Handel oprogramowaniem

kaker

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2008
Posty
14
Przeglądając forum zauważylem, że dużo osób sprzedaje swoje oprogramowanie za pieniążki. Śmiem twierdzić, że te osoby jednak posiadają jedynie wersję personal kompilatora, gdyż inne wersje z licencją są dosyć drogie(przy okazji, ile kosztuje delphi 7 z licencją?). Czy nie boicie się, że ktoś może was zakablować albo wywąchać i pociągnąć do odpowiedzialności?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
A niby skąd ktoś ma wiedzieć jaką wersję kompilatora posiadam?
<
Poza tym kto się tym przejmuje, większość ludzi pobiera filmy, gry, muzykę itd. i jakoś żyją.
Poczytaj sobie odpowiedzi w tym temacie: http://www.haker.com.pl/index.php?showtopi...20&start=20
Myślę że większość z nich nadałaby się tutaj
<
 

kaker

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(sinis @ 12.08.2008, 12:37) <{POST_SNAPBACK}></div>
Zwykle programy przez nas pisane to keyloggery, trojany i inne dziadostwo. Co klient miałby podkablować po zakupieniu programu, gdy za ten program zapłacił?[/b]

Jakiś wnerwiony klient, któremu z jakiś powodów nie zadziałał program? A poza tym czy policja nie monitoruje sieci? No np. z pedofilami i ze ściąganiem muzyki walczą, mój kumpel wyłapał 1k PLN kary za udostępnianie dużej ilości plików.
Jeżeli rzeczywiście jest to bezprzypałowe to dobrze, ja wolałem się tylko upewnić.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
zakłądasz ze na świecie jest tylko jeden kompilator - delphi?
A OpenSOurcowy Lazarus?
BDS 2007 w wersji PErsonal też zezwala na sprzedaż programów.
Więc o co chodzi?
To sie oczywiście tyczy jedynie Pascala i Object Pascala. A masz jeszcze pełno innych języków.
 

kaker

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 12.08.2008, 16:50) <{POST_SNAPBACK}></div>
zakłądasz ze na świecie jest tylko jeden kompilator - delphi?
A OpenSOurcowy Lazarus?
BDS 2007 w wersji PErsonal też zezwala na sprzedaż programów.
Więc o co chodzi?
To sie oczywiście tyczy jedynie Pascala i Object Pascala. A masz jeszcze pełno innych języków.[/b]

No tak, ale większość osób, które handlują oprogramowaniem na tym forum pisze w delphi albo w C+/C++
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Wystarczy kompilować choćby darmowym środowiskiem Turbo Delphi 2006 który ma licencje pozwalającą na komercyjne używanie, wersja tego środowiska była kiedyś w niezbędniku z notką że można używać do celów komercyjnych. Poza tym bardziej nielegalne jest nie odprowadzanie za to podatków+tworzenie spyware+rozprowadzanie(tworzenie narzędzi do przestępstwa).

<div class='quotetop'>CYTAT(kaker @ 12.08.2008, 21:03) <{POST_SNAPBACK}></div>
No tak, ale większość osób, które handlują oprogramowaniem na tym forum pisze w delphi albo w C+/C++[/b]
No dużej różnicy niema pomiędzy środowiskiem Delphi a Lazarusem, nawet Indy współgra.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
a np. dev c++ pozwala w wersji personal czerac kozysci VC++ chyba tez
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
VC++ raczej nie, wersja do ściągnięcia nie wiem bodajże Express Edition nie zezwala na sprzedaż oprgoramowania, jdynie ta PŁATNA wersja całego programu czyli Visual Studio, z tego można sprzedawać ale jest w **** drogi...
 

kaker

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2008
Posty
14
To dobrze. A w jaki sposób najlepiej sprzedawać swoje programy? Wysyłać pocztą?? Może to wyda się wam glupie, ale na prawdę nie wiem, nigdy się w takie coś nie bawilem.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Heh.

Zawsze jakieś ale.
A czy ściąganie filmów,muzy i gier jest legalne??

No i zawsze jest wyjście ,że płaci ci gościu za przesłanie na maila a nie za napisanie programu.
Czyli program jest freeware ale download płatny.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Wpłata na konto, sprawdzasz czy doszła i ślesz programa mailem.[/b]
Dużo lepszym rozwiązaniem jest wysłanie pliku na ftp, wtedy od razu po zassaniu przez klienta kasujesz plik z ftp i zawsze mniej dowodów że piszesz i sprzedajesz taki soft

Czyli program jest freeware ale download płatny.[/b]
imho biorąc kase za download programu bierzesz kase za dostęp do niego, a więc nie jest on już freeware ;p
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
To już jest oszustwo. Więc tej osobie która nie prześle ci tego programu należy się yyy... Uderzenie w czuły punkt a jeśli to odmienna płeć to przynajmniej w mózg.
<
 

kaker

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(interactive @ 15.08.2008, 11:38) <{POST_SNAPBACK}></div>
To już jest oszustwo. Więc tej osobie która nie prześle ci tego programu należy się yyy... Uderzenie w czuły punkt a jeśli to odmienna płeć to przynajmniej w mózg.
<
[/b]

Jak najbardziej się należy, ale nic mu nie zrobisz.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja zawsze wychodze z zalozenia ze jesli osoba mi nie ufa to niech nie kupuje jej sprawa.
 

bziomek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2008
Posty
51
Zawsze jest również możliwość spakowania rarem i założenia hasła.
Pieniądze dojdą, wysyłasz pass i tyle..
<

Jak sprzedawałem kiedyś pewne 'rzeczy', to 'klientom' ten pomysł się podobał.
Ale wydaje mi się, że trochę zaufania powinno być.
Zarówno z twojej, jak i ze strony kupującego.
 
Do góry Bottom