Instal. Slacka 10.0... nie czyta...???

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
No wiec mam taki problem...

Mam dwa dyski w kompie. Na jednym dysku wingroza a na drugim se zrobilem partycje dla Linuxa... zrobilem ja przed instalacja...

I teraz instaluje slack10.0 i loguje sie jako root wpisuje setup i nic... robie cfdisk a tam tylko dysk gdzie jest Wingroza jakim poleceniem uruchomic instalke...czy moze to przez te partyje
prosze o pomoc

btw. przy instalacji Auroxa 9.2 nie mialem z tym problemow...

z gory dzieki...
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
wpisz cfdisk /dev/hda,b,c lub D ;] ktores na pewno wskarze dysk, jesli oba sa dobrze podlaczone
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
hda - primary master
hdb - primary slave
hdc - secondary master
hdd - secondary slave

Wpisuj tak jak NiuNio mówi cfdisk /dev/hdb (albo inny dysk - wg tego co masz w BIOSie). Wtedy możesz sobie z partycjami żonglować tylko pamiętaj że jak wyjdziesz z cfdiska po zmianach to nic się nie stanie
smile.gif
Trzeba jeszcze Write
smile.gif

Poza tym pamiętaj że do instalacji potrzebujesz min. 2 partycje: jedną na / i jedną na swapa - ta ostatnia w cfdisk musi być oznaczona jako swap.

PS Super że wybrałeś Slacka, tylko się nie zraź na początku
smile.gif
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
netconfig - lub pod koniec instalki wyskoczy okno konfiguracji
recznie :

hostname - pawello
domain name : grupa_robocza
statistic ip - ip - wiadomo
netmask : 255.255.255.0
gateway - brama
nameserver : DNS ;]
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
A jak masz DHCP to pod koniec instalacji tylko wszędzie enter walisz, tak jak u mnie
smile.gif
No, z wyjątkiem nazwy hosta i domeny.
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
jakim poleceniem wlaczyc instalacje... bo partyvjr przygotowane i wpisuje setup i pisze ze nie ma trakiego polecenia...???
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
hm, no właśnie poleceniem setup. Po uruchomieniu CD walisz enter, potem się pyta zdajsie o login - walisz root, potem masz już chyba od razu command line gdzie ustawiałeś partycję - no to setup. Nie ma takiego polecenia??
<
Zapisałeś zmiany w partycjach poleceniem write?? Może napisz jakie partycje utworzyłeś bo to może mieć związek.
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
daje enter na poczatek... loguje sie jako root robie partycje zapisuje write... i setup

partycje... Linux native typ 83 okolo 20gb i linux swap ponad 500mb bo mam ram 256ddr...

a co do modemu to Sagem Fast 800 USB

eydcja://

bardzo przepraszam za ten topic ale... moja 1cd jest zepsuta... myslac ze 2 to 1 wlazylem 2 i tam nie ma opcji setup wielkie sorry i chcialbym zeby mody usunely ten topic
<
 
Do góry Bottom