IPB 3

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
e tam...nie ma sie co spieszyć, dopiero co została wydana 3, nadal nie ma wszystkich spolszczeń itd.

Piszesz "tylko aktualizacja" - nie, nie tylko aktualizacja, do tego kupa problemów, bo zawsze cos się "sypnie" i niestety IPB tak właśnie ma...zresztą nie tylko ono. Kazda aktualizacja ciągnie za sobą problemy a w szczególności wtedy kiedy na forum zainstalowane są dodatkowo mody...
W przypadku IPB 3 zmianie ulega cały skrypt

Poza tym fajnie by było, gdyby zmienić skrypt hakerka na zupełnie inny np vB
<
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Albo wykodzić coś od nowa
<
ewentualnie przemo :> najlepszy, najłatwiej się nim zarządza.
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Z tego co wiem to przemo nie jest dziurawy (no może i jest, ale jak na forum tak czy tak jest porządnie napisany). Po wyłączeniu niepotrzebnych modów nie ciśnie tak po bazie
smile.gif
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
<div class='quotetop'>CYTAT(Levy_PL @ 2.07.2009, 10:05) <{POST_SNAPBACK}></div>
Z tego co wiem to przemo nie jest dziurawy (no może i jest, ale jak na forum tak czy tak jest porządnie napisany). Po wyłączeniu niepotrzebnych modów nie ciśnie tak po bazie
smile.gif
[/b]
<


Przemo kompletnie nie nadaje się na duże fora, ponadto: o ile się nie mylę, to już tutaj był.
IPB to bardzo dobry skrypt, miałem okazję przetestować już wersję najnowszą oznaczoną trójeczką i muszę przyznać, że na prawdę dobra robota.
Ogólnie - dopóki nie spróbowałem innego skryptu niż phpBB by Przemo, to też nie widziałem poza nim świata, tak już zazwyczaj bywa.
<


A dziurawy jest i to bardzo, uwierz, wystarczy popytać ludzi, którzy się tym interesują, ponadto autor bodajże nie ma czasu go zbytnio rozwijać z tego co widzę.
Chętnie bym się pobawił 'przemem' pod phpBB 3, ale wydaje mi się, że taki nie wyjdzie.

Tak czy siak - czekam z niecierpliwością na update IPB do trójki.
<
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
@Levy_PL, przemo jest dziurawy, nie jest bezpiecznym skryptem, przeciąża....itd
Jedyną jego zaletą jest jego prostota, jest "przyjaźniejszy" od strony admina..
IPB jest naszpikowane bajerami, ale jest też przy tym bardziej funkcjonalne dla użytkownika, nie wspominając o bezpieczeństwie, doskonale radzi sobie z dużymi forami (zresztą takie właśnie jest jego przeznaczenie)

Skoro Achates zdecydował przekonwertować na IPB - na płatny skrypt i wcale nie tani (a hcp nie jest komercyjne), to widocznie były ku temu powody
<


IPB 3 zapowiada sie nieźle, testowałam jeszcze wersje beta i co tu dużo mówić - jest bardzo ok;)
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
A czy ja pisałem "zaktualizujmy teraz"? Nie
<
Pytałem się, czy w ogóle zostanie zaktualizowany (a kiedy? - nie pytałem się)
Dobrze właśnie, że jest taka dyskusja... Może komuś wpadnie w ręce jakiś ciekawy skrypt dla forum ...
<


Ostatnio zaciekawiło mnie także MyBB - widział ktoś? [na milw0rm jest jednak kilka exploitów
<
].
Wg. mnie jedną z zalet MyBB jest to, że jest darmowy
<
Posiada też konwersję z IPB [v2]. Nawet wyglądem [stylem] przypomina IPB (screeny na ich stronie).
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
MyBB można uważać za bezpłatną alternatywę dla IPB, ale kod pozostawia bardzo wiele do życzenia...i w tym nie dorównuje zupełnie IPB
 
Do góry Bottom