Dziwne reakcje na own

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Witam xD

Zapewne większość z Was w chwilach nudy "włamuje" się na różne strony i informuje adminów o błędach w kodzie czy o kiepskich zabezpieczeniach, przy tym oferując swoją pomoc lub z miejsca rozwiązując problem. Znana zabawa.
Co do reakcji na taki own, weźmy na przykład ludzika o nicku Gabas. Przy pierwszym ownie przyjął mnie z otwartymi ramionami, ciesząc się że nauczy się czegoś nowego o PHP. Mało tego, ilekroć napisał jakiś skrypt, wysyłał mi link do niego i w podnieceniu czekał na werdykt xD Ot "klient" idealny, do tego obie strony się uczą - właśnie z zerżniętych od niego kodów (LFI na jednej z jego pierwszych stron) zacząłem uczyć się PHP. xD

Przejdźmy teraz do pozostałych 80% "programistów" - po ownie, nawet gdy obsmarowany jest ze wszystkich stron wazeliną i wieelkimi chęciami pomocy, do tego wiadomość jest w formie przyjacielskiego wręcz listu ("też lubię tę książkę!
<
"), natychmiast wybuchają - rzucają infantylnymi, smarkatymi tekstami, plują się i grożą policją xD

Nie, to nie żart! Takie rzeczy się dzieją! To powyżej to autentyk. Gdy sprawa sobie ucichnie, wrzucę screeny i swoją wiadomość do admina :)
Administratorka owniętej strony prawdopodobnie nawet nie wiedziała o ownie. Dostałem wiadomość... tfu, przeczytałem wiadomość napisaną wielkimi literkami na stronie głównej od osoby będącej prawdopodobnie autorem skryptu.

Streszczę ową wiadomość: był tam tekst o tym, iż "zniszczyłem" stronę w którą włożono dużo serca i takie tam. W istocie dodałem tylko jednego newsa - za prawdę, totalny armageddon, zniszczenie, format dysku, Cyklon-B. xD
Dalej mamy informację o "zostawieniu śladów" i przechwałkę umiejętnością używania usługi WhoIs. Zważcie, że słowa te napisane były jakoby z dumą i wyższością osobnika który "wytropił" "zóego h4x10r4". Typowe? Zazdrościcie mu umiejętności wyciągania wniosków/logów? Więc zważcie jeszcze iż: przedstawiłem się na stronie głównej, podałem swój adres E-Mail, że nie wspomnę o wstępnym raporcie o błędach i propozycji udzielenia pomocy. Do głowy mi nie przyszło bawić się w elite proxy i inne pierdoły. Po co? Prawa nie łamałem, ot przyjacielska usługa xD
Dalej mamy grożenie policją. Nieznajomość prawa, procedur plus olanie mojej motywacji. Fascynujące xD
Jako osoba zainteresowana socjologią (Ave Mitnick! Freud kaput!) spróbowałem dotrzeć do źródła takiego a nie innego uformowania tekstu. Wnioski proste: autor wkurwił się (nie bójmy się tego wulgaryzmu) że ktoś wykorzystał błąd w jego cud-skrypcie. I zamiast wyciągnąć z tego stosowne nauki (tutaj ukłon w stronę Gabasa, który z dnia na dzień staje się coraz lepszym programistą), rzuca się jak gnojek i próbuje nas obsmarkać (ciekawa metafora xD). Reakcja gorsza od braku reakcji.

Zawsze powtarza się motyw "policji" i "niszczenia pracy". Wysiliłby się ktoś na bardziej oryginalne groźby i zarzuty, na przykład "skarbówkę" i "modyfikację pracy", albo "straż miejską" i "poprawianie błędów ortograficznych w postach niewinnych, bezbronnych użytkowników".
Do innych ciekawych rzeczów z którymi się spotkałem należy to coś:
Kod:
Dobrze Ciebie mogę nie obraażać. hacker to zły człowiek, a Ty taki nie jesteś.
---
to tak jakby satanista mnie przekonywał, że jest dobry
Co ona miała do satanistów? Nie ważne. Jak widzicie, typowy przedstawiciel tłumu - konformista (konformistka) jadąca przez całe życie na stereotypach i słowach postaci w TV. Przerażające xD
Riposta kolegi:
Kod:
Haker to nie tylko ludzik który umie używać linuxa. To przede wszystkim osoba myśląca. XD Haker nie jest zły. Script kiddie są zÓe i głupie, cyberterroryści też. Haksiory nie! ^^
---
Satanista to taki ludzik który jest wolny, wierzy w siebie i nie niewoli się dla jakichśtam bogów. Szatan i takie tam dodatki są tylko dla zabawy, o czym wspomina "biblia szatana", dość zabawna książka do tramwaju. xD
Udało mu się nawrócić niewierną na drogę częściowego nonkonformizmu. Wii! xD

Podsumowywując: programistów dzimy na dojrzałych i infantylnych. Ci pierwsi z przyjemnością czekają na owny i krytykę by się rozwijać, ci drudzy w odpowiedzi na owna dzwonią na policję i płaczą o zniszczonej pracy, a ich odpowiedzą na krytykę jest na przykład:
Kod:
tfoja stara robi buendy ortograficzne fraieże! ńeh tacy debile ńe piszą tylko normalni lódźe, jak marz śe wymondżać to ó śebie f kartońe!

Więc, podzielcie się swoimi doświadczeniami - pozytywnymi i negatywnymi. Opiszcie swoje spostrzeżenia, przypadki, wspomnijcie conieco o stereotypach i niszczeniu pracy xD

Pozdrawiam.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
musze powiedziec ze jest dokładnie jak mówisz zdarzyło się ze admin po nicku znalazł moje gg(umiejętność szukania w google) i spytał o błąd i jak go naprawić wszystko ładnie kulturka etc.
Ale i są teksy jak wyżej policja etc. I że sh4ckuj3 po IP mnie jutro bo zdobył jakimś cudem. Jednym słowem sa i tacy i tacy ale nie ma co sie zrażać ;] tylko szukać dalej.

Choć ja znalazlem jeszcze jeden typ admina a mianowicie: dopoki ze strony nie zostanie tylko <HTML> </HTML> to nie zrobi nic poza usunięciem szkody. Ani zmiany hasła ani zaaktualizowania softu ani poszukania dziur w "sfoim" sofcie. oczywiscie po takim tempogłowiu nastepnego dnia nie mozna sie wprost powstrzymać od zrobienia jak największej ilosci szkod.

BTW. od elite proxy lepszy jest wardriving
<
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Racja. LAdmini tak zwani xP Postawią sobie stronkę na php-fjużion, usuną "powered by php-fusion" i już wielki administrator
<
Chociaż, niedawno byłem świadkiem ciekawej sytuacji na (auto cenzura).com xD Po chwili na forum pojawiło się coś takiego: http://(auto cenzura).com/forum.php?topicid=9797 . ;]
edit: o lol
<
zacenzurowało
<
strona: j_a_p_i_e_r_d_o__l_e__._c_o_m bez podkreśleń ^^
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Magnefikko taka próba manipulacji i pranie mózgów jak MK Hitlera.
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Ale jednak tak żałosna, że zabawna, Vandervir. ;-)

gryzoniu, typ admina jaki przedstawiłeś przesiaduje na 34all.org xD

widmo17 - przykład dobrego klienta. :)
 
Do góry Bottom