FreeBSD, podstawowe problemy...

shadow193

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2009
Posty
2
Witam, mam nastepujacy problem :


probuje zainstalowac freebsd i problem pojawia sie przy partycjonowaniu(wiem jak to brzmi), otoz :


gdy chce stworzyc partycje, na liscie widze tylko 2 partycje podstawowe(przynajmniej tak mi sie wydaje), a nie wszystkie ktore istnieja.

Jest to problem, poniewaz na 1 partycji podstawowej mam 2 inne i jedna z nich chcialbym zostawic.



A tak przy okazji, mam modem sagem f@st800 i poprosilbym o maly tutorial instalacji neo na freebsd.

z gory dziekuje, shadow193
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
probuje zainstalowac freebsd i problem pojawia sie przy partycjonowaniu(wiem jak to brzmi), otoz :


gdy chce stworzyc partycje, na liscie widze tylko 2 partycje podstawowe(przynajmniej tak mi sie wydaje), a nie wszystkie ktore istnieja.

Jest to problem, poniewaz na 1 partycji podstawowej mam 2 inne i jedna z nich chcialbym zostawic.
Na początku wklej dokładny układ partycji na Twoim dysku, fdisk -l albo pod win w panelu sterowania, w narzędziach administracyjnych w zarządzaniu dyskami, czy jakoś tak... powinno być.

A tak przy okazji, mam modem sagem f@st800 i poprosilbym o maly tutorial instalacji neo na freebsd.
Nigdy nie miałem okazji sprawdzić jak działa neostrada na FreeBSD ale w sieci jest masa artykułów na ten temat. Skoro ja znalazłem - i Ty możesz.

Prostsze rozwiązanie: Jeśli masz pod ręką zbędny router z adsl to możesz skonfigurować na nim połączenie... odpal jeszcze dhcp i z udostępnieniem neta i podłączeniem komputerów klienckich raczej nie będzie problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom