Google - śmiechowa teoria spiskowa xD

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
http://wiadomosci.onet.pl/1654426,18,nauko...oogle,item.html
Żeby oszczędzić ciśnięcia linka:

Według austriackich naukowców koncern Google stanowi światowe zagrożenie. W opublikowanym przez siebie raporcie twierdzą, że wyszukiwarkowy gigant buduje monopol będący niebezpieczeństwem dla prywatności i przepływu informacji.
Hermann Maurer z Uniwersytetu w Graz uważa, że pewnego dnia Google może przemienić się w agencję detektywistyczną wykorzystującą zgromadzone dane przeciwko swoim użytkownikom. Obecnie koncern kontroluje 57 procent z 61 miliardów zapytań skierowanych do wyszukiwarek internetowych. Natomiast za pomocą usług takich jak Gmail czy YouTube,

Google jest w stanie pozyskać każdą informację o firmach i osobach prywatnych. Dzięki takiej potędze amerykańska firma może nawet manipulować światową gospodarką. Badacza zwrócili również uwagę na pewne powiązania świadczące o współpracy informatycznego giganta z Wikipedią. Więcej w serwisie Republika.pl.[/b]

Niby śmiechowe, ale na przykład: ktoś kiedyś mówił że "google czyta maile użytkowników gmail'a", ostatnio też jest lekki szumek wokół usługi wyszukiwania plików na dysku użytkownika. Przywatne dane na wyciągnięcie łapek Googlerów :)

Cóż Waści o tym myślą?
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
czas robić własne Google! xDD

edit.
btw. faktycznie zeby sie czegos dowiedziec wystarzy w google wpisać:
"GG: 6656564"
na pierwszy zut oka leci... DJ mentos.
a potem to juz tylko portale społecznościowe.
nasza-klasa, epuls, startowy itd.

Ale w sumie to bardziej własnie takie portale nam grożą niz samo google.
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Dj, nie o to nawet chodzi xD
Googlarze mogą dysponować, na przykład dzięki tej swojej szpanerskiej usłudze, prywatnymi plikami firm i instytucji. Bazami danych. Projektami Tajnych-Jak-Ch*-Patentów. Mailami. Czymkolwiek. xD
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
ja sie po czesci z tym zgadzam , w sensie z tymi teoriami
co dokladnie sie stanie lub stac sie moze , nie wiem , ale rzeczywiscie czasem wpisujac w googlasy rozne rzeczy , wyskakuja naprawde ciekawe informacje , jeszcze dodatkowo mozna z jakimis kodami wyszukiwac , cos takiego mi swita w glowie
gdzies widzialem taki art jak ktos pokazywal co mozna wyciagnac z google
dla niektrych moze sie to wydawac smieszne , ale goodle duuuzo wie , czasem ma mwrazenie ze za duzo
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Wyszukiwanie poufnych informacji za pomocą Googli to normalka i usługa "normalna", dostępna każdemu userowi :)
Tu chodzi raczej o informacje dostępne jedynie googlerom. Te które widzisz po wstukaniu swojego Gy Gy to nie google tylko strony gdzie się owo cuś znalazło.

Kopie plików wszelakich, to jest coś czym należy się zainteresić. Siedząc na komputrze w fundacji mogłem za pomocą googli przejrzeć dowolny plik na "swoim" dysku i każdym komputrze w sieci lokalnej. Nawet usunięty - google dysponują ich kopiami. Sukinkoty xD
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
rozumiem, rozumiem.
To tak samo nie wiadomo czy przypadkiem Mentos nie czyta prywatnych wiadomości przechodzących przez serwer krolnet.pl ;]

W sumie to masz racje. Ja bym na pewno się pokusił o gromadzenie takich danych ;]
Do miliardy dolarów tam są.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
mnie najbardziej denerwuje gdy znajduje swoj program na jakims forum a najbardziej jak znajduje jego wersje VIP
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
dlatego ja jak daje VIPa to gratis jest w nim połączenie do bazy danych.
Z polami: ID, Active, Logi IP, adres email, serwer ftp lub gg.
i jezeli widze ze konfiguracja stale jest inna, numery ip tez a id to samo.
odchaczam pole active. i konfigurator juz nie dziala ;D
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
heh mozna by tak zrobic. tylko ze trzeba by miec serwer. ale warto by się nad tym zastanowić
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Armadillo, protektor do plików exe: generujemy cd-key dla konkretnego PC i nie ma szans żeby ktoś to obszedł
<


A, i żeby nie offtopować: google na pewno wykorzystuje te dane, wy myślicie że oni całą kasę to mają z reklam? xD
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja zwykle stosuje metode ze poprostu daje generator przed sprzedaza ktory wygeneruje kod dla konkretnego komputera i kod jest wkompilowany w program ale nie wszystkie starsze wersje to mają :/
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
no, tak samo może być z hasłami do różnych for itd. też można wszystko znaleźć prostymi komendami inurl, index of, intitle, site itd. Choć to już nie tylko chodzi o hasła i numery gg... W sumie coś w tym jest z tą firmą google, wszystko łatwo można na niej znaleźć wystarczy umieć szukać, czasem znajduje się rzeczy które aż dziwią że się tu znalazły... Dlatego lepiej aby było np. pare wyszukiwarek jedna do tego inna do tego tak jak jest taki oto artykuł:


Google zagrożony?
(artykuł pochodzi ze strony uw-team.org)

Google doczekał się konkurencji ze strony swoich własnych inżynierów. Grupa byłych pracowników koncernu wraz z byłymi pracownikami IBMu stworzyła wyszukiwarkę Cuil (wym. kul), która — wg deklaracji — indeksuje trzy razy więcej witryn niż Google i dziesięć razy więcej niż Microsoft. Wyszukiwarka posiada elegancki design oraz nietuzinkowy interfejs (do którego być może trzeba się najpierw przyzwyczaić), ale do jej poprawnego działania wymagana jest włączona obsługa JavaScript. Wyniki prezentowane są w dwóch lub trzech kolumnach wraz z obszernymi fragmentami tekstu, a często także dołączoną grafiką (niekoniecznie pochodzącą z cytowanego źródła). Wyszukiwarka posiada także takie funkcje jak filtr rodzinny, sugerowanie pisowni oraz specjalne zakładki automatycznie zawężające obszar wyszukiwań. Dużym minusem nowego narzędzia jest brak właściwego Google’owi zaplecza technicznego (ogromnej przestrzeni dyskowej i szybkich łącz), przez co czasami mogą występować problemy z dostępem do strony.
Na podstawie: kopalniawiedzy.pl[/b]

<OFFTOP> Co prawda narazie Cuil jest nie dorównuje google ale to się ma niedługo zmienić...</OFFTOP>
 

TOMTOM11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2008
Posty
2
Tak nie ma co to jest Władza
smile.gif


Można przypadkowo wziąść czyjąś historie wyszukiwań kilku lat przez to wiedzieć co lubi (jaki jest) ...spotkać sie z nim i tak rozmawiać że będzie myslał że bratnią dusze spotkał ..itd itd ... i kumpel murowany a cel możebyć niewiadomo jaki ...o tych nasza-klasa to już nie komentuje bo tylko idioci opisują wszystko o sobie w sieci (bez urazy dla tych co to robią) ...nawet słyszałem o firmach co za jakieś drobne robią ludziom zdjęcia i odciski palców biorą (pewnie kiedyś sie im to przyda - żeby konta wyczyścić
smile.gif
...ale co żeby był obieg pieniądza musi zawsze być głubi żeby cwany jeździł maybachem
 
Do góry Bottom