Ile może zarabiać programista, grafik itp.

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Zastanawiam się na jakie studia iść drugie
smile.gif
i zastanawiam się ile może zarabiać programista. Czy znacie może jakieś sumy od - do dla programisty, grafika komputerowego, administratora sieci np linux/unix, itp?
Proszę o podpowiedź to może mi pomóc w wyborze studiów gdyż na pewno nie tylko mnie ale was również motywuje wynagrodzenie jeśli jest odpowiednie?
smile.gif

Pozdr.
 

EvilHaker102

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
34
Ja tam wybrałbym studia programistyczne. Przecież bardziej się opłaca robienie i sprzedawanie programów, niż robienie grafik i szablonów na jakieś podrzędne strony internetowe.
<
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Witam.

ile może zarabiać programista[/b]
Zależy jak zaawansowany programista i gdzie znajdzie zatrudnienie.
bardziej się opłaca robienie i sprzedawanie programów, niż robienie grafik i szablonów na jakieś podrzędne strony internetowe.[/b]
Nie bardziej opłaca się wykonywanie tego co się lubi ? Nie można być dobrym programistą z przymusu, to musi być pasja.


Virus ale faktem jest że w dobrej firmie dobry programista może od groma zarobić. Polecam Ci WSK w Rzeszowie, znam tam szefa ; ) a atmosfera miła.
Zależy na jakim stanowisku byś chciał pracować.

Pozdrawiam,
discovery
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Panowie rozumiem że jesteście dżentelmenami ale także programistami. Sami wiecie cyferki lepiej wbijają się w oczy niż słowo "dużo"
<

Powiedzcie wprost ile może zarobić programista i na jakim stanowisku jakiś przedziałek proszę dam prosty przykład.
Mam znajomego trenera rozmawiając z nim dowiedziałem się, że jako trener drużyny (jakiej kol wiek) można zarobić:
w wiosce 1400 - 2000 zł (6 - 8 h tygodniowo + oczywiście mecze to tam parę godzin),
w mieście 3500 - 4500 zł (ok. 18 h tygodniowo).
Proszę was o takie porównanie jak ja zrobiłem przykładowe i na jakim stanowisku.
Pozdr.
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Wybierając kierunek powinieneś się kierować tym, co Cię interesuje a nie pieniędzmi.

Pensja jak w każdym zawodzie zależy od Ciebie (wykształcenie, doświadczenie, języki obce, certyfikaty). Dużo też zależy od firmy, od twojego charakteru/osobowości, podejścia, formy zatrudnienia. A stawki (Krk) od 1.7k na umowę o dzieło (student, PHP,MySQL,CSS,XHTML) do 4-5k na umowę o pracę (Java, .NET starszy programista, czy jak chcą niektórzy: senior developer). Co do godzin zazwyczaj pełen etat w siedzibie firmy. Co do miejsca tylko duże miasto, chyba że chcesz pracować zdalnie (ale firm które na to pozwalają jest mało) albo na własną rękę. Po kilku latach programiści często zostają kierownikami albo zakładają swoje firmy - jakie wtedy są zarobki nie wiem.

Ja tam wybrałbym studia programistyczne. Przecież bardziej się opłaca robienie i sprzedawanie programów, niż robienie grafik i szablonów na jakieś podrzędne strony internetowe.[/b]
Dość oportunistyczne podejście.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Temat zbędny, najpierw się uczy, a później myśli o zarobkach, w drugą stronę się nie uda.
<
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
<div class='quotetop'>CYTAT(Eltrial @ 26.03.2009, 14:58) <{POST_SNAPBACK}></div>
Temat zbędny, najpierw się uczy, a później myśli o zarobkach, w drugą stronę się nie uda.
<
[/b]

Co innego jak bym Ci powiedział że już jestem po jednych studiach
<


Panowie sport, motoryzacja i informatyka to moje zamiłowania. W sporcie wydaje się że można więcej zarobić niż w informatyce (mówię tu o czystym sporcie nie znoszę korupcji!!). Tak jak podałem można zrobić prostą ankietę:
Trener (jakiejś dyscypliny sportowej):
w wiosce 1400 - 2000 zł (6 - 8 h tygodniowo + oczywiście mecze to tam parę godzin),
w mieście 3500 - 4500 zł (ok. 18 h tygodniowo).
Informatyk:
student, PHP,MySQL,CSS,XHTML - 1700 zł*
Java, .NET starszy programista, czy jak chcą niektórzy: senior developer - 4000 - 5000 zł*

*za pełny etat jak kolega RobertG napisał czyli 8 h razy 5 (tak "najbiedniej" 5 dni pracuje informatyk) wychodzi 40 h tygodniowo.

Podsumujmy:
Jak by nie patrzeć 3,5 - 4,5 koła za 18 h się chyba bardziej opłaca niż nawet te 5 stówek więcej ale za 40 h tygodniowo (najmniej)?
<

Chyba że macie inne zdanie na ten tamat? Chętnie przeczytam co macie do powiedzenia ponieważ nadal mam dylemat, no i oczywiście wolało by się robić to co się lubi nie prawdaż?
<

Pozdrawiam Wszystkich. Czekam na odpowiedzi i Życzę Wesołych Świąt Wszystkim Którzy się tu wypowiadają, zaglądają i Moderatorom i Administratorom.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
jesli chodzi o kase to zostan politykiem/lekarzem
<
 
Do góry Bottom