HOWTO - Jak usunac haslo windows !!

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Witam,

Czesto rodzi sie pytanie: "Mam ograniczony typ konta, jak zmienic haslo adminsitratora aby podniesc uprawnienia ?" lub "Nasze dziecko ustawilo haslo w systemie jak je obejsc ?".

!! Nie uzywamy crackerow bo po co ? Zyjemy w 21w. i wiemy ze hasla windowsa korzystaja z pliku sam ktory wystarczy edytowac zamiast krakowac 100 lat (;

Wszystkie problemy rozwiaze soft: Offline NT Password & Registry Editor: http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Pobieramy i wypalamy .iso http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/cd100627.zip
Bootujemy z CD w taki sam sposob jak instalka windowsa. Czyli wkladamy iso do napedu i wciskajac F8 lub F10 lub F12 ( w zaleznosci od plyty glownej jaka posiadamy ) aby wyswietlic menu wyboru z ktorego urzadzenia ma startowac system. Wybieramy naped optyczny CD/DVD rzecz jasna -.- ( jezeli opcja quick boot menu jest wylaczona to musimy wbic do biosa i w advanced recznie ustawic aby bootowal z plyty ).

Uruchamia sie linuxowy imgboot. Proces resetowania hasla polega na chyba 4 opcjach wyboru: 1,2 lub 3.

W pierwszym wybieramy na ktorym dysku jest zainstalowany system wybierajac odpowiednio liczbe i zatwierdzamy enterem. To samo tyczy sie kolejnych etapow.

Jak juz dojdziemy do menu wyboru konta wbudowanego w systemie wpisujemy:

0x'rid_konta' czyli np. RID dla admina wyswietli sie 0xfe2 to wpisujemy 0x0xfe2 wybieramy opcje '1' czyli clear/blank password ( wyczyszczenie obecnego hasla - najbezpieczniejszy wybor. Opcja edit password nie zawsze zadziala dlaczego nie chce mi sie tlumaczyc. Przeciez to nie problem skasowac haslo i ustawic nowe prawda ? ;) ).

Zatwierdzamy, zapisujemy zmiany resetujemy kompa i logujemy sie jako administrator bez hasla :). Jezeli system zabezpieczen lokalnych nie zezwala na logowanie bez podawania hasla lub w ogole nie mamy opcji wpisania nazwy uzytkownika to uruchamiamy system ponownie z opcja F8 i wbijamy w system awaryjny i logujemy sie jako admin. Nastepnie panel sterowania / konta uzytkownikow i robimy co chcemy :).

Mam nadzieje ze nie powstanie wiecej pytan dt. kasowania / zmiany hasla w systemach windows.

Oprogramowanie testowalem na virtualnych systemach: xp, server 2003, server 2008 rc1, vista, win7 ( na xp i w7 testowalem na dyskach ide oraz sataII ).

Jezeli w biosie ustawione jest haslo to wyjmijcie baterie z plyty glownej i po problemie.

e0t -.-
 
Ostatnia edycja:

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
sposob znany od dawna, na forum pisany byl kilka razy ...a pytania o to nadal są ;)
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
... tia i w odpowiedzi na te pytania proponuja programy krakujace hasla. Przypnijcie konkretny temat albo zrobcie nowy dzial HOWTO (;
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jednak ta metoda nie pozwala dowiedzieć się jakie było hasło, tylko je usuwa.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Rzeczywiscie lepiej lamac przez 3 lata haslo.

nie powiedziałbym. Hasło w systemie można złamać bez problemu tęczowymi tablicami, które można sciągnąć z internetu. ja mam na kompie 170GB tablic (NT, LM) i jeszcze nie miałem oporu w łamaniu haseł. Czas: max 5 minut. Jak nie znajdzie to jeszcze można spróbować tablicami online. Ostatecznością jest Twoja metoda z której korzystałem tylko raz. Usuwając czyjeś hasło informujesz go o tym, bo widzi że nie ma hasła, ustawi inne i jesteś na 0
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
nie powiedziałbym. Hasło w systemie można złamać bez problemu tęczowymi tablicami, które można sciągnąć z internetu. ja mam na kompie 170GB tablic (NT, LM) i jeszcze nie miałem oporu w łamaniu haseł. Czas: max 5 minut. Jak nie znajdzie to jeszcze można spróbować tablicami online. Ostatecznością jest Twoja metoda z której korzystałem tylko raz. Usuwając czyjeś hasło informujesz go o tym, bo widzi że nie ma hasła, ustawi inne i jesteś na 0

lol

Kazda kolejna osoba zanim zacznie udzielac sie w tym topicu prosze o ponowne przeczytanie ze zrozumieniem mojego posta.

