IP w sieci

rysiub

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 15, 2008
Posty
2
Witam.

U nas w bibliotece jest założona siec na kompach. Czy da sie sprawdzić jakie jest IP na poszczegolnych PC korzystając z jednego komputera????
Z góry dzienx
 

rysiub

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 15, 2008
Posty
2
a czy musze być administratorem żeby to sprawdzić??? czy na każdym kompie to sie wyświetli??
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Nie, raczej nie wyświetli im się, że jakiś złoczyńca przeskanował sieć. I nie musisz być administratorem, aczkolwiek mogą pojawić się problemy z brakiem admina, np. nie zainstalujesz skanera (jeśli tego wymaga).
 

pwl83

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2004
Posty
1
a nie wystarczy czasem wpisac pod linem who z jakimis opcjami ?
--jesli nie wystarczy to przepraszam
<
 

psiuk

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2008
Posty
1
a jezeli np netbusem bede robił i wgram kolesiowi klijenta to zeby sie z nim bawic to wystarczy jego ip wewnetrzne z sieci czy te zewnetrzne
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Wystarczy wew..

a co do sprawdzenia nr ip w sieci.. hmm.. ;P na upartego tez netcut ^^ z tego co pamietam wyswietlal ip, nazwe etc
<


a jak chcesz sie bawic to sprawdz swoje.. i tak jak kolega mowi.. prawdopodobnie nastepny pc bedzie mial o 1 wiecej w koncowce.. czy 10.0.0.5 (twoj) to nastepny 10.0.0.6.. w celu upewnienia sie PINGujesz
<
 

koczis

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 15, 2004
Posty
19
Skanerów pod windows masz sporo. Mozesz spróbowac wyzej wymienionymi, lub look@lan badź lanhelper. Ten ostatni jakos przypadl mi do gustu.
 

spawacz1111

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2008
Posty
13
w skrocie.mam program network scanner.wyszukalo mi duzo adresow ale niektore mialy sharedDocs czy cos takiego.niektore dyski c itd
no dobra tam mozna sobie wejsc ale na niektore mozna polaczyc sie przez telnet lub wpisac login i haslo.pytanie brzmi jak wejsc na kazdego kompa?wiekszosc razy wyskoczy ramka ze brak dostepu.a czasami trzeba wpisac login i haslo i jak to zlamac lub ominac?tak samo telnet tez trzeba wspisac login i haslo czy jest jakis inny sposob aby sie dostac na kompa?jak ominac te wszystkie zabezpieczenia?
jesli ktos wie to bede bardzo wdzieczny za odpowiedz
 

spawacz1111

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2008
Posty
13
w skrocie.mam program network scanner.wyszukalo mi duzo adresow ale niektore mialy sharedDocs czy cos takiego.niektore dyski c itd
no dobra tam mozna sobie wejsc ale na niektore mozna polaczyc sie przez telnet lub wpisac login i haslo.pytanie brzmi jak wejsc na kazdego kompa?wiekszosc razy wyskoczy ramka ze brak dostepu.a czasami trzeba wpisac login i haslo i jak to zlamac lub ominac?tak samo telnet tez trzeba wspisac login i haslo czy jest jakis inny sposob aby sie dostac na kompa?jak ominac te wszystkie zabezpieczenia?
jesli ktos wie to bede bardzo wdzieczny za odpowiedz
 
Do góry Bottom