Ethereal Network .... niby dziala

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
Witam, niemal cała noc spedziłem przy kompie szukajac tego i owego na TEN temat, sciągnołem sporo programow nim. uap.14 ktorym filtruje sam siebie ... ale wiemy o co biega

zainstalowalem Ethereal pod win.xp niby dziala znaczy tak misie wydaje, po odpaleniu wybieram moja karte sieciowa to tamto dziala Source / Destination widze adresy Ip z mojej sieci przechwytuje wszystko ...

Moje pytanie jak dzieki temu co mam (przechwytuje) np. zobaczyc co oni tam dziabia na gg ; - ) jak odsiac
 

Marflo

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
84
Jesli bedziesz sniffowac UAPem to bedziesz automatycznie widziec co osoby z twojej sieci "dziabia" na gg
smile.gif
 

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
? ? - przy pomocy uapa podgladam tylko sam siebie, i nic wiecej

natomiast przy pomocy (Ethereal) jest juz lepiej bo wylapuje pakiety z mojej sieci od innych userow pytanie tylko - nie wiem jak te pkaiety odczytac / odisac to co mnie interesuje - np. gg

w tej chwili to jedna wielka kupa krzaczkow roznych nieczytelnych ; )
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Hmm, moim zdaniem jesteś w błędzie.

Co do UAPa - pełna zgoda, jak jesteś na switchach to tylko siebie będziesz sniffował
Ale jeśli chodzi o Ethereal to on nie zatruwa ARP więc też sniffujesz tylko siebie, to jest taki sam sniffer jak UAP tylko że sniffuje co innego (wszystkie pakiety albo te które odfiltrujesz) a nie jak UAP tylko pakiety związane z "działalnością" gg.
To że niby widzisz pakiety innych userów to (jak podejrzewam) po prostu Twoje pakiety, które wysyłasz do różnych IP.

No, chyba, że się mylę i zapuściłeś jakiegoś zatruwacza ARP w tle, albo może masz sieć zrobioną częściowo na switchach a częściowo na hubach.
 

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
Ops cholera prawdopodobnie masz racje....
Mam siec radiowa, czesciowo na switchach /w wiekszej czesci/

Wspomniales o ztrauwaczu, moze zostane przy UAP, w tej chwili filtruje tylko i wylacznie sam siebie, nie chce dalej bladzic jesli mozesz podac nazwe takowego, najlepszego /najbardziej nadajacego sie w mojej ssytuacji /

ps. juz sicagam ze 3
smile.gif
i dalej ryje forum w poszukiwaniu informacji.

pozdrawiam
 

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
<
THX for all hehe - piekne forum - teraz wiem kto idzie do szkoly kto jedzie gdzie na ferie - mam nadzieje ze moj admin nie zna tego forum
<
(w sieci mam ponad 300userow)

Cala aoeracja trwala prawie cala noc
<
przerylem to forum niemal cale

Wykorzystalem program WinArpSpoof wedlug zalecen Barcy http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.ph...p;highlight=arp

oczywisce wykorzystam to wylacznie do celow edukacujnych aby pomagac innym - jak to 2 albo 3 userow na forum deklarowalo
<
<
<
- bzdura
<
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
WinArpSpoof Ci działa na takiej dużej sieci?? Bo tu były głosy że jak sieć ma dużą liczbę kompów to nie działa.
 

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
działa i niedziała - działa włacz sie all ok super jednak chodzi poprawnie 5-10 min wyskakuje blad - nie pamietam cos o paczkach wysylaniu i dobieraniu - po nacisnieciu kalwisza ok wyskakuje to samo i tak ciagle ale program nadal dziala i spelnia swoja funkje - wiec okienko z bledem na bok a calosc dziala bez zarzutow dalej.

ps. Mam windexp jesli to istotne
ps2. Jak dotad program jednorazowo znzlazl cos kolo 40-45 userow jednoczesnie.
---------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie konkursowe za 100pkt
Jak sie bronic /gg/ przed ludzmi wylapujacymi pakiety w sieci LAN ?
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Okienko z błędem o którym mówisz też mi się pojawiało ale od razu jak wcisnąłem "start spoofing" ==>> było to spowodowane niewłaściwą wersją biblioteki Winpcap (ma być 3.0). Po czasie jednak ten błąd nigdy mi nie wyskakiwał.
Do tej pory słyszałem, że jak na dużej sieci się go zapuszcza to się zawiesza przy skanowaniu.
 

vesmir_

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2004
Posty
17
Mam WinAS v0.2 - biblioteki Winpcap 3.0 and UAP 1.4 - program dziala scanuje tylko z tym bledem w tle - blad sobie jest a programik dziala

Na bibliotece Winpcap 3.1 jest krzak w postaci takiej iz wszystkie programy znajduja moja karte sieciową (radiowa) jako - ??????????????????????

- jest jakis program zastepczy dla WinAS ?
 
Do góry Bottom