Instalacja karty TV

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Zmagam się właśnie z tym zagadnieniem okrutnie a rezultaty są marne. Na razie proponuję cenniejsze linki jaki wygooglałem i liczę na ew. zgłoszenia osób, które zainstalowały poprawnie kartę TV u siebie
smile.gif
bo to temat chyba jednak ciągle niezbyt popularny.

http://www.pcquest.com/content/linux/handson/101091501.asp
http://linux.mysiar.net/tvcard.php
http://www.linuxlabs.biz/articles/tvcard.html
http://will.freehosting.net/bttv-HOWTO.html
http://www.freeos.com/articles/3007/
http://xawdecode.sourceforge.net/download/tuner_eng.pdf
http://blabluga.hell.pl/doc/HOWTO/pl-html/...i-HOWTO.pl.html
http://www.linux.com.pl/artykuly/2000/12/ltv.php
http://vernit.cc.put.poznan.pl/html/article.php?sid=4
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
A jaką masz kartę? Sam używam PixelView PlayTV Pro i smiga u mnie pięknie (używam xawtv do oglądania programów i Alevt do telegazety). Z czym dokładnie masz problem?
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Hoho, mam pewnie tą samą (Pixelview Play TV Pro BT878+ W/FM - mam radio i txt)
<
Dzięki za odzew
smile.gif

Doszedłem do momentu, że w xawtv mam niebieski ekran, czyli ponoć stery działają, ale jest wybrana nie ta karta bądź tuner. Nie muszę dodawać, że wypróbowałem wszystkie możliwe karty typu "prolink" albo "pixelview" i wszystkie tunery LG (bo taki mam tuner na karcie, podobno najpopularniejszy jest philips i też go próbowałem).
Robiłem już wszystko z wszystkich tych tutoriali, które podałem i dużo więcej. Jądro mam 2.6.8.1 (Slack 10.0), skompilowane wszystko co trzeba jako moduły lub nawet włożone w jądro, multum wariantów sprawdziłem. Bttv raz testowałem to z jądro, innym razem wywaliłem je z jądra i instalowałem najnowsze ze strony. Tak samo z i2c. Oprócz xawtv mam MPlayera i XKwin (chyba tak to się nazywa bo nie pamiętam
smile.gif
mam KDE). Oczywiście na niczym nie działa więc problem pewnie gdzieś w sterach siedzi. Ostatnio nieważne jakie ustawienia dam do parametrów "card" i "tuner" w modules.conf to zawsze przy starcie bttv ustawia mi kartę na generic (czyli nr 0)
<

Męczę się już z tym prawie 2 tygodnie, cała reszta roboty odłożona bo zagiąłem na to parol, a karta jak nie działa tak nie działa
<
HELP :-(
Jedyne czego jeszcze nie sprawdzałem to to, czy ruszyłaby mi na oryginalnym kernelu ze slacka (2.4).
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Mam identyczną kartę, więc być może jakoś pomogę
smile.gif
Szczerze mówiąc... nie spotkałem się u siebie z problemem jak u Ciebie. Jeśli masz niebieski ekran to faktycznie karta działa... ale (zdaje się) nie działa overlay, więc pierwsze co mi do głowy przychodzi to "nie te" parametry w modules.conf. Czy poza niebieskim ekranem masz może dźwięk? Tzn chodzi mi tu nawet o zwykłe szumy i trzeszczenia (jeśli "oglądasz" coś innego niż istniejący kanał TV) Niestety w tej chwili nie jestem w stanie Ci tego zacytować, bo swoją kartę konfigurowałem już bardzo dawno temu:) Jutro (środa) zajrzę jak to jest u mnie i się tu ponownie odezwę. W każdym razie... używam Gnome, Slackware 8.0 i jądro 2.4.6.
Pamiętam, że postępowałem zgodnie z HOWTO... hm... no zobaczymy jutro.
smile.gif
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Kompletnie żadnego dźwięku. Jak dostrajam kanały to przez ten niebieski ekran przebiega tylko poziomy czarny nieregularny pasek i to wszystko.
Bardzo bym liczył na podanie Twoich wpisów do modules.conf. Hm, może to jednak wina jądra?? 2.4 nie próbowałem a ludzie się skarżą że najchętniej 2.6.8.1 to by jeszcze do rozwojowych zaliczyli
smile.gif
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
A zatem.... moje wpisy w modules.conf dotyczące karty TV prezentują się jak poniżej:

