Expolity??

Karrde

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2004
Posty
31
W jakim programie można napisać(albo jaki jest najlepszy) expolita pod kątem buga??
 
G

Guest

Gość
Mam znowu taka samą prośbę jaką miałem jakiś czas temu...
Ludzie, nie piszcie bzdur. Jeśli o czymś nie wiecie, to nie wypowiadajcie się na ten temat bo w ten sposób robicie pośmiewisko z ogólnego poziomu forum.

1. Pytanie 'w jakim programie pisze się exploity' jest niesamowicie głupie. Pisać możesz w czym chcesz. Nawet Windowsowym Wordzie, ale powiedzmy, że po prostu źle ująłeś pytanie i chodziło Ci o "język programowania".
2. 'exploit po kątem buga', a widziałeś może exploita 'pod kątem' np. patcha ?
3. Marek... do Twojej odpowiedzi tyczy się to, co napisałem na samej górze... To w czym ktoś chce pisać exploita, zależy TYLKO i wyłącznie od niego, od tego w którym języku czuje sie najlepiej. Jeśli już mam być dokładny, to teoretycznie język C++ nie nadaje się zbytnio do pisania exploitow, bo jest on językiem troche uproszczonym w działaniu, tzn, został on napisany w taki sposób, aby ułatwić i zautomatyzować część operacji, co w efekcie zmniejsza możliwość kontroli programu przez programistę. Najczęściej stosowanym językiem do pisania exploitów jest na pewno C, głównie dlatego, że właśnie w nim, masz największą kontrolę nad programem i tym co się dzieje...

PS: Mam wrażenie, że napisałeś "C++" tylko dlatego, że ten język jest popularny i bardzo rozbudowany, chociaż nigdy w życiu go nie używałeś, a exploita widziałeś przez kilka sekund, albo i nawet w ogóle...]
PS 2: Jeśli odpowiadacie na jakieś pytanie, to uzasadnijcie swoją odpowiedź zamiast walnąć na pałę jakąś bzdurę. Nie mowiąc już o tym, że odpowiedź na pytanie "w jakim języku najlepiej pisać exploity" pada od człowieka, który nigdy ich nie pisał...
 

Marek

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 1, 2004
Posty
215
Originally posted by RAVEN
Mam znowu taka samą prośbę jaką miałem jakiś czas temu...
Ludzie, nie piszcie bzdur. Jeśli o czymś nie wiecie, to nie wypowiadajcie się na ten temat bo w ten sposób robicie pośmiewisko z ogólnego poziomu forum.

1. Pytanie 'w jakim programie pisze się exploity' jest niesamowicie głupie. Pisać możesz w czym chcesz. Nawet Windowsowym Wordzie, ale powiedzmy, że po prostu źle ująłeś pytanie i chodziło Ci o "język programowania".
2. 'exploit po kątem buga', a widziałeś może exploita 'pod kątem' np. patcha ?
3. Marek... do Twojej odpowiedzi tyczy się to, co napisałem na samej górze... To w czym ktoś chce pisać exploita, zależy TYLKO i wyłącznie od niego, od tego w którym języku czuje sie najlepiej. Jeśli już mam być dokładny, to teoretycznie język C++ nie nadaje się zbytnio do pisania exploitow, bo jest on językiem troche uproszczonym w działaniu, tzn, został on napisany w taki sposób, aby ułatwić i zautomatyzować część operacji, co w efekcie zmniejsza możliwość kontroli programu przez programistę. Najczęściej stosowanym językiem do pisania exploitów jest na pewno C, głównie dlatego, że właśnie w nim, masz największą kontrolę nad programem i tym co się dzieje...

PS: Mam wrażenie, że napisałeś "C++" tylko dlatego, że ten język jest popularny i bardzo rozbudowany, chociaż nigdy w życiu go nie używałeś, a exploita widziałeś przez kilka sekund, albo i nawet w ogóle...]
PS 2: Jeśli odpowiadacie na jakieś pytanie, to uzasadnijcie swoją odpowiedź zamiast walnąć na pałę jakąś bzdurę. Nie mowiąc już o tym, że odpowiedź na pytanie "w jakim języku najlepiej pisać exploity" pada od człowieka, który nigdy ich nie pisał...

