Forum znowu "spada"

rafal759

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 30, 2004
Posty
113
Myślałem, że na tym forum się poprawi, miały być takie zmiany, przez jakiś czas było troszke lepiej ale teraz znowu wraca to co dawniej. Topic jak włamać się na gg, tylko klaskać za taki temat, no i gdzie są moderatorzy?? Czy nie powinno rozdawać się ostrzeżeń albo banów od razu za takie tematy i ich zamykać??

http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15942 - Jak sie włamać komuś na GG Pomocy!!!


http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15987 - łamacz hasel gg

A nie w pierwszym ani drugim temacie autor tego jakże kształcącego topicu nie dostał ostrzeżenia. Ja osobiście coraz rzadziej zaglądam tu na forum. Wchodzę np. po 2 dniach, coś kolo 180 postow, może bedzie coś ciekawego a tu co mnie może spotkać, oczywiście, że nic, tylko w tym dziale windows expert sa jakieś ciekawsze dla większości posty, a reszta to raczej powtarzajace sie tematy. Forum ma taką domenę, że dużo osób trafia na nie i przez to takie tematy, ale jakby regulamin był surowo przestrzegany to poziom zaczął by się zwiększać. Jeżeli niema nic ciekawego to userzy ci bradziej doświadczeni, posiadający większą wiedzę odchodzą. Co to jest np za pomoc za którą użytkownik dostaje punkt, jeżeli ktoś nie może czegoś znaleźć, dostaje link od innego usera i już pomógł, a to wszystko jest na google. Ja zaczynam coraz bardziej zastanawiać się nad skończeniem z tym forum, nauczyłem się tu kilku rzeczy ale zaczyna mnie to już nudzić. No chyba, że nastąpi jakaś poprawa i na dłuższy czas. Niechciało mi się pisać tego tematu ale chyba wkońcu ktoś musi, że nowe zmiany poprostu nic nie dały specjalnego. Jest to smutne ale cóż począć
<
. Modzi nie bójcie się dawać ostrzeżeń i banów. Piszcie teraz co checie, możecie mnie zkrytykować, że za dużo wymagam, wyolbrzymiam to wszystko, ale to jest prawda.
<
<
<
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Zgadzam sie z rafal759 jak DNSA byl moderatorem przedstawil plany forum ktore nie sa przestrzegane przez reszte moderatorow. Ja dodam ze widzialem temat HEEELPPP MMMEEE!! czyli nazwa bez sensu a to jest napisane w regulaminie wescie cos wkoncu zrobcie jakies zmiany na tym forum !!!!(Ktore beda przestrzegane dluzej niz 2 tygodnie)

A I zapraszam wszystkich na kanal #haker.com.pl !!!!!!

Pozdrawiam FDJ
 

GreEnSnake

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2005
Posty
352
Rafal co do tego pierwszego tematu to jest on w dziale ' o wszytskim' a ten dzial jest czyszczony wiec nie wiem co Ci to przeszkadza...
Ja bym proponowal zrobic cos takiego ze nowi userzy po rejestracji jak wchodza na strone forum to wyskakuje im regulamin i po pwiedzmy 3 minutach sam sie przkierowuje na strone glowna forum =] wtedy pryznajmniej go przeczytaja... =]
 

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
Witam
DNSA mial plan dobry, ale coz z tego jak nie ma kto tego egzekwowac, moderatorzy nie moga siedziec 24h na forum lub jest ich za malo.

Co do regulaminu to wlasnie tak jest ze po rejestracji 1 strona jaka sie otwiera to wlasnie regulamin, ale czy ktos przestrzega regulaminy ?

Moze kiedys sie uda doprowadzic to do porzadku

Pozdrawiam
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Kazdemu sie zdarza przegapic cos! Po pierwsze - co jest Waszym zdaniem gorsze: nie usuniecie postu z glupim pytaniem czy ludzie ktorzy odpowiadaja na ten post?! Niektorzy sami nie wiedza co robia! A po prostu syfia tu i obnizaja poziom. Bylo na ten temat juz bardzo wiele wiec sie nie bede rozpisywal. Ale uwazam ze lepsza nauczka dla goscia ktory zadaje glupie pytanie nie skorzystawszy wpierw z opcji szukaj na forum czy na google jest gdy nie uzyska zadnej odpowiedzi niz 10 glupich w stylu: co za debil nie wiesz co to google, bylo to juz setki razy na forum poszukaj lub tez gdy uzyska ostrzerzenie czy w ostatecznosci bana. Postarajmy sie wszyscy o przyzwoity poziom. Teraz sprawa modow. Jak widzicie zostalo nas nie wielu - jestesmy juz leciwi i nie dlugo tez powrocimy do nauki i jesli nic sie nie zmieni bedzie jeszcze gorzej. Dlatego namawiam Was byscie przylaczyli sie do tej akcji i jesli napotkacie glupie lub takie ktore juz bylo poruszane pytanie to po prostu nic nie piszcie! Niech inni przez jakis czas to zobacza (nowi) a po jakims czasie my to sprzatniemy. Jesli chodzi o dzial Windows Expert - skoro rafal759: uwazasz ze jest OK to bierz czynny udzial w rozwijaniu go! Jesli chcesz opuscic forum bo poziom jest za niski - to nie wiem juz o czym powinnismy np. w tym dziale pisac?
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Forum rzeczywiście spada, nie tylko pod względem poziomu ale i liczby userów piszących. Nie należy sie tym martwić, obecnie jest jakaś dziwna tendencja, że wszystkie fora o podobnej tematyce mają trochę niższy poziom i liczbe piszących (nie wspominam juz nawet o grupach dyskusyjnych). A zasada banowania i karcenia za ciągle powtarzajace sie tematy nie wiele da a tylko może jeszcze obniżyć ilośc aktywnych użytkowników. Należy sobie zdawać sprawę, że często dziecinne pytania pochodzą od ludzi bardzo młodych (czytaj-dzieci) a za kilka miesięcy (lat :wink: ) mogą z nich wyrosnąć prawdziwi mastashe :twisted: Bywam na wielu forach i widzę, że poziom oraz liczba postów jest co raz niższa. Ale jak to w życiu bywa raz jest hossa a raz bessa. Sądzę, że już niedługo forum na powrót wejdzie na wysoki poziom i przyciagnie miliony (zartowałem :wink: ) użytkowników. Cierpliwości
<
 