Kod:
alias char-major-89     i2c-dev

options i2c-core    i2c_debug=1

options i2c-algo-bit    bit_test=1

alias char-major-81     videodev

alias char-major-81-0   bttv

options bttv            radio=1 pll=1 card=70

options tuner           debug=0 type=5

Z tego co pamiętam typ karty dobierałem eksperymentalnie, bo chyba na początku nie chciało to zbytnio chodzić. W każdym razie przy takich ustawieniach karta sprawuje się świetnie (zarówno TV jak i radio).

Poniżej prezentuję co wyrzuca mi dmesg i co dotyczy właśnie karty (zarówno jeśli chodzi o bttv, videodev i i2c, które jak już pewnie wiesz jest wymagane, aby wszystko działało):

Kod:
Linux video capture interface: v1.00

i2c-core.o: i2c core module

i2c-algo-bit.o: i2c bit algorithm module

bttv: driver version 0.7.85 loaded

bttv: using 2 buffers with 2080k (4160k total) for capture

bttv: Host bridge is Intel Corporation 440BX/ZX - 82443BX/ZX Host bridge

bttv: Host bridge needs ETBF enabled.

bttv: Bt8xx card found (0).

bttv0: Bt878 (rev 17) at 00:12.0, irq: 9, latency: 64, memory: 0xe8001000

bttv0: using: BT878(PV-BT878P+) [card=70,insmod option]

bttv0: enabling ETBF (430FX/VP3 compatibilty)

i2c-algo-bit.o: Adapter: bt848 #0 scl: 1  sda: 1 -- testing...

i2c-algo-bit.o:1 scl: 1  sda: 0 

i2c-algo-bit.o:2 scl: 1  sda: 1 

i2c-algo-bit.o:3 scl: 0  sda: 1 

i2c-algo-bit.o:4 scl: 1  sda: 1 

i2c-algo-bit.o: bt848 #0 passed test.

i2c-core.o: adapter bt848 #0 registered as adapter 0.

bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... not found

bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found

bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found

tvaudio: TV audio decoder + audio/video mux driver

tvaudio: known chips: tda9840,tda9873h,tda9874a,tda9850,tda9855,tea6300,tea6420,tda8425,pic16c54 (PV951)

i2c-core.o: driver generic i2c audio driver registered.

i2c-core.o: driver i2c TV tuner driver registered.

tuner: probing bt848 #0 i2c adapter

tuner: chip found @ 0xc2

bttv0: i2c attach [client=Philips PAL,ok]

i2c-core.o: client [Philips PAL] registered to adapter [bt848 #0](pos. 0).

bttv0: PLL: 28636363 => 35468950 ... ok

Ponadto lsmod wyrzuca mi obecność nstp modułów (wypisalem tylko te dot. tunera):

Kod:
Module                  Size  Used by

tuner                      8336   1  (autoclean)

tvaudio                   9840   0  (autoclean) (unused)

bttv                      59312   0 

i2c-algo-bit             7232   1  [bttv]

i2c-core                12400   0  [tuner tvaudio bttv i2c-algo-bit]

videodev                4704   3  [bttv]

