Folder Siec ????.

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Mam pytanko dotyczace folderow windows. Wiadomo ze mozna za pomoca klas CLSID odwolywac sie do folderow systemowych poprzez nadanie odowiedniej nazwy zwyklym folderom. I tak w windowsie mozemy sobie zrobic folder "Panel sterowania" poprzez nadanie dowolnemu folderowi nazwy "Panel Sterowania.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}". To samo dotyczy drukarek czy dial-upu. Potrzebuje w ten sam sposob ( za pomoca foldera !! ) odwolywac sie do sieci. Czy ktos moze wie jak to zrobic ?? . Probowalem z klasa {208D2C60-3AEA-1069-A2D7-08002B30309D} ale nic poza zmiana ikonki nie wydaza sie - nie wystepuje akcja. Inne klasy tez nie dzialaja. Probowalem wykozystac host skryptow ale one (skrypty windowsa) wystepuja jedynie jako pliki. Probowalem tez nadac plikowi atrybut "D" ale nie dziala. Czy ktos ma moze jakis pomysl ??.
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
Mowisz folder sieci???

=P

chodzi ci o explorera ?? =P nie zbyt rozumiem....

a zwykty skrot nie wystarczy??

ja sie na tym zbytnio nie znam ale wejdz na www.winxp.pl i tam na forum =] sa tam 'mondre glowy' moze one ci pomoga
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Folder siec.

Mowisz folder sieci???

=P

chodzi ci o explorera ?? =P nie zbyt rozumiem....

a zwykty skrot nie wystarczy??

ja sie na tym zbytnio nie znam ale wejdz na www.winxp.pl i tam na forum =] sa tam 'mondre glowy' moze one ci pomoga[/b]

Nie chodzi mi o skrot -> no chyba nie watpisz ze umie sobie skrot do sieci zrobic ????????.
Chodzi mi o to zeby zrobic folder za pomoca ktorego bedzie mozna otwozyc siec (otoczenie sieciowe). Wiadomo ze w windowsie mozna tak robic. Zrob sobie nowy folder i daj mu nazwe "Panel Sterowania.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD- 08002B30309D}". Potem jak na niego klikniesz to sie panel otworzy. Tak wlasnie dzialaja klasy CLSID. Mozna tak rowniez robic z drukarka czy diul-up'em. A ja potrzebuje zeby tak zrobic z siecia. Potrzebuje tego bo wymyslilem jak to wykozystac do grzebania po sieci LAN z zewnatrz.
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
nie wiem czy to o to ci chodzilo ale cos znalazlem

A wiec tak jest w XP nie wiem jak w innych systemach =]

Klikasz PPM na "moj komputer" i tam masz opcje mapowanie dysku sieciowego

potem mozesz sobie ustawic folder do dowolnego dysku sieciowego
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
niestety.

nie wiem czy to o to ci chodzilo ale cos znalazlem

A wiec tak jest w XP nie wiem jak w innych systemach =]

Klikasz PPM na "moj komputer" i tam masz opcje mapowanie dysku sieciowego

potem mozesz sobie ustawic folder do dowolnego dysku sieciowego[/b]

Dzieki spy za checi ale nie o to mi chodzilo -- mapowanie folderow znam i czesto je wykozystuje (mozna ciekawe sztuczki za pomoca mapowania robic - praktyczna zecz jak sie wie jak wykozystac
smile.gif
smile.gif
).
Na wykozystanie mapowania folderow juz wczesniej wpadlem ale teraz chodzi mi o cos wiecej -- wlasnie do tego potrzebuje folderu przekierowujacego na siec
smile.gif
smile.gif
.
Ale dzieki - jeszcze problemu nie rozwiazalem ale jestem juz bardzo blisko - zaszedlem to od innej stronki
smile.gif
 
Do góry Bottom