1) Temat: "jak usunac haslo" - mowi sam za siebie ze nie wlamujemy sie a odzyskujemy/usuwamy haslo. ( pewnie ktos sie przy*******i wiec wyjasnie: odzyskujemy haslo w momencie kiedy ktos je znal i postanowil je zmienic np. syn,corka,eunuch etc. (; )
2) Na wstepie uwzglednilem z zycia wziete sytuacje wymuszajace usuniecie hasla w systemie i nie zaliczaja sie one do wlamania.
3) To chyba logiczne ze dla rodzica wydajniejszym rozwiazaniem jest usuniecie hasla nizeli jego crackowanie ?
4) Bardziej zaawansowani uzytkownicy wiedza od X lat ze dla systemow windows lepiej nadpisac z gory ustalone haslo po czym przywrocic pierwotne. Oczywiscie nie dziala to na zasadzie kopiuj wklej aczkolwiek testowalem te rozwiazanie na xp, win7.
5) "Rzeczywiscie lepiej lamac przez 3 lata haslo." - to byla zwykla ironia -.-
6) 170 gb tablic nt - moze juz czas na zmiane profesji ?
7) "ustawi inne i jesteś na 0" - jak juz to "ktos" bedzie na 0 poniewaz "ja" bym zostawil ukryte konto admina ( ktorego nie znalazl bys zadnym menadzerem/programem etc. ) lub dostep do shella without login/password attempt -.-

e0t
 
Ostatnia edycja:

magdas

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2012
Posty
1
mam też taki problem

Mam laptopa na którym mój były ustawił hasło i się wyprowadził i nie chce mi go podać , tak złośliwie. Mam tylko konto gość. Chciałabym jednak ten laptop uzdatnić i usunąć to hasło i w ogóle wszystkie hasła bo to komplikacja. Mam w nim win7 w tym laptopie. To co napisałeś jest dla ludzi ,którzy znają się na kompie ja nic z tego nie rozumiem. potrzebuję instrukcji jak dla BLĄDYNKI. krok po kroku bez fachowych nazw z linkami gdzie co ściągać. Mnie nie zależy na łamaniu hasła ,tylko żeby ten laptop jakoś znów ogarnąć bo mi go szkoda nie stać mnie na nowy. Mam do dyspozycji jeszcze komp stacjonarny ale rzęch stary ma winXP w środku . to tyle gdybyś mógł tą instrukcję przerobić jakoś tak dla laika ,to może się przydać nie jednej osobie . jak wolisz to napisz mi na maila [email protected] z góry dziękuję już zadawałam to pytanie na różnych forach komputerowych ale nigdzie mi nikt nie napisał przystępnej instrukcji jak to zrobić . będę wdzięczna za taką. A jeszcze co zrobić jak litery które naciskam piszą się inne tak mi się czasem robi i mój były miał na to sposób a ja nie mam.
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
zresetuj laptop . Włącz F8 lub inny wybór
Wybierz tryb awaryjny bez obsługi sieci .
I jesteś na administratorze ; ] ;p
Tęczowe tablice służa do łamania kluczy WPA2 . WPA ! ... a nie systemowe
 

TheWait

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2012
Posty
1
Wszystko jest świetnie dopóki nie dojde do zapisywania. Wpisuje q i podobno ( tak jest napisane ) zapyta mnie czy zapisac zmiany... uppssssss... nie pyta do Chu**a. wyskakuje write files back itd bleble. pomijam juz fakt ze nie ma do wyboru zadnej odpowiedzi. kiedy nacisne enter Patrze... no write! nothing changed! mina mi po prostu brzydnie na ten widok. Gdy z nadzieja rebootuje kompa okazuje sie ze jest tak jak wczesniej czyli gówno. Haslo dalej jest tak jak postaremu a ja go nie znam ani moje konto nie jest administratorem ani nie wyczyscilem hasla ani go nie zmienilem... NOTHING!!! Pomocy. :/
 

Nonox

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2012
Posty
2
Witam mam taki problem ,że robie wszystko zgodnie z instrukcją czyli wybieram clear password blablabla i tak dalej opcje 1,2,3 itp i na końcu jest Password Clear czy jakoś tak domyślną opcją jest "n" ale klikam "y" *****EDIT COMPLETE***** potem pyta mnie czy chcę zamknąć program wybieram tą decyzje żeby móc zresetować komputer no to wyjmuje tą płytkę po czym resetuje komputer.

Tak wszystko pięknie kolorowo wbijam na tego Windowsa i mam 2 konta : Administrator i Guest (czyli konto z ograniczeniami) powinno mi zresetować hasło ,ale nie próbuje wejść i pisze ,że hasło nie poprawne normalnie załamka :( robiłem to z 6 razy i za każdym razem nic hasło jakie było takie zostało ://

Proszę odpiszcie mam dosyć siedzenia na ograniczeniach .... dodam że mam Windows 7

dodatkowe informacje : nie mam płytki Windows 7 , ograniczony tryb , tryb awaryjny nie działa (wiadomo ...) no to tyle mam nadzieję ,że ktoś mi tu odpisze bo zaraz kur**cy dostane ...
 

Nonox

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2012
Posty
2
Proszę o szybką odpowiedź nie mam zamiaru oddawać komputera na serwis ...
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Po prostu program nie wyczyscil hasla :). Testowalem wiele razy na pirackim win7, becie, oryginale 32, 64 bit home i wszedzie jest ok... Prosze o zamkniecie tematu -.-
 
Do góry Bottom