Inz.praca dyplomowa - VPN

Xbot

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 13, 2012
Posty
25
Mam takie pytanko.

Zamierzam wybrać temat : " Projektowanie bezpiecznych sieci VPN z wykorzystaniem technologii Open Source."

Czy realizując ten temat należy wykonać konkretny projekt sieci, w którym będzie serwer VPN lub jakiś router z obluga VPN, czy skupić się na tym jak takie sieci powinno się projektować przedstawiając rożnego rodzaju schematy, szczegółowa konfiguracja serwer'a VPN, oraz metody uwierzytelniania klientów.

jeśli chodzi o technologie to myslalem nad OpenVPN i OpenSwan... niech ktos mi podsunie jakies wskazowki co w takim temacie powinienem zrobic.. i czy sa jeszcze jakies inne technologie Open Source??

Myslalem tez nad tymi tematami:

"Projekt i implementacja kanału VPN z wykorzystaniem narzędzi Open Source"
"Projekt sieci lokalnej LAN/WLAN zintegrowanej z kanałem VPN."

Zależy mi też żeby było dużo materiałów i zeby bylo mozna duzo na ten temat napisać.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Mój promotor mi mówił, że praca inżynierska musi mieć rozbudowaną część praktyczną, nie może to być sama teoria, wiec wykonanie projektu sieci i np. pokazanie nieudanych prób włamania się (pokazania, że jest dobrze zabezpieczona) będzie OK.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Co dokładnie należy zrobić powie Ci promotor jak do niego pójdziesz, więc najpierw do niego idź.

VPN to temat rzeka, jest masa materiałów. Na większości uczelni jest nacisk na praktyczną stronę projektu, więc prawdopodobnie będziesz musiał też zaproponować jakieś rozwiązanie(lub kilka rozwiązań) i ocenić jego przydatność, użyteczność, wydajność, bezpieczeństwo dla jakiegoś hipotetycznego przypadku. Pewnie coś w stylu, Firma ZXY chcę udostępnić swoim pracownikom możliwość połączenia się do zasobów sieciowych z domu, zaproponuj rozwiązanie oparte o VPN, uwzględnij że pracownicy korzystają z sytemu Windows i Linux.
 

Xbot

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 13, 2012
Posty
25
W takim razie dzięki, już pewne pomysły mi chodzą po głowie ;). Teraz kwestia wybrania któregoś z tych tematów.
 
Do góry Bottom