RAVEN, twoja wypowiedz jest (cytuję): "niesamowicie glupia".
1. Język C++ jest to rozszerzony język C (jakbyś w nim programował, to wiedziałbyś, że sama nazwa to mówi)
2. Stanowcza większość exploitów jest pisana właśnie w C/C++
3. Nieprawdą jest to, że exploita piszesz sobie w tym języku, który ci siępodoba, bo niektóre języki nie oferują tak ogromnych możliwość.
4. Nie mów mi, że go nie używałem, bo programujęw nim zawodowo i ma on większe możliwości niż C
 
G

Guest

Gość
1. Naucz się korzystać z forum i nie rób syfu wysyłając 3 posty na raz.
2. Pisałem trochę w C++ i wiem jaki on jest. Jest rozszerzona wersją C, ale jest też ułatwiony, tzn, część rzeczy robi sam za programistę.
3. PRAWDĄ jest to, że można pisać exploita w czym się chce ! Gadasz głupoty człowieku. Nie ma nigdzie określonego języka do pisania exploitów ! Widziałem exploity w perlu, bashu, sh, C, i pewnie jeszcze kilka innych, o których teraz nie pamiętam. Exploita możesz pisać w takim języku, jaki w danej chwili będzie najbardziej odpowiedni.
4. Pokaż mi chociaż kilka exploitów w C++. Chętnie takie obejrze i _może_ zmienie zdanie do Ciebie. Jeśli nie, to będziesz kolejnym debilem szpanującym na forum.
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by RAVEN
PS: Mam wrażenie, że napisałeś "C++" tylko dlatego, że ten język jest popularny i bardzo rozbudowany, chociaż nigdy w życiu go nie używałeś, a exploita widziałeś przez kilka sekund, albo i nawet w ogóle...]
Takie wrazenia zostaw dla siebie.

PS 2: Jeśli odpowiadacie na jakieś pytanie, to uzasadnijcie swoją odpowiedź zamiast walnąć na pałę jakąś bzdurę. Nie mowiąc już o tym, że odpowiedź na pytanie "w jakim języku najlepiej pisać exploity" pada od człowieka, który nigdy ich nie pisał...[/b]
Primo - ty swoich odpowiedzi rowniez nie uzasadniasz wiec badz konsekwetny
Secundo - skad wiesz, ze nie pisal? Jestes Panem wszechwiedzacym? Wiecej pokory Panie Raven...
3. PRAWDĄ jest to, że można pisać exploita w czym się chce ! Gadasz głupoty człowieku. Nie ma nigdzie określonego języka do pisania exploitów ! Widziałem exploity w perlu, bashu, sh, C, i pewnie jeszcze kilka innych, o których teraz nie pamiętam. Exploita możesz pisać w takim języku, jaki w danej chwili będzie najbardziej odpowiedni.[/b]
Pokaz mi exploita napisanego w Logo komeniuszu... Pokaz mi exploita napisanego w tex'u
smile.gif
 

Karrde

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2004
Posty
31
Dzięuje za wyczerpujące odpowiedzi miło że raven tak się "stara" nam "umilić" życie
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Atid
Primo - ty swoich odpowiedzi rowniez nie uzasadniasz wiec badz konsekwetny
Secundo - skad wiesz, ze nie pisal? Jestes Panem wszechwiedzacym? Wiecej pokory Panie Raven...

Swoją odpowiedź uzasadniłem wystarczająco zrozumiale dla inteligentnego człowieka, a co do pokory to chyba nie ja mam z nią problemy panie Pakarod...

Pokaz mi exploita napisanego w Logo komeniuszu... Pokaz mi exploita napisanego w tex'u
smile.gif
[/b]

Czemu zmieniasz temat ? Na razie nikt nic o logo lub tex nie mówił.
 
