formularz

bartekd

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2010
Posty
3
witam, przegooglowalem sporo stron i znajdowalem rozne rzeczy ale nigdy nic mi nie wyszlo w 100%.
Chodzi mi o to ze chce zrobic zwykly formularz w delphi ktory wysle dane z kilku pol na maila (moze byc mysql, ftp... cokolwiek). Glowny problem byl wlasnie z tym mailem.
Jezeli moglby mi ktos wyjasnic jaka droge najlatwiej wybrac i jak to mniej wiecej zrobic bylbym bardzo wdzieczny.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Najłatwiej to wysyłać poprzez skrypt PHP, a w programie wywołać ten skrypt w kontrolce przeglądarki internetowej.
 

bartekd

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2010
Posty
3
w zakladce internet znalazlem takie cos jak "WebBrowser (SHDocVw)" ale nie wiem co z tym zrobic. wrzucilem to do forma przegladalem wszystkie opcje ale dalej nie wiem co z tym zrobic.
 

GabreHell

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 15, 2010
Posty
17
zrobilem dla ciebie maly przklad,
1) najprosciej byloby stworzyc sobie stronke w php ktora zapisuje dane z parametwow GET, wtedy masz praktycznie jedna linijke kodu
2) mozesz uzyc gotowego formularza HTML z jakiejs strony i wypelniac pola tego formularza
3) mozesz w koncu stworzyc swojego klienta SMTP i wysylac maile, albo z danymi w tresci maila albo dodac zalacznik

przyklad w Delphi:
http://wyslijto.pl/plik/rl6kkfieut
 
Do góry Bottom