To chyba wszystko... o ile o czymś nie zapomniałem. Dodam może jeszcze, że same sterowniki bttv kompilowałem osobno (tzn nie korzystałem z tych dołączonych domyślnie z jądrem 2.4.6). Zrobiłem to jednak tylko w wyniku mojej niewiedzy:) Prawdopodobnie ze sterownikami
dołączonymi z jądrem wszystko też by poprawnie działało. Wersja bttv, którą kompilowałem to 0.7.x (niestety nie pamiętam co stoi za x). Robiłem
to dosyć dawno temu, więc prawdopodobnie teraz już istnieje dużo nowsza
wersja (i przede wszystkim oznakowana jako stabilna
<
.
Objawy, które opisałeś wyglądają mi na źle dobrany model karty (podejrzewam, że gdybyś nie miał któregokolwiek z wymaganych modułów, to dostałbyś komunikat). Spróbuj z moimi ustawieniami... jeśli
faktycznie mamy identyczne karty, to powinno być ok (o ile faktycznie nie
ma tu wpływu wersja jądra i sterowników i2c bądź bttv)
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
No wiec tak:

Wywalilem calego Slacka i zainstalowalem od nowa - tak bardzo mi zalezy na tym zeby zialala
smile.gif
, jadro zostawilem oryginalne (2.4.26) Postanowilem zrobic wszystko zgodnie z polskim tlumaczeniem how-to do bttv, bo wspominales ze sam z niego korzystales - http://blabluga.hell.pl/doc/HOWTO/pl-html/...i-HOWTO.pl.html.

Po pierwsze: i2c
W jadrze oryginalnie jest bttv i i2c wiec zostawilem je w spokoju, zainstalowalem tylko "na to" najnowsze bttv i i2c. Tworzenie urzadzen poszlo bez problemow bo bttv z jadra juz zrobilo co trzeba. Problem istnieje przy ladowaniu modulu i2c ("modprobe i2c" bo jak rozumiem "insmod i2c" to raczej pod Debianem) - mowi ze nie umie takiego zlokalizowac podczas gdy ja go mam pierwotnie w jadrze a jeszcze jak mowilem najnowszego zainstalowalem.

Po drugie: czarny ekran
Pod tym jadrem nie udalo mi sie uzyskac niebieskiego ekranu wiec zwalilem cos ze sterami pewnie, bede teraz dzialal na 2.6.8.1.

Po trzecie: tuner
Hm, nie jest to teraz problem nr 1 ale widze ze masz tuner Phlipsa ... bo ja mam LG i sie zastanawiam co z tym fantem...

Czyli podsumowujac, zmiana jadra nic nie dala. O ile pamietam (gdy mialem "niebieski ekran") brakowalo mi czegos z tego co Ty miales. Tzn. modules.conf mialem identyczne, ale okazalo sie ze nie mialem zainstalowanego modulu videodev
<
Przeciez to chyba razem z bttv powinno sie zainstalowac??
No nic, wracam na 2.6.8.1, poinstaluje wszystko tak zeby znowu byl niebieski ekran i przytocze swoje wpisy do modules.conf, wyniki z lsmod, dmesg i inne, bardziej konkretne rzeczy
smile.gif


Pozdrowiwszy,
niepocieszony Barca
smile.gif


//edit:
<
<
<

RUSZYYYYŁO
<
Zmieniłem wpis w xorg.conf z "nvidia" na "vesa" i karta daje obraz w trybie grabdisplay. Czyli wiem już przynajmniej że gryzie się z nVIDIA. Szukam rozwiązania dalej...
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by Barca
Postanowilem zrobic wszystko zgodnie z polskim tlumaczeniem how-to do bttv, bo wspominales ze sam z niego korzystales - http://blabluga.hell.pl/doc/HOWTO/pl-html/...i-HOWTO.pl.html.

Oprócz tego HowTo dodatkowo pomogła mi dokumentacja (README) dołączona do sterowników bttv. Było tam m.in. wyszczególnione co należy włączyć podczas rekompilacji jądra, ale dotyczyło to głównie i2c. Poza tym na podstawie tego README skonfigurowałem sobie moduły w modules.conf - do całości jest dołączona piękna lista z opcjami i typami kart, więc nie stanowiło to później problemu.

