internet z NEO+ w knoppixe :/

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
No wasnie mam Neo+ i nie wiem jak skonfuigurowac neta :/ czytalem roze artykuly ale to i tak nie dzaila :/ mam modem polaczony do USB i jak chce sie laczyc to pisze unable to open modem czy cus a w ustawieniachdalem modem usb :/ nie wiem moze cos zle robie w kazdym razie niech mi ktos pomoze :] nie poda cala konfiguracje z fikcyjnym loginem i haslem a ja se to zastapie :pPPP

PLZ o help
 

Dexter

Użytkownik
Dołączył
Listopad 26, 2002
Posty
248
moze bys tak "staly" :) linux zainstalowal?
to bedzie lepiej bo na knoppie to troche przerabane z neo+
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
to ze mnie lama jest bo robie wg. tego opisu i nie dziala ! pisze ze nie moze znales modemu a dodam ze mam modem po USB
 

Andrevus

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2002
Posty
213
1. Jaki masz model modemu ?? Jak sie nie myle na płycie instalacyjnej jest chyba taki folder linux, zobacz moze tam coś bedzie na ten temat,
2. wpisz w konsoli lsmod, zobacz czy załadował jakies moduły odpowiedzialne za komunikacje,
3. nie miałem knoppixa ale jak by mi coś w slacku znalazło to bym wpisał w konsli dmesg i bym tak poszukał odpowiedzi, zobacz mzoe to coś pomoze,
 

Andrevus

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2002
Posty
213
Czemu niewisz ? Spróbuj....zobacz sądze ze powinien być tam opis na temat instalacji w linuksie, zapewne beda archiwa tar.gz sterowniki i moze program do łączenia sie z netem (gdzieś to w jakiejś gazecie czytałem), rozpkauj skompiluj i daj znać co sie dzieje...właściwie to i tak bym Ci polecał jakieś stałe distro np Slackware
<

Pozdro
 
Do góry Bottom