G

Guest

Gość
No właśnie.. napisałem, że MOŻNA pisać w czym się chce, a nie, że TRZEBA pisać w TEX lub LOGO. Zmieniacie całkiem moją wypowiedź. Napisałem, że nie tylko C/C++ nadają się do pisania exploitów, ale nigdzie nie wypisałem dokładnie, w których językach _trzeba_ pisać. Czy to az takie trudne do zrozumienia ?
Pisałem tylko, że C++ nie nadaje się w wiekszości przypadków do tego i że w C++ raczej zbyt dużo exploitów nie znajdzie, o ile w ogóle jakieś znajdzie... Mieliście takie pokazać, ale jakoś ich nie widze, więc może lepiej zastanówcie się nad swoimi wypowiedziami, a nie moimi.
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Niom nie trzeba ale skoro twierdzisz, ze mozna we wszystkim to pokaz mi choc jeden exploit w tych jezykach.. I ja nic nie mowilem, ze sa pisane w C++ wiec nie uogolniaj.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Atid
Niom nie trzeba ale skoro twierdzisz, ze mozna we wszystkim to pokaz mi choc jeden exploit w tych jezykach.. I ja nic nie mowilem, ze sa pisane w C++ wiec nie uogolniaj.

Ty na prawdę jesteś aż taki ułomny czy tylko udajesz ?
Wtracasz się w połowie rozmowy, zmieniasz temat i ciągle piszesz to samo. Nie pokaże Ci exploitow w logo lub tex bo wątpie żebym takie znalazł. I czemu to dowodzi ? Że ja się myliłem, można pisać exploity _tylko_ w C++ i jest określona reguła w jakich językach można je pisać ? Nie. Jeśli ktoś będzie chciał napisać exploita np. w LOGO i będzie miał akurat taką możliwość to napisze. Po prostu mało osób używa tego języka, ale to nie znaczy że nie można w nim nic zrobić.
Co ty próbujesz udowodnić panie pakarodzie ?
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by RAVEN+--><div class='quotetop'>CYTAT(RAVEN)</div>
<!--QuoteBegin-Atid
Niom nie trzeba ale skoro twierdzisz, ze mozna we wszystkim to pokaz mi choc jeden exploit w tych jezykach.. I ja nic nie mowilem, ze sa pisane w C++ wiec nie uogolniaj.

Ty na prawdę jesteś aż taki ułomny czy tylko udajesz ?
Wtracasz się w połowie rozmowy, zmieniasz temat i ciągle piszesz to samo. Nie pokaże Ci exploitow w logo lub tex bo wątpie żebym takie znalazł. I czemu to dowodzi ? Że ja się myliłem, można pisać exploity _tylko_ w C++ i jest określona reguła w jakich językach można je pisać ? Nie. Jeśli ktoś będzie chciał napisać exploita np. w LOGO i będzie miał akurat taką możliwość to napisze. Po prostu mało osób używa tego języka, ale to nie znaczy że nie można w nim nic zrobić.
Co ty próbujesz udowodnić panie pakarodzie ?[/b]

buahahha skoncz juz - tex jest jezykiem do skladania textu i nie ma technicznej mozliwosci napisania exploita a logo to jezyk do tworzenia grafiki i rowniez nie ma mozliwosci technicznych.

P.S jeszcze raz kogos obraz a wylecisz z forum.
 

H4M3L

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 11, 2002
Posty
47
Originally posted by Atid+--><div class='quotetop'>CYTAT(Atid)</div>
Originally posted by RAVEN@
<!--QuoteBegin-Atid

Niom nie trzeba ale skoro twierdzisz, ze mozna we wszystkim to pokaz mi choc jeden exploit w tych jezykach.. I ja nic nie mowilem, ze sa pisane w C++ wiec nie uogolniaj.


