GG a SMSy na Ere

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Dawniej bez problemu mozna bylo wysylac z GG smski na Ere, pozniej przez jakis czas nie bylo takiej mozliwosci az do momentu gdy powstala nowa bramka www.omnix.pl

Z wersja 6.0 GG znow mozna bylo wysylac tzn. za pierwszym razem jak sie wysylalo smsa na Ere to trzeba bylo podac login i haslo z omnixa (oczywiscie wczesniej trzaba bylo sie tam zalogowac).

Wszystko elegancko mi dzialalo, tylko ze pozniej zainstalowalem sobie wczesniejsza wersje GG ze wzgledu na powergg :wink:
Teraz juz mam powergg pod GG 6.0 wiec od nowa zainstalowalem GG 6.0
tylko problem polega na tym ze nie wiem jak wlaczyc ta funkcje wysylania smsow na Ere bo ona jakos sama nie chce wyskoczyc (tak jak to sie kiedys stalo) no i nie moge za pomoca GG wysylac nic na Ere.

Czy ktos wie jak to wlaczyc ?
 

kolek

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 18, 2003
Posty
4
hmm

Nie da rade wysłać na Ere z gg, albo nawet i z więcej programów, ponieważ Era zrobiła coś takiego teraz, że trzeba wysłać smsa na jakiś tam nr (nie pamietam jaki i o jakiej tresci) i jak wyslesz to wtedy ci moze przyjsc 10 smsow z internetu i znowu jak sie wyczerpie limit 10 to znowu trzeba wyslac itd.
<
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Re: hmm

Originally posted by kolek
Nie da rade wysłać na Ere z gg, albo nawet i z więcej programów, ponieważ Era zrobiła coś takiego teraz, że trzeba wysłać smsa na jakiś tam nr (nie pamietam jaki i o jakiej tresci) i jak wyslesz to wtedy ci moze przyjsc 10 smsow z internetu i znowu jak sie wyczerpie limit 10 to znowu trzeba wyslac itd.
<

:!: A ja ci mowie ze sie da :!:

Odinstaluj sobie GG i zainstaluj wersje 6.0 to zobaczysz ze dostaniesz komunikat ze wysylanie smsow na Ere z GG zostalo wznowione :!:

Niech nikt nie pisze ze sie nie da bo ja wiem ze sie da, tylko nie wiem jak to uruchomic.
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
NIe wiem czy wy nie rozumiecie tego co ja nipisalem ?
Chodzi mi o to jak wysylac, a konkretnie jak z GG wysylac smski na Ere, wiem ze sie da bo wysylalem tylko pozniej zainstakowalem inna wersje GG i teraz z powriotem zainstalowalem ta wlasciwa wersje GG i nie wiem dlaczego nie moge wysylac
<


PS: zanim cos napiszecie to najpierw przeczytajcie jakie jest pytanie. Przeczytajcie go tyle razy ile potrzebujecie i nie piszcie wiecej nie na temat
smile.gif


Dziekuje za zrozumienie
smile.gif
 

Dexter

Użytkownik
Dołączył
Listopad 26, 2002
Posty
248
bo w starszych ver zostalo zawieszone wysylanie zanim ten innferens logowania zrobili
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Jak wysylac SMSy z GG na Ere:
- dodajesz nowy kontakt (wpisujesz nr tel.);
- klikasz na kontacie i dajesz SMS Express;
- pojawi sie okienko w ktorym musisz wpisac login i haslo z Omnixa;
- wpisujesz tresc SMSa;
- klikasz WYSLIJ :wink:

Teraz juz sie pojawia to ww. okienko.

Pozdrawiam.
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
bo w erze zroili tak że podajesz adres mejla tu:
http://www.eraomnix.pl/sms/pages/register/login.jsp
oni wysyłają hasło na konto, masz 5 darmowych sms`ów (do 24.00), krótkich, i z reklamą, dlatego już teraz nie działa z gg, no bo niby jak, bo hasła nie da się skopiować, trzeba je przepisać z obrazka (który dołaczany do mejla w formie załącznika)
pozdrawiam
 

