Format dysku a możliwość złamania hasła

strykier

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2012
Posty
2
Witam. To mój pierwszy post na forum. Jestem zupełnym laikiem...

Pytanie brzmi: czy jak zrobiłem format dysku na laptopie (nawet 2-3 formaty), to czy możliwe będzie po zainstalowaniu na laptopie programu cain&abel odczytanie haseł, tak jak robi się to bez problemu w normalnych warunkach?

Pytam, gdyż ten laptop się zepsuł i nie wiem czy jest sens jego naprawy, skoro taka operacja może się nie udać... Muszę więc mieć pewność. Nie upieram się oczywiście przy cain&abel. Może są inne programy, które sobie z tym radzą? Proszę o informacje.
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
cainem nie odzczytasz haseł po formacie , są narzędzia ale żaden bezpłatny . Kiedyś miałem z jednym doczynienia , przedstawił mi pliki po usunieciu przez instalacje nowe systemu ; o każde .
 

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Nadpisanie dysku zerami jest tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem. To zależy też jak trzymał hasła i czy nie miał kilku zapisanych w niezaszyfrowanych plikach. Jednak chyba perspektywa odzyskaniu pewnego stopnia danych też nie jest zbyt zadowalająca. Jeżeli chcesz mieć dużą pewność bezpieczeństwa tych pozostałości i ew. jakichkolwiek haseł to nadpisz go zerami. Z doświadczenia wiem że może to sporo potrwać :)
 
Do góry Bottom