Innosetup

niekowalski

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2006
Posty
54
Witam . Kiedyś ściągnołem sobie takiego wirusa - była to instalka zrobiona programem innosetup ale instalka sama się odpalała i to bardzo szybko po wejściu do folderu w którym
się znajdowała , nie trzeba było na nią klikać wystarczyło tylko zaglądnąć do folderu w którym się znajdowała . I mam takie pytanie czy do zrobienia takiej samoodpalającej się instalki wystarczy program innosetup , czy trzeba do tego użyć programistycznych narzędzi ???
I czy to bardzo skomplikowane jest taką instalke zrobić ???
 

yras

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
93
Innnosetup, ma w sobie scriptera, taki jak by mini kompilator, chyba w c++ i tam możesz sobie napisać coś w stylu autoruna jeżeli znasz c++ (?)
 

niekowalski

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2006
Posty
54
Dzięki za odpowiedź , niestety na kompilowaniu się nie znam , zacząłem się kiedyś uczyć ale pech trafił że zepsuł mi się wtedy komputer i przeszła mi ochota na naukę .
Jeszcze miał bym jedną prośbę odnośnie programu innosetup , bo czasem robię instalki tym programem z gier już zainstalowanych czyli całą zawartość z folderu z zainstalowaną grą przerabiam na instalkę ale nigdy nie działają mi skróty do gry jeśli zaznacze przy instalowaniu żeby utworzyło skrót na pulpicie to po kliknięciu na taki skrót pojawia się tylko czarne tło na pulpicie i tak stoi dopóki go nie wyłącze menadżerem zadań .
Szukałem już w sieci jakichś pomocy żeby było pokazane krok po kroku jak to robić ale nic nie znalazłem takiego co by mi pomogło . Więc może ktoś gdzieś się spotkał z jakimiś wskazówkami albo sam potrafi takowych udzielić to bardzo proszę o pomoc .
Czytałem gdzieś kiedyś w sieci o takim programie który sam odnajduje wszystkie składniki aplikacji zainstalowanej na komputerze wraz z wpisami do rejestru i robi instalkę ale też się tego długo oszukałem i już drugi raz nie mogłem na to trafić . pomóżcie jeśli znacie coś tego typu .
 
Do góry Bottom