Instalacja XP na Viscie

szczepi1992

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2008
Posty
19
Moj problem polega na tym iz chcialbym zainstalowac system xp na viscie. Moj laptop to HP Pavilion dv5 1130ew. problem pojawia sie przy instalacji probie insalacji. Wkladam plyte do napedu i po jakis czasie wyskakuje mi "blesccren"
Wiem ze potrzebuje sterownikow sata. Tylko nie moge ich znalezc do tego modelu... ;///

Prosze o pomoc
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Wpisz 'HP Pavilion XP' w Google i sprawdź kilka pierwszych wyników... ew. dopisz konkretniej np. 'HP Pavilion dv5 1130 XP'

Powinieneś znaleźć rozwiązanie
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
moze to tez byc wina sprzetu, albo takze ramu, on chyba najczęsciej wysyla bluescreen-y.

a tak apropo to jak zainstalujesz xp na Viscie to troche Ci namiesza w bootmenu i nie bedziesz mogł normalnie odpalić Visty
<
poczytaj o tym na google lub netsprint lub co tam masz
<
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130

szczepi1992

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2008
Posty
19
tak tylko to co napisales jest do modelu dv6 a nie dv5... wiec nie darady. zreszta sterowniki sa pod intela a ja mam AMD
 

gniotek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
16
Nie warto wyłączać AHCI, dysk będzie wolniej pracował, najlepiej zintegrować sterowniki z instalką XP. Chipsetu szukaj na stronie producenta chipsetu.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Win XP SP3 rozwiazuje definitywnie problem instalacji systemu na dyskach SATA. Jak chcesz z sp2,musisz zintegrowac instalatro windowsa ze sterwonikami do twopjego modelu komputera. Pozatym tak kiedys patrzylem (dawno temu) to widzialem taki napis podczas instalacji "Aby zaladowac dodatkowe sterowniki nacisnij "jakis klawisz"" moze to zadziala...
 
Do góry Bottom