rafal759

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 30, 2004
Posty
113
Ja bym się interesował działem windows expert gdym umiał programować, a nauka mi tego cienko idzie, wtedy by mi sę bardziej przydało, modzi nie mogą siedzieć 24h na godzinę ale też fakt, że mało ich jest to znaczy, jest 3 modow jak dobrze pamietam i 2 userow milicja obywatelska, każdy ma swoje obowiązki i nie nadążają czyścić. Fakt, że ja mało pisze, a wiecej wymagama ale już taki jestem
<
.
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Originally posted by rafal759
... milicja obywatelska.
= special moderator
<


fl3a racja!

Glupie i powtarzajce sie pytania to jedno, a glupie odpowiedzi to drugie!.

Wyobrazcie sobie jakies pytanie ktore powtarza sie po raz 10... a dlaczego sie powtarza?
Poniewaz w tych 9 identycznych sa same glupie odpowiedzi i zaden user nie odpowiada na pytanie konkretnie!

a odpowiedzi typy : "bylo, poszukaj sobie, nie wiesz co to google" lub tym podobne ogolnikowe z ktorych nic nie wynika
= "sam nie wiem, ale popisze sobie byle co na forum" swoja droga nie po to jest forum aby wiecznie odsylac do google ktore tez musi ta "wiedze pobierac".


Prosta zasada - nie znasz odpowiedzi? nie odpowiadaj! bo to nie glupie pytania, ale glupie odpowiedzi obnizaja jego poziom.

za glupie odpowiedzi mini ostrzezonko od aniolka na 1 miesiac ..... OK.

pozdrawiam
aniolek
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
wystarczająca ilość moderatorów jest wprost proporcjonalna do ilości głupich postów. Kiedyś moderatorów było dwóch - tzn dwoje
<
i było dobrze. Myślę, że głupich postów się nie uniknie, należy je poprostu ignorować. Najwięcej do powiedzenia mają Ci co nic nie mówią.

Pytanie - mogę dostać podpisik ZOMO?
<
albo Kapitan Ormo
<


Ludzie pijcie koktajle - lepiej wpływa na złość
smile.gif
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Mnie też denerwują ciągle te same pytania odnośnie włamów na gg lub maila.
Cięzko sobie z tym problemem poradzić, bany będą odstraszać, a gdy nic nie jest robione, to sie userzy buzują.
Ja wciąż proponuje, żeby zacząć przestrzegać chociaz poprawnego nazywania tematów. Bez względu na dział. Chyba nie tylko mi przeszkadzają topici w stylu "pomoooocy" "help!!" i inne takie.
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Hym... Problem "niskiego poziomu forum" nie jest dziełem ludzi którzy przychodzą i się pytają o banalne rzeczy. Ale jest to problem ludzi odpowiadających. Żadko kiedy widze wyczerpującą odpowiedźna zadane pytanie, więc wniosek jest jeden nie wiesz jak odpowiedzieć nie odpowiadaj, nie chce się Tobie odpowiadać konkretnie nie odpowiadaj.

Pozdrawiam

DJBOSS666
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Słusznie, ale co do niepełnych wypowiedzi. To trzeba pamietać, że nie każdy ma pełną wiedzę na temat jakiegoś tam tematu, dlatego gdy ktoś coś mądrego dopowie, to wyjdzie na dobre i pytającemu i odpowiadającemu.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
To ma nie być postu, tylko dla tego, że prawdopodbnie będzie on beznadziejny ?
Gdy ktoś odpowie to juz nie będzie beznadziejny, ale jak ma odpowiedzieć jeśli go nie będzie?
Poza tym, już teraz jest bardzo wiele tego typu postów, a nawet nie których moderatorów, to nie interesuje.
 
Do góry Bottom