interen i podpoziedz o login i hasło

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
interesuje mnie jak i gdzie sa zaipisane login i haslo np od email, forum te kture pamieta przegladarka jak sie zgodzimy, i czy sa jakos szyfrowane i jak taka liste odczytac w c++
 

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
lol czyli kazda przegladarka ma inaczej :/

np Internet Explorer - jest moze gdzies opis takich zeczy - najbardziej popularnych przegladarek loginy hasla adresy wyszuiwane stron itd ??
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Raczej logiczne, że każda ma inaczej (już by m$ patentami rzucał...). Hasła trzymane są w ciasteczkach, historia w histori. Czy są szyfrowane zależy od twórcy strony. Piszemy które.

IE ma ciacha w folderze dokumentów usera w Cookies, a gdzie historia to nie wiem, nie interesowałem się. Ale google będą raczej wiedzieć.
 

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
Hasła trzymane są w ciasteczkach[/b]
nie - mam wyłaczone tworzenie ciasteczek i zawsze przy starcie systemu sa kasowane katalogi takie jak Temp, Temporary Internet Files, Historia, Cookies, Recent przez plik bat
- a nie ma to wplywu na podpowiedzi (login i haslo). Uzywam Internet Explorer lub Avant Browser - te przegladarki maja na 100% wspolne podpowiedzi (chociaz Avant Browser to moze tylko nakladka na Internet Explorer) ale w Internet Explorer miejsce przechowywania podpowiedzi do emaila, forum, itd musi byc inne
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Z racji tego iż nie mam za bardzo co robić w tym momęcie to rozpracuje troche firefoxa:
Cześć jest w:
C:Documents and SettingsuserDane aplikacjiMozillaFirefoxProfilesnazwa.default[/b]
Więcej informacji o ścieżce znajdziesz w:
C:Documents and SettingsKarolinkaDane aplikacjiMozillaFirefoxprofiles.ini[/b]

Ciastka:
cookies.txt[/b]
Pobrane pliki:
downloads.rdf[/b]
Historia:
history.dat[/b]
Zakładki:
bookmarks.html[/b]
Co do haseł, nie wiem gdzie mogą być schowane bo nie używam zapisywania
<
 

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
w firefox plik z loginami i haslami to dokladnie C:Documents and SettingsuserDane aplikacjiMozillaFirefoxProfilesnazwa.defaultsignons.txt
- tylko jak to jest szyfrowane ???
- jaki algorytm :/

*EDIT* a tu podobno jest klucz szyfru key3.db
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Hmm, ciekawe.
Przypomina Base 64 z przedrostkiem
'MDIEEPgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEwFAYIKoZIhvcNAwcEC'
lub 'MDoEEPgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEwFAYIKoZIhvcNAwcEC'.

Tylko ze jak potraktuje reszte dekoderem base64 to nie dostaje wyniku.
 

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
no dzieki bomba !
<

a jak to jest w Internet Explorer lub Avant Browser ???
(rejestr ???)
 
Do góry Bottom