Jak nauczyć laika podstaw hackingu?

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Witam.
Mam takiego kumpla który chce sie nauczyć podstaw hackingu.
Od czego [on] powinien zaczac?

Mój sposób raczej nie podchodzi (jak dziala internet itp., podstawy programowania [perl, c++], techniki hakerskie)
Przeczytał kawałek książki Symfonia C++, kurs Perla, ale jak zrobiłem mały test (hackme prosciutkie (if document.getelementbyid('password') == 'haslo'{})) to nie wiedział nawet jak włączyć źródło strony [jak zacząć]

Chciałem sprawdzić czy da rady z prościutkim CrackMe, z którego hasło da się wydobyć nawet w notatniku (podstaw crackingu też go uczyłem)
Nie wiedział nawet jak zacząć.
Postanowiłem sprawdzić czy z czystego źródła uda mu się wyjąć hasło: nie udało się o_O
Kod:
#include <iostream?

int main();
{
     int password;

     cout << "Password: ";
     cin >> password;

     if (password == "zaczynamy")
     {
          cout << "Udalo sie!";
     }
}

Nie rozumiem gościa xD

Macie jakiś pomysł, jak powinien się uczyć, jak zacząć?
Ja zacząłem podobnie, od podstaw.
HTML, Perl, JS , Techniki włamań, trochę praktyki , Potem jeszcze podstawy C++
Na drugi dzień umiałem już przejść połowę (do ok. 8 (albo 7) levelu) HackMe 3.0 by Unknow.
 
Ostatnia edycja:

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Skonfrontuj go z kimś biegłym, niech go naprostuje. Najlepiej zrówna z ziemią jego światopogląd, jeśli nie podejmie wyzwanie niech da sobie spokój (Tu bym napisał coś konkretniejszego).
Wyzwanie to początek, za tym idzie wszystko.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Ogólnie moim zdaniem jeżeli ktoś do tego nie ma smykałki i go to nie interesuję to ciężko będzie. Najlepiej żeby zaczął od głupiego htmla, chociaż będzie miał coś wspólnego z 'programowaniem' na start
BTW, dobrze zna angielski?
 
Ostatnia edycja:

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ogólnie moim zdaniem jeżeli ktoś do tego nie ma smykałki i go to nie interesuję to ciężko będzie. Najlepiej żeby zaczął od głupiego htmla, chociaż będzie miał coś wspólnego z 'programowaniem' na start
BTW, dobrze zna angielski?

Angielski zna słabo :(
Chciał by się nauczyć ale trudno idzie.
Podejrzewam że pewnie zrezygnuje [on].

PS. HTML jest dość przydatny :D
 
Ostatnia edycja:

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Każdy język programowania jaki znasz jest na Twoją korzyść, więc praktycznie każdy jest przydatny! :) Hmm, bez angielskiego ciężko może być, niech próbuje, próbuje i próbuje, zawsze możesz mu tam znaleźć stronę podatną na sqli, pokazać u siebie co można z takim czymś zrobić, może go to zainteresuję i sam zacznie czytać itp. :)
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Jak ktoś nie ma predyspozycji, to nic z tego, ale żeby zobaczyć czy ta osoba ma predyspozycje - trzeba ją zainteresować.
Pokaż mu pare prostych trików które zmieniają dużo, a nie mącą w głowie jak programowanie ;) Z tym można poczekać, a narazie zapoznaj go z gotowymi programami, by poznał ''po co to wszystko''.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Jak nauczyć laika podstaw hackingu?
Nie ucz go, jak jest laikiem to nie powinien sięgać po coś zaawansowanego bo zrobi z siebie idiotę i na tym sie skończy.

Pokaż mu pare prostych trików które zmieniają dużo, a nie mącą w głowie jak programowanie
Gratulacje, chcesz stworzyć kolejnego script kida.
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Zakres wiedzy jest tak szeroki, że będzie musiał sam po latach dojść do tego co go kręci i w jakim kierunku chce się rozwijać. Jeżeli on chce się uczyć hackingu to domyślam się że jest jeszcze młody i prawdopodobnie mu przejdzie zanim skuma listing z pierwszego posta :D A na początek zamiast cpp polecam naukę angielskiego bo bez tego daleko nie zajedzie, nawet głupiego exploita nie odpali :)
 
Do góry Bottom