Fedora Core 6-opinie

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Co sądzicie o nowej Fedorze 6 ? Chcę zainstalować sobie,któregoś z nowych Linuxów, do tej pory, z systemów Unixowych miałem tylko Mandrive 2006.Nie znam Linuxa i nie widzę dużych różnic między nowymi dystrybucjami.Fedorę chcę zainstalować ze względu ;] na wygląd :hahaha: .Czytałem trochę o Linuxach na jakilinux.org,ale nie wiem nadal,którą wersję wybrać ,zastanawiam się między Ubuntu,Gentoo,Suse i Fedorą 6 =] .Gdybym miał wybrać teraz,to zainstalował bym Fedore.Proszę was o opinie na temat tego systemu.
Może i tak będę korzystał tylko z konsoli, ale mimo wszystko chcę zainstalować system,który jest funkcjonalny i ;] fajnie wygląda.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Ja bym polecił co innego, jeśli chodzi o początek. Miałem tą Fedore, i prawie na każdym kroku były problemy. Wcześniejszych wersji nie miałem, ale ta to chyba najgorsza z jaką sie w życiu spotkałem.
Jak chcesz ładny wygląd to może Kororaa, choć ona nie ma PL środowiska chyba.
Najlepiej dla wszystkich jest zacząć od Kubuntu
smile.gif
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Dobra,zdecydowałem się na Kubuntu 6.10,albo Ubuntu 6.12 Elokwentny Emu...
Właściwie Kubuntu bardziej mi odpowiada (KDE),tylko mam problem z ustawieniem polskiego w live CD w Kubuntu,na IDG (z tamtąd ściągałem) był wymieniony polski,przy uruchamianiu rzeczywiście był,ale x nie jest po polsku,a w ustawieniach języka nie ma polskiego.
Wie ktoś może jak to ustawić na live CD (może po instalacji można ustawić polski?-chociaż to chyba niemożliwe ;/ ).Jeżeli się nie da to czy można gdzieś ściągnąć PRAWDZIWĄ polską wersje 6.10 ??

//edit
Sorry już znalazłem,można ściągnąć polski ;]
language selector =]
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
ubuntu cie nie zawiedzie,chociaz powiem ci ze wersja 6.06 byla bardziej stabilna od 6.10 a teraz czekam z niecierpliwoscia na oficjalny release Feisty
smile.gif
 

E-40

Użytkownik
Dołączył
Październik 18, 2006
Posty
18
Ja też polecił bym ci Ubuntu a nie Fedore.
A tak przy okazji ściągam KateOS 3.2 i co o nim sądzicie??
 

E-40

Użytkownik
Dołączył
Październik 18, 2006
Posty
18
KATE OS 3.2 jeszcze nie stabilny...[/b]
czyli co wiesza się..... ale chodzi mi o to czy jest w miare łatwy do nauki czy już może bardziej skomplikowany w obsłudze???
 
Do góry Bottom