Ty na prawdę jesteś aż taki ułomny czy tylko udajesz ?
Wtracasz się w połowie rozmowy, zmieniasz temat i ciągle piszesz to samo. Nie pokaże Ci exploitow w logo lub tex bo wątpie żebym takie znalazł. I czemu to dowodzi ? Że ja się myliłem, można pisać exploity _tylko_ w C++ i jest określona reguła w jakich językach można je pisać ? Nie. Jeśli ktoś będzie chciał napisać exploita np. w LOGO i będzie miał akurat taką możliwość to napisze. Po prostu mało osób używa tego języka, ale to nie znaczy że nie można w nim nic zrobić.
Co ty próbujesz udowodnić panie pakarodzie ?

buahahha skoncz juz - tex jest jezykiem do skladania textu i nie ma technicznej mozliwosci napisania exploita a logo to jezyk do tworzenia grafiki i rowniez nie ma mozliwosci technicznych.

P.S jeszcze raz kogos obraz a wylecisz z forum.[/b]

Heh - Atid - z tego wynika, ze logo i tex nie sa jezykami programowania....
<

I troche wiecej pokory - Raven kupe czasu temu sprowadzil mnie na ziemie i to jemu zawdzieczam to , ze dzis umiem cos wiecej niz (bodajze) 2 lata temu.

PS. Kto Ci dal moda na tym forum?? Obnizasz poziom (i tak juz prawie zerowy) tego forum....
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by H4M3L
Heh - Atid - z tego wynika, ze logo i tex nie sa jezykami programowania....
<

I troche wiecej pokory - Raven kupe czasu temu sprowadzil mnie na ziemie i to jemu zawdzieczam to , ze dzis umiem cos wiecej niz (bodajze) 2 lata temu.

PS. Kto Ci dal moda na tym forum?? Obnizasz poziom (i tak juz prawie zerowy) tego forum....

Sa jezykami programowania ale nie mozna w nich napisac exploita. To, ze RAVEN napisal, ze we wszystkim mozna to nie znaczy, ze mowil prawde. A jesli sie myle to niech pokaze mi taki exploit - chetnie zobacze i przyznam mu racje
smile.gif


To, ze Ciebie kupe czasu sprowadzil na ziemie to nie znaczy, ze musze chylic przed nim czola. Wiem, ze RAVEN duzo umie (czego nigdy nie negowalem) ale bez przesady. Moze jednym imponuje, ze podmienia strony i wysyla to na hacking.pl zeby byc slawnym i kochanym problem polega na tym, ze na ten hacked nikt ciekawy nie zaglada
smile.gif


Co do poziomu - ja przynajmniej nie mam klopotow z java
smile.gif
 

H4M3L

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 11, 2002
Posty
47
Badz co badz logo i tex nie sa jezykami programowania
<
Perl np. tez nie jest jezykiem programowania. I tak samo tex i logo...... Nie wazne. Radze zamknac topic... ;-)

ps. forum jest daremne i nie ma co sie nad tym zastanawiac ;-)
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
H4M3L byc moze nie zrozumialem tu czegos bo nie siedze w tym watku od poczatku, ale moglbys sie zdecydowac ?:

Originally posted by H4M3L
Heh - Atid - z tego wynika, ze logo i tex nie sa jezykami programowania....
<
Originally posted by H4M3L
Badz co badz logo i tex nie sa jezykami programowania
<
Perl np. tez nie jest jezykiem programowania. I tak samo tex i logo...... Nie wazne. Radze zamknac topic... ;-)
 

H4M3L

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 11, 2002
Posty
47
chyba ktos tu nie potrafi czytac ze zrozumieniem ;-)

EDIT: moze zmyl Cie emot '
<
' - ale w tym wypadku nic on nie znaczy... i nie zmienia sensu wypowiedzi.
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
Originally posted by H4M3L
chyba ktos tu nie potrafi czytac ze zrozumieniem ;-)

EDIT: moze zmyl Cie emot '
<
' - ale w tym wypadku nic on nie znaczy... i nie zmienia sensu wypowiedzi.
no wlasnie ten emot wprowadza najwieksze zamieszanie i roznice miedzy tamtymi dwoma wpisami :] ale niewazne...nie o to w tym watku chodzi przeciez...
 
Do góry Bottom