Internet w Knoppix-ie

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
Wiec scaigam wlasnie KNOPPIX-a i wiem ze jest to linux ktorego uruchamia sie poprzez plyte. Rzecz w tym ze ja mam SDI i nie wiem czy znajdzie mi sprzet jak uruchomiony bedzie ten linux , i czy bede mogl sie polaczyc z netem , bo nie wolno instalowac nowego sprzetu gdy pracuje sie w linuxie z plyty

Czy jest jakas szansa zebym mial internet mimo tego ze bedzie uruchomiony linux ???
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
no wlasnie przeczytalem... dzieki
smile.gif
aha jeszcze jedno... gdzies przeczytalem ze zeby Knoppix byl po polsku wystarczy w wierszu polecen wpisac KNOPPIX LANG=PL

Czy tak rzeczywiscie jest ???

i jeszcze jedno pytanie... Siagam Knoppix-a w formacie ISO i trzeba go wymalic tak zeby startowal przy uruchomieniu kompa... i zeby go tak nagrac to jest taka opcja w NERO - "startoway CD" - to oto chodzi ?
 

Ehm.

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2004
Posty
21
Ad. 1 post : tak, wystarczy.
Ad. 2 post : sciągasz *.iso, czyli obraz płyty i szukasz w opcjach programu do nagrywania, opcji nagraj płytę bootowalną, zeby miał ją możliwość uruchomienia już BIOS, w Nero jest taka opcja.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by pawelloo
no wlasnie przeczytalem... dzieki
smile.gif
aha jeszcze jedno... gdzies przeczytalem ze zeby Knoppix byl po polsku wystarczy w wierszu polecen wpisac KNOPPIX LANG=PL

Czy tak rzeczywiscie jest ???

i jeszcze jedno pytanie... Siagam Knoppix-a w formacie ISO i trzeba go wymalic tak zeby startowal przy uruchomieniu kompa... i zeby go tak nagrac to jest taka opcja w NERO - "startoway CD" - to oto chodzi ?

KNOPPIX LANG=PL nie wpisuje sie z 'wierszu polecen' tylko podczas bootowania plyty.
Knoppix w .iso jest obrazem plyty bootowalnej, wiec mozesz ja nagrac dowolnym programem, ktory pozwala nagrac na plyte obraz *.iso. Nie musisz szukac zadnych ustawien dotyczacych bootowania.
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
No to nagralem normalnie Nero... No i uruchamiam od nowa kompa i nie czyta pylty...
Wiem ze trzeba zobaczyc BIOS i czy jest czytanie CD-Romu podczas uruchamiania kompa no i bylem w BIOSIE ale zupelnie nie czailem co tam zrobic moze ktos mi powie jaka to jest opcja zeby wlaczyc to bootowanie pylty podczas ponownego uruchamiania plyty ???
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
Dzieki za odpowiedz ale wczesniej sam sobie poradzilem , aha i jeszcze RAVEN mial racje wystarczy plytke normalmnie z obrazu wypalic i wszystko dziala wiec

DZIEKI wszystkim ktorzy pomogi mi w tym temacie
smile.gif



Knoppix dziala spox... ja mam wersje 3.3

A mam jeszcze jedna sprawe ... moze ktos powie mi jak zrobic polaczenie z internetem w Knoppixie... mam rozne "kursy" ale one sa do bani , czytalem ten link co dal mi Ehm. i robilem wedlug instrukcji ale wyskakuje mi "inicjowanie modemu..." i nic a jak patrze podglad to widze ERROR ... i co z tym fantem zrobic... aha jeszcze nie wiem co wpisac w "maska sieci"... bo wyzej wpisuje IP a w masce sieci nie wiem co wpisac... bo w ksiazeczce od SDI nic takiego ni ma... i co tera ???
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
ERROR ... i co z tym fantem zrobic...[/b]
No nikt Ci nie pomoze jesli nawet nie mozesz podac co to za error, bo to, ze Ci on wyskakuje to nic nikomu nie mowi.
aha jeszcze nie wiem co wpisac w "maska sieci"... bo wyzej wpisuje IP a w masce sieci nie wiem co wpisac... bo w ksiazeczce od SDI nic takiego ni ma... i co tera ?[/b]
Powinienes miec na umowie z providerem (wlasciwie to gdzies na pewno masz podana taka informacje tylko nie wiesz gdzie), mozna obstawiac ze masz /24 (255.255.255.0) ale dobrze by bylo sie dowiedziec. W koncu jestes klientem, zawsze mozesz skorzystac ze wspanialego biura obslugi klienta tepsy
<
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
IP 127.0.0.1
netmask 255.255.255.0

Masz podobnie, jesli chodzi o modem to uzywasz jakichs smiesznych skryptow do odpalenia tego modemu albo Knoppix ma cos zwalone, na Slacku nie ma problemu (znaczy ja mialem, ale przeoralem pol systemu i obszedlem -> ty nie bedziesz mial.)

pozdro.(!X)
 
Do góry Bottom