Jak odinstalowac XP

kinia72

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2004
Posty
3
Witam mam moze maly co dla niektorych a moze duzy jak dla mnie a wiec chce odinstalowac XP i niewiem gdzie, zawsze było w panelu sterowania a teraz zniklo
smile.gif
)gdziego szukac zeby sformatowac dysk pliska pomocy
 

tianhao

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 19, 2004
Posty
307
Z plytki albo ze specjalnej dyskietki . Jak znajde ten plik co przygotowuje dyskietke do formatu to ci dam linka .Wiem ze plik od formatu nazywa sie format.com
<
 

ziomekpl

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2004
Posty
27
dyskietka startowa win 98 i cd z win xp. usuwasz partycje robisz formata np do fat32 i instaluj ponownie winde (albo cos innego)
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
No trochę to ukryli w xp :)
Najprosciej START -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami (w lewej kolumnie) -> w prawym oknie klik na dysk lewym myszy i prawy myszy -> formatuj.

Nie trzeba płyty, dyskietki, ani kolegi ... chyba, że chcesz sobie jakąś koleżankę na tę okazję zaprosić
<
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
eh ... na skorty :/ uruchom>gpedit.msc :/
a nie lepiej odrazu na dysk C i formatuj :/ [ale jak chcesz sformatowac system ktorego obecnie uzywasz?]
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
Originally posted by Plik
a nie lepiej odrazu na dysk C i formatuj :/ [ale jak chcesz sformatowac system ktorego obecnie uzywasz?]

Buehehe faktycznie wystarczy prawym na dysk i formatuj.Ja myślę, że chce z drugiego dysku sformatować skoro szukał w panelu sterowania...
 

Kobeer

Użytkownik
Dołączył
Październik 15, 2004
Posty
104
Nieda sie tak zrobic klikajac prawym i format ---->> Mozesz jedynie sformatowac partycje na ktorej nie masz aktulalnie odpalonego wina tzn:Jak masz na c: to nie sformatujesz bez dyskietki lub plyty a jak chcesz inne niz c: to smialo mozesz to robic klikajac prawym i format. To ja zaluwazylem
<
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
Originally posted by SpaY-MaN+--><div class='quotetop'>CYTAT(SpaY-MaN)</div>
Nieda sie tak zrobic klikajac prawym i format ---->> Mozesz jedynie sformatowac partycje nakturej niemasz aktulalnie odpalonego wina tzn:Jak masz na c: to nie sformatujesz bez dyskietki lub plyty a jak chcesz inne niz c: to smialo mozesz to robic klikajac prawym i format. To ja zaluwazylem :p[/b]
<!--QuoteBegin-Plik

ale jak chcesz sformatowac system ktorego obecnie uzywasz?
 

Kobeer

Użytkownik
Dołączył
Październik 15, 2004
Posty
104
Originally posted by Plik+--><div class='quotetop'>CYTAT(Plik)</div>
<!--QuoteBegin-SpaY-MaN
Nieda sie tak zrobic klikajac prawym i format ---->> Mozesz jedynie sformatowac partycje nakturej niemasz aktulalnie odpalonego wina tzn:Jak masz na c: to nie sformatujesz bez dyskietki lub plyty a jak chcesz inne niz c: to smialo mozesz to robic klikajac prawym i format. To ja zaluwazylem
<
Originally posted by Plik
ale jak chcesz sformatowac system ktorego obecnie uzywasz?
[/b]



"to nie sformatujesz bez dyskietki lub plyty"
:p
 

mistiqe

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 29, 2004
Posty
3
Walnij sobie plyte instalacyjna win98, daj w biosie ustawienia, ze 1st boot device to cdrom, uruchomi Ci to kompa w dosie, wejdz na cdrom (D: E: F: w zaleznosci ktora litera to cdrom), wstukaj cd win98, potem format c: i leci Ci formatowanie...po sformatowaniu instaluj sobie system jaki chcesz
smile.gif


----Wersja dla ludzi, ktorzy nie posiadaja napedu floppy----
 
Do góry Bottom