Dziwny program .

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Witam.

Mam problem.
Ostatnio ściągałem różne rzeczy z internetu ( Skype, Firefox itp. - najnowsze wersje ) . Instalowałem wszystkie po kolei. Jeden plik - "setup.exe" nie miał ikony ( ikona okna ). Zajmował też bardzo mało. Przeskanowałem go antywirusem, ale ten nic nie wykrył. Po uruchomieniu nic się nie wydarzyło, w procesach go nie było. Czyli domyśliłem się że to wirus. Odrazu do Windows\system32 i patrzę a tam 6 nowych plików - utworzone pawie dokładnie wtedy gdy uruchomiłem tamtą aplikację ( niektóre w tym samym czasie, niektóre kilka, kilkanaście minut później ) . Te pliki to : "yqtvyskd.dll" , "klifyoiw.dll" , "bjkiqhia.dll" , "erxkyvlo.dll" , "pmnkKeCV.dll" , "mlJBUMFv.dll". Wszystkie oprócz "yqtvyskd.dll" i "mlJBUMFv.dll" udało mi się wywalić z autostartu i podmienić za puste pliki notatnika, potem skasowałem te pliki. Próbowałem to samo zrobić z "yqtvyskd.dll" , ale nawet po podmianie za jakąkolwiek dll'kę z taką nazwą komp po uruchomieniu wywalał : "yqtvyskd.dll" nie jest prawidłową aplikacją systemu Windows NT. "yqtvyskd.dll" nie mogę wywalić z autostartu - gdy kasuję z rejestru klucz odtwarza się z nowu ;( . Acha - nie mogłem dostać się do google i do tej strony !! Strona google działała, ale szukanie trwało w nieskończoność. Ta strona wogle nie działała - ładowała się w nieskończoność. Używałem też unlockera do kasowania ale przyczepił się do tych plików lsass.exe i gdy chciałem odblokować to wyskakiwał error. Jak się tu dostałem - skasowałem klucz z rejestru, uruchomiłem ponownie, zabiłem proces "yqtvyskd.dll", i szybko uruchomiłem przeglądarkę. Pomóżcie mi !



log z HiJack This - http://wklej.org/txt/83ec45af96

Podejrzewam że :


O4 - HKLM\..\Run: [BMbf5e88c8] Rundll32.exe "C:\WINDOWS\system32\yqtvyskd.dll",s

O2 - BHO: (no name) - {C6338228-5FC4-4A1C-8B13-409F5941D074} - C:\WINDOWS\system32\pmnkKeCV.dll
O2 - BHO: (no name) - {C6EA321D-EE5F-4ED5-B1FF-3A87F9D81ABF} - C:\WINDOWS\system32\mlJBUMFv.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {85F685C3-20D9-4943-95E4-EB4224056C3F} - (no file)
O20 - Winlogon Notify: mlJBUMFv - C:\WINDOWS\SYSTEM32\mlJBUMFv.dll
O9 - Extra button: BitComet - {D18A0B52-D63C-4ed0-AFC6-C1E3DC1AF43A} - res://C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.2.2.28.dll/206 (file missing)


są do skasowania[/b]


I przy okazji - mam jeszcze jeden problem. Gdy uruchomię Mój Komputer ( albo jakiś jego folder itp. ) na pasku koło zegara wyskakuje dymek żeby przeskanować komputer. Bez klikania na nic od razu otwiera się IE , wyskakują różne okna żeby " przeskanować komputer w poszukiwaniu wirusów " ( po angielsku ). uruchamia się strona http://pcprivacycleaner.com/2009/3/?mtrt=a...20097&rdr=1 Pod firefox'em nic się nie stanie po otwarciu tej strony - Jest okno o tym że strona jest zgłoszona jako witryna dokonująca ataków i się nie otwiera (
beztytuuya7.png
) Niestety w IE działa , i ściąga się z niej różnego rodzaju syf. Gdy mam ten dymek odrazu zabijam proces IE, ale lepiej by było gdyby tego dymka wogle nie było.

Tak więc czekam na waszą pomoc !





Edit - już sobie poradziłem - uruchomiłem skanowanie podczas uruchomienia systemu, wywaliło mi 61 wirów , na szczęście udało się wszystkie skasować



Temat do Zamknięcia/Skasowania
 

BelteK

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2007
Posty
31
Zrób kopie zapasową a następnie:
1. panel sterowania>dodaj/usuń programy>składniki systemu windows>odznacz internet explorer>dalej

2. usuwasz hijackiem to gówno z rejestru (te wszystkie które podejrzewałeś)

3. F8 przy starcie kompa>tryb awaryjny>logujesz na admina> kasujesz te pliki .dll

Nie urzywaj już dalej IE
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
1. panel sterowania>dodaj/usuń programy>składniki systemu windows>odznacz internet explorer>dalej[/b]
Khie. XD

2. usuwasz hijackiem to gówno z rejestru (te wszystkie które podejrzewałeś)[/b]
Hijem nie da się niczego usunąć.

3. F8 przy starcie kompa>tryb awaryjny>logujesz na admina> kasujesz te pliki .dll[/b]
Tu się zgadzam w zupełności :)
Stąd też uważnie przejrzyj rejestr (kluczyk RUN) i wyczyść go.
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
1 :
Edit - już sobie poradziłem...[/b]
- czytaliście do końca ?

2: Poradziłem sobie w ten sam sposób co mi radziliście ( pozbyłem się tego 3 dni po napisaniu pierwszego postu ) ;]

Aha - nigdy nie używałem IE, tylko to G**** samo się włączało przez któryś z tych syfów, wyrąbałem te wiry i IE razem z nimi
 
Do góry Bottom