Nie używałeś może komputera jako router (connection sharing - "dzielenie łącza"...?)? Może się wydawać, że nie ma związku, ale zawsze jak się łącze z internetem u kumpla to muszę wyłączać connection sharing, bo dzieje się dokładnie to co opisałeś.
Jeśli to nie pomoże może masz jakiś syf na kompie (nie za bardzo pamiętam jaki rodzaj syfu takie coś powodował - wybaczcie brak profesjonalizmu :p) - w takim przypadku skan AV powinien wystarczyć.
Ew. sterowniki albo uszkodzenie mechaniczne. Nie uwzględniam niskiej jakości sygnału.
 
Ostatnia edycja:

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
synal mam dobry. Sprobuje przeinstalowac system. Moze cos pomoze ;)
bo wirusow mam od cholery ale nie wiedzialem ze moga zaszkodzic internetowi
 
Ostatnia edycja:

delver

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2009
Posty
2
Ty dostajesz IP: 356.111.7.346
Jak to możliwe skoro IP ma 0-255 a ty ponad 300 ?
 

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
No wlasnie nie wiem jak to jest mozliwe. Przeinstalowalem system i nic nie pomoglo ;/ Router znajduje sie u mnie w swietlicy wiec moge pojsc i zresetowac go ale da to cos?

A jeszcze slyszalem cos takiego, ze ktos moze zablokowac moj MAC. Jest to realne? Siec WI-FI jest darmowa i moze kazdy z niej korzystac i moze kazdy pojsc do swietlicy i zablokowac moj MAC zebym nie mogl sie polaczc z internetem. Wiec jak moge pomienic swoj MAC z czyims? Wiem ze z sieci korzysta okolo 30 osob.
 
Ostatnia edycja:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Wejdź na router i pozmieniaj ustawienia. Powinien przez przeglądarkę się dać sterować (192.168.0.1/192.168.0.2) będzie prosił o hasło, wejdź na stronę producenta modelu i znajdź standardowe hasło (najczęściej w instrukcji obsługi [pdf najczęściej]) pójdź na świetlicę (z długopisem) przytrzymaj 7s (tu użyj długopisu) poczym wróć do komputera, podaj domyślny login i hasło, poszukaj podmenu 'Filter' w blokowanych adresach MAC znajdź swój MAC i go odznacz/usuń. Jeśli to nie pomoże to napisz.
 

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
Poczytalem troche po forach i dowiedzialem sie ze duzo osob ma taki problem, ze z internetem podlaczono ale strony sie nie wczytuja i bramka przydziela jakies ip z kosmosu. Gdy w lini komend wpisze ipconfig/all to jest napisane ze DHCP jest wylaczone. I jeszcze mam jedno pytanie jezeli mam rubryke do wpisania preferowany server DNS i alternatywny server DNS to co mam tam wpisac?

I moglby mi ktos jeszcze napisac jak przyspieszyc sobie internet jezeli wejde juz na router? Bo przy okazji mogblym sobie przyspieszyc neta. xD

Discovery44 mam wpisac 192.168.0.1 w przegladarce? Moja bramka to 192.168.1.1 to chyba to powinienem wpisac
 
Ostatnia edycja:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Do 'przyśpieszania' transferu służy opcja QoS na routerze. Poustawiaj limity innym userom a sobie daj więcej procent mocy.
 

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
uff naprawilem ;D Jestem z siebie dumny ;) Tylko jeszcze mozecie mi powiedziec co wpisac w DNS bo wpisalem jakies gowno a to ponoc zalezy od szybkosci internetu
 
Do góry Bottom