Originally posted by Barca
Po pierwsze: i2c
W jadrze oryginalnie jest bttv i i2c wiec zostawilem je w spokoju, zainstalowalem tylko "na to" najnowsze bttv i i2c. Tworzenie urzadzen poszlo bez problemow bo bttv z jadra juz zrobilo co trzeba. Problem istnieje przy ladowaniu modulu i2c ("modprobe i2c" bo jak rozumiem "insmod i2c" to raczej pod Debianem) - mowi ze nie umie takiego zlokalizowac podczas gdy ja go mam pierwotnie w jadrze a jeszcze jak mowilem najnowszego zainstalowalem.

Nie wiem, czy w tym przypadku miałoby to jakiekolwiek znaczenie, ale autor sterowników bttv zaleca, aby wszystkie "komponenty" jądra dotyczące bttv, i2c, czy w ogóle urządzeń video kompilowane były jako moduły.
PS. Debian nie ma patentu na "insmod", więc to bez znaczenia, czy zastosujesz modprobe, czy insmod pod Slackiem, czy też w innej dystrybucji
smile.gif


Originally posted by Barca+--><div class='quotetop'>CYTAT(Barca)</div>
Po trzecie: tuner
Hm, nie jest to teraz problem nr 1 ale widze ze masz tuner Phlipsa ... bo ja mam LG i sie zastanawiam co z tym fantem...[/b]

Nie jestem pewien, czy faktycznie mam tuner Philipsa. Taki sobie dobrałem model w modules.conf... i z tym typem działało jak trzeba:) Do tego zdaje się dochodziłem eksperymentalnie (pamiętam, że miałem problemy z kolorami, a czasem w ogóle z odbiorem i dlatego kombinowałem).

<!--QuoteBegin-Barca

Czyli podsumowujac, zmiana jadra nic nie dala. O ile pamietam (gdy mialem "niebieski ekran") brakowalo mi czegos z tego co Ty miales. Tzn. modules.conf mialem identyczne, ale okazalo sie ze nie mialem zainstalowanego modulu videodev
<
Przeciez to chyba razem z bttv powinno sie zainstalowac??

Nie wiem jak to się odbywa w przypadku sterowników dołączonych razem z jądrem. Jak już wspomniałem moje sterowniki był z osobnego źródła, ale rzeczywiscie wraz z instalacją bttv powinien być też zainstalowany moduł videodev.

Originally posted by Barca
No nic, wracam na 2.6.8.1, poinstaluje wszystko tak zeby znowu byl niebieski ekran i przytocze swoje wpisy do modules.conf, wyniki z lsmod, dmesg i inne, bardziej konkretne rzeczy
smile.gif

Powodzenia!
<
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Muszę znowu zacząć od tego, że wywaliłem całego Slacka i zainstalowałem wszystko od nowa (to takie chore przyzwyczajenie nabyte na jedynym słusznym systemie). Mam jądro 2.6.8.1, doprowadziłem wszystko do takiego stanu żeby jak najbardziej przypominało Twoje ustawienia, jednak znowu uzyskałem jedynie blue screen (znowu a la Windows ;-)). W trakcie kompilacji jądra zainstalowałem WSZYSTKO w i2c jako moduły oraz Video for Linux razem z bt878 - także jako moduły. Potem i tak zainstalowałem najnowsze bttv i i2c.
Może podam dokładne dane mojej karty:

tuner: LG TPI8PSB02P (011D2203) - no właśnie nie ma takiego w spisie :-( Najbliżej mu do nr 28, ale spotkałem się z opiniami że to po prostu technologicznie tak jak mówisz Philips (nr 5) tylko nalepka inna
smile.gif

układ 878: conexant, susion 878A
dźwięk: MICRONAS MSP 3410G B8 0485
a karta to: PV-BT878P+FM NICAM (REV. 8E) - czyli karta nr 70

Oto co mi lspci pokazuje:

