GGLite - Problem :/

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Mam GGLite i zrobiłem na tym komponencie program. Ale po połączeniu (status: Dostepny) i po wysłaniu wiadomosci na dany nr komponent nie reaguje i program już zamula :| Tak jakby już nic nie robił, jaka może byc tego przyczyna?
 

Bezel21

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
104
<div class='quotetop'>CYTAT(lasek_99 @ 18.09.2008, 12:57) <{POST_SNAPBACK}></div>
Mam GGLite i zrobiłem na tym komponencie program. Ale po połączeniu (status: Dostepny) i po wysłaniu wiadomosci na dany nr komponent nie reaguje i program już zamula :| Tak jakby już nic nie robił, jaka może byc tego przyczyna?[/b]

Mam identyczny problem.. Program poprostu jakby nie odczytywał komendy jaką ma wykonać, np. zmienić status albo wysłać wiadomość, dołanczam się do pytania... Dlaczego?
 

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Mi po połączeniu wysyła wiadomość do mnie, ale nie odczytuje mojej i zaczyna zamulac :/
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
Witam.
Sorka, że nie zakładam nowego tematu, ale mój problem też dotyczy GGLite.
Otóż komponent działa mi rewelacyjnie. Można odbierać i wysyłać wiadomości. Ale pojawia się mały problem.
Zrobiłem listę kontaktów według tego tutka:

http://www.haker.com.pl/Delphi-Lista-konta...sem-t32870.html

I niby wszystko jest OK. Za każdym razem pojawiają się opisy i statusy osób. Ale kiedy jest więcej ludzi niż 20-30 (np 60) to pojawia się taki problem:
Opisy i statusy wczytują się pierwszym 20-30 osobom. Pozostali się nie wczytują. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest do dla mnie niezwykle ważne. Z góry dziękuję
smile.gif


edit: Przesiadka na HGG mija się z celem.
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
Siemka.
Od pewnego czasu zauważyłem, że GGLite nie chce się zalogować. Spojrzałem na listę aktywnych serwerów (http://www.kadu.net/monitor/) i oczywiście serwer na który loguje się program jest nieaktywny. W komponencie zmieniłem IP serwera, na który ma się zalogować i... loguję się, tylko teraz w ogóle nie pokazują się statusy. Wiadomości nie docierają, choć moje są wysyłane bezbłędnie. Możliwe, że GG nabroiło coś w swocih serwerach ze względu na GG 8.0
Pisze komunikator już dość długi okres czasu i nie chce by ta praca poszła na marne.
Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu to proszę o pomoc.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
zasadnicze pytanie. po co komunikator kolejny jeszcze gorszy niz samo GG oparte na tym samym dupnym troche protokole.
Jeżeli podajesz poprawny serwer w GGLite to powinno działac. Aby nie działał musiałby sie zmienic protokol, a tego GG nie zmieni bo im sie nie chce i nie umieją. ;D
Zapewne ty coś knocisz.
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
djmentos, jednak większość osób ma z tym problem. Więć ja raczej nic nie knocę. Zna może ktoś rozwiązanie tego problemu w gglite?

p.s sorka, że odkopałem temat.
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Tu się z Ripp'em trzeba zgodzić...

Jestem pewien że GG zmieniło swój protokół chociażby jednym małym szczegółem... Nie ma bata żeby nagle przestał chodzić i żeby wszyscy coś knocili...

Też mam ten problem i na 100% nie robię błędu przy pisaniu. Wina MUSI być po stronie protokołu...
Nikt nie zauważył że GGLite było pisane za czasów GG 5.0...? Fajnie by było żeby postawili jakiegoś serwa z protokołem 5.0 - ale w to wątpię... Mogli by dać chociaż jeden serw!!
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
moze mają jakis sposob ze jak zmieniaja to łączy się z tym juz nowym, mnie tez to ciekawi, bo tem mi nie odbiera wiadomości :/ a potrzebne mi to jest
<
:D
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Nie myślałem o tym tak... Nie używam GG 5.0, a GG 7.7 (tak zwany Classic) ;D
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no ta ale trza wtedy instalować irc. a zaletą trojana obsługiwanego tez z gg jest np to ze mozna go uzywać z telefonu:D z np EraGG
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
A ja wam powiem że w C++ wszystko śmiga aż miło... właśnie skończyłem pisanie... ;]
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
djmentos, a jak ktoś pisze komunikator i jest on już w dużej fazie rozwoju?
<
 
Do góry Bottom