GG dlaczego dochdza dziwne wiadomosci

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no wiec mozna zna ktos odpowiedz na pytanie dlaczrgo gg wysyla dziwne wiadomosci ??
siedze sobie na gg i dostaje wiadomosc od jakiegos kolesia ktory mowi ze do niego pisalem
a najlepsze jest to ze
dostaje wiadomosci z roku 1970 albo 1973 - wiecie o co chodzi
ale jak to wytlumaczyc?
dlaczego rozsylane sa wiadomosci np. z mojego gg i z innych? bez nikogo wiedzy?
 

__X__

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2003
Posty
57
właśnie mnie się koleś pytał jakie mam daty w archiwum. Mówił że ma właśnie rok 1720 itp :?
 

saMMer

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
52
ja podobnie... zdarza sie ze dostane wiadomosci z wczoraj albo 2 dni wczesniej...juz nie wspomne o tych z przyszlosci... zna ktos odp?
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
sory ze sie wyraze ale to mnie zaczyna WKURW***
dlatego : posluchajce:

co chwile jak chodze na gg dostaje jakies zryte wiadomosci z gg bog wie od kogo
smile.gif


po drugie koles mi napisal ze z nim gadalem i bylem dziewczyna i gadalem o jakims chlopaku z nim hehe
czyli wychodzilo by ze z mojego gg pisala jakas dziewczyna
<



z tego co slyszalem moze byc to wirus. Ale jeszcze nie jestem pewien.
Jesli niektorzy jeszcze nie dostaja dziwnych wiadomosci z 1970 roku.
to niech poczekaja kilka dni i beda miec stare daty ;]
trzeba sie kogosd o wyjasnienie zapytac!!
jakas dziura czy co?
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
no wlasnie tez dzis dostalem wiadomosc o tresci
zastanow sie
z roku 1973 z jakiegos numerku
no to by bylo bardzo prawdopodobne ze to jest wirus ktory moze sie rozsylac np mailem i wysylac przez gg glupie wiadomosci do losowo wybieranych osob i podaje glupia date
bo to jest troszke niemozliwe zeby jakas wiadomosc zostala wyslalna 1973 roku, chocby dlatego ze wtedy netu nie bylo a nie wspomne juz o gg
<
 

pkw

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2003
Posty
105
hmm.. te mozemy sobie z komunistami pogadac 1973... hehe
smile.gif


ale tak btw to mi sie przypomnialo ze w ekg (eksperymentalny klient gg dla linuxa) czas jest mierzony od 1970, zalozmy ze ten ktos dopisal
do tego klienta specjalny program ktory losowo wysyla jakies pierdoly...

a druga opcja to jakis robak internetowy czy cus... :?

heh ale niektore komunikaty ostre sa... ;]
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no a najleszpe jest to ze na EKG nie dostaje takich wiadomosci i to jest najleszpe
<
!!
a na zwyklym gg co chwile
<

no coz.....pewnie jakis fajny wirusik ktory niezle namieszal......
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
wczoraj dostalem:
"fajne foto :D"
odpisalem nieznanemu numerkowi i okazalo sie ze nikt do mnie tego nie pisal... przynajmniej z tego co mowil i mysle ze czasami nasze wiadomosci dochodza do innych i na odwrot...
a teraz dajcie numerki z ktorych dostaliscie. moze sie powtorza...

2631771 (1-01-1970 1:00)
fajniutkie foto

2990401 (3-07-2003 21:14)
co to ma znaczyc na ciebie


to mnie rozbroilo:

3330161 (7-06-1972 12:53)
ok

czyli do mnie napisaly:
2631771
2990401
3330161

hehe 7-06 suma "7" + "6" = 13 :D :p
 

pkw

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2003
Posty
105
nom...

http://hacking.pl/news.php?id=2443

Wczoraj, serwery Gadu-Gadu rozsyłały wiadomości stosując funkcję "random"! Oznacza to, że informacje wysyłane do znajomych z książki adresowej trafiały zwykle do przypadkowo wybranych osób. Po raz kolejny bezpieczeństwo komunikatora GG wystawiono na ciężką próbę. Każdy, kto wczoraj wysyłał poufne informacje nie może czuć się pewnie...

'Chybione' wiadomości wysyłane były często z datą np. 01.01.1970 (początkowa, domyślna data dla większości systemów operacyjnych) lub 1972r. Dodatkowo wiadomości - pomimo błędnego zaadresowania - posiadały prawdziwego nadawcę.

Czyżby ktoś przejął kontrolę nad serwerami Gadu-Gadu, czy też to awaria była wynikiem dziurawego oprogramowania? Odpowiedź na to pytanie z pewnością zna pion techniczny GG. Stosowne info już wysłane, czekamy na odpowiedz.[/b]

Komentarz ;]

pkw
 

Uub

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2003
Posty
27
Na moje ślepe oko to jest zwykły spam, sam kiedys dostałem taką wiadomość od Moniki która chciała mi pokazać swoją galerię
<
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Ja dostalem wczoraj taka wiadomosc:
249939 (16-06-1973 6:31)
pisalem do Ciebie

Wg mnie na spam to nie wyglada UUB. Poczekajmy pewnie na www.hacking.pl jeszcze cos napisza
<
 

ground

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2003
Posty
36
Ja nie dostaje zadnych dziwnych wiadomosc na gg i mam nadzieje ze nigdy nie bede dostawal!!
a moze ktos z tego forum robi sobie takie jaja i pisze dziwne wiadomosci na gg :twisted:
 

MadHornet

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2003
Posty
37
Wiadomości z lat 70'tych to ja nie dostawałem, ale dostawałem wiadomości z dnia poprzedniego albo z przed kilku godzin. Konkretnie to gadam se z kimś a tu nagle "nara" w środku rozmowy albo coś
smile.gif
sprawdziliśmy archiwa i sie okazało np że ta osoba to do mnie wysyłał poprzedniego dnia a dochodziło teraz w środku rozmowy (nie jedna osoba zresztą). Moim zdaniem po prostu coś im sie to gadu wali i tyle, żaden wirus. Aha skoro to wir to posprawdzajcie dyski, a jeśli tego wirusa mają inne osoby to nie sądze zeby wysyłanie do losowych numerów trafiło akurat na kilka osób z tego forum.
 

Meechow

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2003
Posty
45
ja czasami dostaje jakies teksty od osob ktorych nie znam a one:

- ej to ty najpierw do mnie pisales!



ale z normalnego roku :)
 

Sz#sz#

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2002
Posty
140
hehe to są błędy serwerowe :] wkącu jest darmowy więc nawet jak czasami coś takiego wypadnie to spox.
Powiem więcej dla mnie to zaleta jak np jakaś osoba coś tam pisze a wysyła do mnie to pisze jej że włamałem się na kompa i podaje ten text jak dowód :mrgreen: Jle osób prosiło mnie żebym zostawił ich :mrgreen:
A ten błąd to eXtra zabawa..... POLECAM !!!
 
Do góry Bottom