Kod:
00:0b.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)

00:0b.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)

modules.conf mam identyczne obecnie jak Twoje, zresztą nie pamiętam żebym oprócz żonglerki z "card" i "tuner" miał go kiedykolwiek innego. Tyle, że teraz podczas uruchamiania się systemu nie pojawiają się komunikaty odnośnie bttv (mogę je obejrzeć tylko potem za pomocą dmesg) - ale to pewnie tylko brak opcji "debug". W każdym razie wtedy podczas uruchamiania systemu miałem pokazane, że bttv ustawia kartę jako 0 (generic) bez względu na to co wpisałem do "card" i "tuner". dmesg wyrzuca mi teraz takie cuś:

Kod:
Linux video capture interface: v1.00

bttv: driver version 0.9.15 loaded

bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture

bttv: Bt8xx card found (0).

ACPI: PCI interrupt 0000:00:0b.0[A] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11

bttv0: Bt878 (rev 17) at 0000:00:0b.0, irq: 11, latency: 32, mmio: 0xee001000

bttv0: using:  *** UNKNOWN/GENERIC ***  [card=0,autodetected]

bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=00ffffbf [init]

i2c_adapter i2c-0: registered as adapter #0

i2c_adapter i2c-0: master_send: writing 1 bytes.

bttv: readee error

bttv0: using tuner=-1

bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x40)

not found

bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x58)

not found

bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x45)

not found

bttv0: registered device video0

bttv0: registered device vbi0

agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 4x mode

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 4x mode

agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 4x mode

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 4x mode

Karta graficzna pewnie nie ma nic do rzeczy (mam GeForce2 MX400 64MB)? Jak widzisz mimo takiego samego wpisu w modules.conf kartę ustawia mi cały czas jako 0 (generic) i tu pewnie tkwi problem. Ponadto trochę różni się nasza konfiguracja co do i2c i tu też chyba coś jest nie tak, np. wg http://linux.mik-nidzica.pl/index.php?typ=2&artykul=24 (i nie tylko nich) powinieniem mieć moduł i2c.o a ja takiego pliku w ogóle nie mam na dysku :-O

Przytoczę jeszcze wynik lsmod:

Kod:
Module                  Size  Used by

bttv                  146508  0

video_buf              17604  1 bttv

i2c_algo_bit            9160  1 bttv

v4l2_common             4928  1 bttv

btcx_risc               3848  1 bttv

i2c_core               22416  2 bttv,i2c_algo_bit

videodev                7488  1 bttv

snd_bt87x              12232  1

snd                    52196  14 snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_bt87x,snd_via82xx,snd_ac97_codec,snd_pcm,snd_timer
,snd_mpu401_uart,snd_rawmidi,snd_seq_device

nvidia               4819828  12

Też są różnice, ale doprowadziłem już do sytuacji że przynajmniej mam władowane wszystkie moduły
smile.gif

Wracam do "zabawy", najbardziej bym chciał móc zmieniać typ karty. Dodam tylko że na generic ustawia mi zawsze po uruchomieniu linuksa. Jak potem wpisuje "rmmod bttv" i ładuję go od nowa z takimi opcjami jakie chce to jest ok - ustawia mi karte np. na typ 70 (i tak mam dalej niebieski ekran, bo podejrzewam ze czegos jeszcze brakuje). Tylko czemu nie robi tego przy restarcie kompa?? Czy on na pewno przerabia te wpisy z modules.conf? Chociaż mam tam też ALSA i nvidia i one działają jak należy, ale słyszałem że niekiedy jest to plik conf.modules ... tylko ja takiego nie mam ... sam już nie wiem co robić ... RATUNKU ONI JUŻ TU SĄ ...
<

Hybzia dostaję od tego, instalacja drukarki zajęła mi 3 (słownie: trzy) minuty...
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by Barca
Kod:
Linux video capture interface: v1.00

bttv: driver version 0.9.15 loaded

bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture

bttv: Bt8xx card found (0).

