Hacking?

Status
Zamknięty.

Mati921239

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2011
Posty
18
Witam, pewni ,, hakerzy " zaczeli się bawić kumpla komputerem, podobno następny mam być ja, pisali również że mam keyloga w noki 6300 czy jest to możliwe? Podobno kolege namierzyli. Jakiśkeyyloger / backdoor wgrany do BIOSA może być?. Niestety nie ogarniam zbytnio HijackThis, bardzo proszę o pomoc czy da się coś z tym zrobić, kolege podobno namierzyli podali dokładny adres itp.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
keylogger/backdoor nie musi byc wgrany do Biosa zeby dzialal, szczegolnie jezeli ktos 'bawi' sie z osobą zbytnio nieogarniętą w tych sprawach. Z namierzaniem kolegi, to wszystko pieknie wyglada, jak z iluzją i sztuczkami karcianymi na scenie. W istocie jest bardzo proste. Sądze ze zamiast chakiersko namierzac go po IP (co jest zreszta prawie ze niemozliwe dla przeciętnego kowalskiego) poprostu dziubneli mu jakies haslo np. do maila, gdzie wiekszosc osob podaje praawdziwy adres, badz do allegro/ebaya gdzie musisz podac swoj prawdziwy adres. Sposób prosty jak drut a jak mozna przyszpanowac ze umiesz namierzac kogos po IP :) Radzilbym sie nauczyc 'ogarniac' hijackthisa (co zresztą jest dosc proste, zeby nie powiedziec wręcz banalne) potem wrzuc tutaj albo na jakiekolwiek inne forum komputerowe log a zyczliwe człowieczki pomogą Ci usunąc zbedny syf. Jak juz sie tak bardzo boisz o swoje dane, prywatne zdjecia hasla itp. to poprostu trzasnij formata i nie przyjmuj zadnych smieci od nieznajomych, zreszta od znajomych tez.

Good luck
Pzdr
 

Mati921239

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2011
Posty
18
Hijackthis skanowałem nim lecz pokazywało tylko lokalizacje do aplikacji, nie wiem czy to był dobry skan. Podobno wirus jest w BIOSIE i jest do wyrzucenia, zdaje mi się że tylko kolegi komputer jest zainfekowany bo narazie mi się nic nie stało, lecz nie wiadomo co będzie. Podobno dzisiaj moja kolej...
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Ostatnia edycja:

Mati921239

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2011
Posty
18
Podobno dali akt urodzenia koledze itp. powiedzieli gdzie dokładnie mieszka jak ma na imie jego matka, możliwe że to jego koledzy z rl lecz nigdy nic nie wiadomo. Chyba że możliwe jest że użyli Snifffa?. Ponieważ nie za bardzo orientuje się w sniffowaniu.
 

hRd

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 6, 2012
Posty
3
Remote sniffing? Raczej MITM, ale to i tak nie jest tak proste. Szczerze mówiąc ludzie z umiejętnościami które przypisujesz tym dzieciakom nie poniżyliby się do atakowania tak bezwartościowego celu.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Czy ktokolwiek z Was zna kogoś, kto trzyma skan swojego aktu urodzenia w komputerze? Skąd niby go mieli wziąć? Może się jeszcze włamali do urzędu stanu cywilnego? Wojewódzkiego? Mozę od razu do kancelarii rady ministrów?

Człowieku, jeśli kumpel się boi, niech zgłosi na policję to. Nieautoryzowany dostęp do danych komputerowych i do informacji to dwa lata w zawiasach co najmniej.

A informacje, które mu podali równie dobrze mogli wyczytać na facebooku. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz wszystko, ja po 20 sekundach szukania znalazłem Twoje GG: 59175**

EDiT.
@down, w takim razie nie masz oryginalnego nicku.
 
Ostatnia edycja:

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Zaskcze Cie Mati921239
Adres IP to: 87.10*.**.60
Nazwa Hosta to: host-87-10*-**-**.le**.com.pl
Magia
 

hRd

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 6, 2012
Posty
3
hackerzy z moderatorem w nicku ; d. Sprawdź sobie procesy, zweryfikuj, a jak zrobisz to dokładnie to powiedzmy, że możesz spać spokojnie.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Akt urodzenie w przenośni ze powiedzieli o nim wszystko czy poprostu ma skan na kompie i mu wydrukowali? To ze kolega ma wirusa w biosie jest bardzo malo prawdopodobne, poprostu sciagnal jakis syf i odpalil. W zasadzie djmentos wszystko juz napisal, przeskanuj komputer, mozesz wrzucic loga z hijackthisa, a jak boisz sie snifferow to sciagnij firewalla (np. zonealarm jest darmowy).

Pzdr
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Zaskcze Cie Mati921239
Adres IP to: 87.10*.**.60
Nazwa Hosta to: host-87-10*-**-**.le**.com.pl
Magia
Kod:
[FONT=Franklin Gothic Medium]
[color=green][b]trojanxem[/b][/color]
Moderator
[/FONT]
are_you_fucking_kidding_me
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Widzę, że czasem nie warto używać sarkazmu, duża część społeczeństwa jeszcze nie rozumie :).
Topic zamykam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom