jak napisać? Generator kodów 16 znakowych

ElektroTME

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2009
Posty
7
Witam,
Przejdę do rzeczy, potrzebuję jakiś prosty generator kodów 16 znakowych, umiem c++ więc napisałbym go gdyby nie to, że kody muszą się zgadzać z 'kodami wzorcowymi' bo nie wejdą do programu w dodatku nie wiem na jakiej zasadzie program sprawdza te kody.
Wszedłem akurat tutaj ponieważ znalazłem link na google XD.

Podpowiecie mi w jaki sposób programy sprawdzają czy dany kod jest tym właściwym, coś jak na zasadzie kluczy do Windowsa, nie wiem, jakieś sumy kontrolne, powtarzające sie znaki lub niewystępowanie danych znaków razem w jednym kodzie itp.
Jak to właściwie jest?

Dodam że nie ma fizycznego dostępu do programu sprawdzającego, kod trzeba wystukiwać ręcznie na klawiaturce a odpowiedz jest sygnalizowana komunikatem, poza tym jeden kod działa tylko raz(se koleś zabezpieczenia powymyślał XD).
mam tylko 9 kodów, wykorzystane, może znajdę jeszcze jakiś ale wątpie.

Da rade coś zrobić?
Pozdrawiam Elektro
 

silos

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2009
Posty
2
po pierwsze: musisz zakupic pakiet "szaman c++ w 5 minut"
nastepnie: rozpakowac ten pakiet
ustawic "multi-rozdzke c++" nad kartka z twoimi kodami
przycupnac,powstac, zakrecic sie 7 razy na piecie, splunac przez lewe ramie
nastepnie muszisz znalezc kota, koniecznie czarnego
zabic go, a jego krew zmieszana z twoja slina wypic
nastepnie odprawic modly zgodnie z instrukcja "szamana c++ w piec minut", intensywnie przy tym wpatrujac sie w kartke
po tym wszystkim na kartce powinien sie pojawic schemat blokowy algorytmu generowania kodow
jesli zakupiles wersje "plus" szamana, powinien tez sie pojawic kod zrodlowy
nastepnie nalezy przepisac otrzymany kod zrodlowy na komputer, skompilowac i uruchomic
generator gotowy
:lol:

a tak w ogole to nie da sie generowac kodow do Simplus/Orange/Heyah/itd
trza zakupic karte

wbudowane narzedzie windows "Wiecej akcji niz mozna wykonac"
aby je uruchomic nalezy (Tylko Windows 7 PL): Panel Sterowania -> Narzedzia administracyjne -> zarzadzanie komputerem -> zarzadzanie dyskami -> wiecej akcji
te "wiecej akcji niz mozna wykonac" to sa zapewne funkcje jakich potrzebujesz
wiecejakcjinizmoznawyko.png


metod walidacji kodow jest chyba tyle samo co samych kodow i nie da sie na podstawie analizy 9 kodow odkryc algorytm generowania/walidacji, no chyba ze autor tego algorytmu byl idiota.

z gotowych kodow to jak dekompilowanie programu, czyli "odtwarzanie swini z kielbasy", przy czym w tym przypadku jest o wiele trudniej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
silos: Naucz się edytować posty bo burdel robisz w temacie...

Ej, no chłopaki, nie bądźcie tacy...napiszcie mu ten program, najlepiej w Brainfucku;)
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
ElektroTME, przecież to może być każdy dowolnie wybrany algorytm, wiesz ile takie rzeczy się łamie? 16 znakowy losowy tekst to sobie zrobisz bardzo łatwo, dwie pętle i jedziesz po tablicy znaków dozwolonych, tylko że szansa że trafisz jest dosyć mała...
 
Do góry Bottom