ACPI: PCI interrupt 0000:00:0b.0[A] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11

bttv0: Bt878 (rev 17) at 0000:00:0b.0, irq: 11, latency: 32, mmio: 0xee001000

bttv0: using:  *** UNKNOWN/GENERIC ***  [card=0,autodetected]

bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=00ffffbf [init]

i2c_adapter i2c-0: registered as adapter #0

i2c_adapter i2c-0: master_send: writing 1 bytes.

bttv: readee error

bttv0: using tuner=-1

bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x40)

not found

bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x58)

not found

bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... <7>i2c_adapter i2c-0: master_recv: reading 1 bytes.

i2c_adapter i2c-0: master_recv: return:-121 (count:1, addr:0x45)

not found

bttv0: registered device video0

bttv0: registered device vbi0

agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 4x mode

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 4x mode

agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 4x mode

agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 4x mode
Mnie tu zastanawia taka rzecz, że nigdzie nie widać jak ładują Ci się sterowniki i2c lub tunera (tuner.o). O ile tego drugiego nie widać w tym, co daje Ci lsmod, to te pierwsze są już obecne... Dziwne
smile.gif


A odnośnie Twojego edita:
Jeśli karta działa Ci przy wyłączonych sterownikach Nvidia to wygląda mi to jak konflikt przerwań... te głupkowate sterowniki nv mają właśnie to do siebie, że działają jak chcą :/ W każdym razie... może pomogą przestawienia w Biosie (jest tam, o ile dobrze pamiętam, coś takiego jak rezerwacja IRQ dla portu AGP)? A! I jeszcze może sprawdź, czy w jądrze nie masz wkompilowanego czegoś takiego, jak framebuffer nvidia. Szczerze mówiąc nie wiem, czy może to sprawić w tym przypadku problem, ale pamiętam, że mi to trochę krwi napsuło
smile.gif
(choć w innej sytuacji). Chwilowo nie mam pomysłów co dalej
smile.gif
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
He heeeeej
smile.gif

Pomógł wpis w xorg.conf (w sekcji Modules):
load "v4l"

Teraz pięknie działa obraz w overlay przy ustawieniu "nvidia" czyli szafa gra
<
Teraz tylko dźwięk (bo o pilocie to nawet nie marzę) i będzie git. Jakieg program używasz?? Bo przetestowałem xawtv, xawdecode, kdetv i tvtime i ten ostatni wydaje mi się najlepszy. Tylko jak tam poustawiać kanały?? Eh, nieważne, sam sobie poradzę i z dźwiękiem i kanałami
<
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by Barca
Pomógł wpis w xorg.conf (w sekcji Modules):
load "v4l"

Hmm.... powiem tak: DZIWNE :] video4linux powinno być ładowane wraz ze startem systemu (wkompilowane w jądro lub jako moduł). No ale nie wiem... ja używam Slackware 8.0, tam widocznie zwyczaje są inne
<
Od czego w ogóle jest ten plik xorg.conf? To jakaś alternatywa dla XFree?

Originally posted by Barca
Jakieg program używasz?? Bo przetestowałem xawtv, xawdecode, kdetv i tvtime i ten ostatni wydaje mi się najlepszy. Tylko jak tam poustawiać kanały??

Ja używam xawtv. Bezproblemowa obsługa no i w ogóle cacy. Dodatkowo używam fbtv - świetna sprawa, bo umożliwia oglądanie TV będąc tylko pod konsolą (wymagany jest włączony framebuffer).
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Tak, masz albo Xfree albo Xorg.
TVTime jest świetny, tylko ustawień mi coś nie chce pamiętać
<

W każdym razie dzięki za pomoc i odzew, przynajmniej kłopoty ze sprzętem mam za sobą, teraz tylko dobry soft sobie skombinuję
smile.gif


PS AleTV jest kapitalne ;-)
 
Do góry Bottom