ip

gutowski88

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2007
Posty
17
Witam. mam pytanie. a mianowicie gdy podłączam sie do niezabezpieczonej sieci to ap przydziela mi ip. chodzi mi o to czy za każdym razem gdy sie będę łączył z tą siecią to dostane ten sam nr ip? czy to zależy od adresu mac ?
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Zależy jak AP'ek przypisuje adresy IP, ale głównie jest tak jak mówisz, przypisuje on po adresie Mac.
 

gutowski88

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2007
Posty
17
OK dzięki. to wychodzi na to że gdy zmienie mac to dostane inne ip.
mam jeszcze jedno pytanie: w sieci wifi w której jestem żeby mieć neta trzeba sie logować.i moje pytanie brzmi czy bede miał neta tylko na swoim ip czy na każdym w którym wklepie swój login i hasło?
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Tam, gdzie się zalogujesz do sieci, będziesz miał neta - tak mi się przynajmniej wydaje, to wszystko zależy jak jest AP skonfigurowane, dopóki się nie zalogujesz, nie dostaniesz przydzielonego adresu IP...
 

soyer181

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
103
Najlepiej to przeskanuj sieć TYM
Spisz adresy kart MACK bo w każdej chwili admin może wł filtracje kart mack i już nie wejdziesz do sieci , IP też spisz w razie W bo nigdy nic nie wiadomo . Gdy on wł filtracje mack wystarczy podszyć się pod kogoś kto jest legalnie w sieci ... =]
A co do Ip to może mieć ustawione ' kto pierwszy ten lepszy ' czyli rozdaje różne Ip automatycznie
 

gutowski88

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2007
Posty
17
żeby nie pisać nowego tematu napisze tutaj.
jakim programem wydobyć adresy mac sieci do której nie jestem podłączony.
albo napisze tak: co może być z tą siecią gdy znam do niej WEP ale nie trzeba sie w niej logować i gdy chce sie z nią połączyć to wyskakuje "ograniczenie i brak łączności"
czy to filtracja mac??
z góry dzięki
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by soyer181
Najlepiej to przeskanuj sieć TYM
Spisz adresy kart MACK bo w każdej chwili admin może wł filtracje kart mack i już nie wejdziesz do sieci , IP też spisz w razie W bo nigdy nic nie wiadomo . Gdy on wł filtracje mack wystarczy podszyć się pod kogoś kto jest legalnie w sieci ... =]
A co do Ip to może mieć ustawione ' kto pierwszy ten lepszy ' czyli rozdaje różne Ip automatycznie
Otwarta sieć filtruje MAC? Ładne rzeczy gadasz. Bez sensu wypowiadać sie,by wprowadzać kogoś w błąd....

żeby nie pisać nowego tematu napisze tutaj.
jakim programem wydobyć adresy mac sieci do której nie jestem podłączony.
albo napisze tak: co może być z tą siecią gdy znam do niej WEP ale nie trzeba sie w niej logować i gdy chce sie z nią połączyć to wyskakuje "ograniczenie i brak łączności"
czy to filtracja mac??
z góry dzięki[/b]

Kod:
KISMET
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by TripleX+--><div class='quotetop'>CYTAT(TripleX)</div>
<!--QuoteBegin-soyer181
Najlepiej to przeskanuj sieć TYM
Spisz adresy kart MACK bo w każdej chwili admin może wł filtracje kart mack i już nie wejdziesz do sieci , IP też spisz w razie W bo nigdy nic nie wiadomo . Gdy on wł filtracje mack wystarczy podszyć się pod kogoś kto jest legalnie w sieci ... =]
A co do Ip to może mieć ustawione ' kto pierwszy ten lepszy ' czyli rozdaje różne Ip automatycznie
Otwarta sieć filtruje MAC? Ładne rzeczy gadasz. Bez sensu wypowiadać sie,by wprowadzać kogoś w błąd....
[/b]
Oczywiscie, ze otwarta siec moze filtrowac po macach. Sa APki/routery, ktore linkuja sie tylko z kartami ktorych maci ma wpisane w bazie. Siec z zewnatrz wyglada na otwarta ale nie znajac maca nie podlaczysz sie do niej.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Atid+--><div class='quotetop'>CYTAT(Atid)</div>
Originally posted by TripleX@
<!--QuoteBegin-soyer181

Najlepiej to przeskanuj sieć TYM
Spisz adresy kart MACK bo w każdej chwili admin może wł filtracje kart mack i już nie wejdziesz do sieci , IP też spisz w razie W bo nigdy nic nie wiadomo . Gdy on wł filtracje mack wystarczy podszyć się pod kogoś kto jest legalnie w sieci ... =]
A co do Ip to może mieć ustawione ' kto pierwszy ten lepszy ' czyli rozdaje różne Ip automatycznie

Otwarta sieć filtruje MAC? Ładne rzeczy gadasz. Bez sensu wypowiadać sie,by wprowadzać kogoś w błąd....
Oczywiscie, ze otwarta siec moze filtrowac po macach. Sa APki/routery, ktore linkuja sie tylko z kartami ktorych maci ma wpisane w bazie. Siec z zewnatrz wyglada na otwarta ale nie znajac maca nie podlaczysz sie do niej.[/b]

Skoro filtruje,to nie jest otwarta. To że niema WEPWPA to nieznaczy że jest otwarta. Filtrowanie jest zabezpieczeniem.Wyłaczenie DHCP tez jest formą zabezpieczenia sieci.
próbowałem kismeta ale nie wiem co sie dzieje. nie widzi mi żadnej sieci.[/b]
Moze kismet nie wykrywa Twojej karty?
 

gutowski88

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2007
Posty
17

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
A to jakis kismet windowsowy (tandera)
Użyj kismeta z dystrybucji warlinux albo knoppix std.
 
Do góry Bottom