emu10k1

G

Guest

Gość
mam pytanie, w szczegolnosci do badassa (?) bo on o tym napisal...
we wczesniejszym temacie pisalem o sterownikach na linuxa slackware.
napisales ( badass ) ze nie potrzebuje sterownikow, ze mam w kernelu modul emu10k1 - teraz moje pytanie:
( jestem od niedawna w posiadaniu linuxa ) gdzie jest ten modul, co mam z nim zrobic zeby miec dzwiek, bo z tego co sie dowiedzialem to musze miec sterowniki....
bylbym wdzieczny to odpowiedz.
 
B

b4d4ss

Gość
przede wszystkim ja na twoim miejscu przekompilowal bym jadro linuxa ... przynajmniej ja zawsze tak robie jak stawiam nowa instalke slacka, poniewaz warto wywalic to co jest niepotrzebne a zaladowac to co jest przydatne.
sam modul znajduje sie tu:
root@d4rk5t4r:/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1# pwd
/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1
root@d4rk5t4r:/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1#

mimo wszystko proponuje przekompilowac jadro zamiast ladowania osobnio emu, jak chcesz to pomoge ... wiesz gdzie mnie szukac.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by b4d4ss
przede wszystkim ja na twoim miejscu przekompilowal bym jadro linuxa ... przynajmniej ja zawsze tak robie jak stawiam nowa instalke slacka, poniewaz warto wywalic to co jest niepotrzebne a zaladowac to co jest przydatne.
sam modul znajduje sie tu:
root@d4rk5t4r:/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1# pwd
/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1
root@d4rk5t4r:/usr/src/linux/drivers/sound/emu10k1#

mimo wszystko proponuje przekompilowac jadro zamiast ladowania osobnio emu, jak chcesz to pomoge ... wiesz gdzie mnie szukac.

badass a mozesz mi jeszcze mniej wiecej wyjasnij jak sie kompiluje jadra, bo nie jestem pewny czy na pewno wiem jak..... :roll:
 
B

b4d4ss

Gość
make menuconfig

make dep

make bzImage

make modules

make modules_install

potem bzImage zrobiony kopiujesz do /boot stary vmlinuz zmianiasz np. na vmlinuz.old bzImage na vmlinuz potem komenda:

/sbin/lilo zeby zupdaetowac mape ... i juz ;]

prawda ze proste ? ;]
 
G

Guest

Gość
dzieki badass
powinienem sobie poradzic
<
 
Do góry Bottom