Marflo

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
84
Jedno, co mnie dziwi to to, ze plus i idea nie wprowadzili takich ograniczen. Ja codziennie sle okolo 10 smsow na idee z netu, a wielu robi podobnie jak ja wiec operatorzy na pewno na tym niezle traca... choc pewnie niedlugo wprowadza podobne utrudnienia...
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by el bongos
bo w erze zroili tak że podajesz adres mejla tu:
http://www.eraomnix.pl/sms/pages/register/login.jsp
oni wysyłają hasło na konto, masz 5 darmowych sms`ów (do 24.00), krótkich, i z reklamą, dlatego już teraz nie działa z gg, no bo niby jak, bo hasła nie da się skopiować, trzeba je przepisać z obrazka (który dołaczany do mejla w formie załącznika)
pozdrawiam

stad rowniez na HEYAH :)
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
no cóż , od razu widać która sieć jest do bani
<
Plus - piszesz smsa i odrazu wysyła , Idea - piszesz smsa , wpisujesz jakieś głupie tokeny i dopiero wysyła , Era - zanim wyslesz smsa to ho ho musish wchodzic na ich strone zarejestrować sie i wogóle zamiezanie i późnie jak wszystko zrobisz dobrze to po 10 minutach mozesz wysłać smsa (i często jeszcze nie dochodzi w całości jeśli jest za długi)
<


a naszczęście wszystko mam obcykane i gładko mi chodza smsy na te 3 sieci (polecam wtyczke do pgg -> SeMSMS) 8)
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
no to powiadasz ze era jest gorsza od innych sieci ... ?!?!;] Wkoncu ma najlepsze zabezpieczenia ... ;/
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
no cóż , od razu widać która sieć jest do bani Plus - piszesz smsa i odrazu wysyła[/b]
no w tym miejscu nie mogę sie zgodzić że ten plus taki (auto cenzura) jest, dzisiaj od rana siedzę i próbuję wysłać na plusa sms`a i wyskakuje taki komunikat:
"Z powodu przekroczenia limitów bramki Twoja wiadomość na numer xxxxx
nie mogła zostać wysłana. Proponujemy spróbować później."
Przyznam się że zdarza sie to dość często,wydaje mi się że jest chyba jakaś pula sms dla wszystkich użytkowników, co jakiś czas wznawiana, ale pewnie się mylę
No a z ideą jest tak że jak ten do którego wysyłasz sms`a nie ma właczonej funkcji przyjmowania sms`ów z neta to też mu nieprzeslesz, prosze nie piszcie że to nie problem, bo wszyscy mają włączoną te funkcję , bo NIE WSZYSCY na wet wiedzą o czymś takim :?
pozdrawiam
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
Originally posted by Plik
no to powiadasz ze era jest gorsza od innych sieci ... ?!?!;] Wkoncu ma najlepsze zabezpieczenia ... ;/

no z tym do bani to był dżołk
<
, napisalem która sieć jest jaka pod względem wysyłanych smsów przez neta a o to jaka sieć jaką jakość prezentuje ogólnie to nie będe sie kłucił bo nie ma sensu :-D

co do Ideii to wystarczy wysłać komuś zwykłego smsa na koma , żeby ta osoba napisała smsa na nr. 102 o treści INTERNET 8) no i taki w tym problem , że traci sie jednego smsa z koma i tyle
<
(niedawno sam tak napisalem koleżnace i jush późnie mogłem normalnie z neta wysyłać , tylko przed tą operacją musiałem sie domyśleć samo co chodzi że nie dochodzić bo podczas wysyłania pisało mi że bramka chwilowo nieczynna a to nie równa sie nieaktywna usługa smsów z netu pffff)

a co do Plusa to niedawno dopiero zrobili ograniczenia liczby smsów . zauważyłem też , że limit na Idee mi nie działa , tzn. niby jest te 10 smsów tylko a mi jakoś nigdy nie wyskoczyło że wyczerpałem limit i zawsze mi chodziły
<
aha no i zatanawiam sie na jakiej podstawie wiedzą o moim limicie , ip czy co bo co w przypadku gdy ktoś ma dynamiczne ip albo jest w sieci LAN gdzie jest wspólne zew. ip ??
 

Marflo

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
84
aha no i zatanawiam sie na jakiej podstawie wiedzą o moim limicie , ip czy co bo co w przypadku gdy ktoś ma dynamiczne ip albo jest w sieci LAN gdzie jest wspólne zew. ip[/b]
Prawdopodobnie wiedzą na podstawie cookies.
Ps: Na idei na pewno jest limit wysylania smsow, bo niedawno jak chyba wyslalem okolo 15 to dalej juz nie moglem.
 
Do góry Bottom