jak pozbyć się hasła z pliku .arj ?

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Witam...Nie specjalnie interesuje sie rozwalaniem hasel, ale kiedy sciagam kolejny zip czy rar na Kazaa albo z ftp, zabezpieczony haslem, to czlowieka moze przyprawic o kilka dolegliwosci...Na stronce konrad.Vme.g.pl sa programiki lamiace hasla na rar zip worda czy excela, ale niestety nie ma nic o .arj. Bylbym dzwieczny za komentarze i ewentualna pomoc. Czy sa jakies proste metody obejscia hasla (np. tak jak w outlooku)? Pozdrawiam.
Jeszcze jedno: czy ktos moze mi polecic jakis niezawodny program pocztowy? Byle nie eudora, outlook czy incredible mail...
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Dzieki - programik już mam, ale mój błąd, bo to jest instalka (.exe), a w niej znajduje się plik .arj. Więc pytanie jak rozłożyć .exe z chronionymi plikami .arj ?
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
Originally posted by beaver
Witam...Nie specjalnie interesuje sie rozwalaniem hasel, ale kiedy sciagam kolejny zip czy rar na Kazaa albo z ftp, zabezpieczony haslem, to czlowieka moze przyprawic o kilka dolegliwosci...Na stronce konrad.Vme.g.pl sa programiki lamiace hasla na rar zip worda czy excela, ale niestety nie ma nic o .arj. Bylbym dzwieczny za komentarze i ewentualna pomoc. Czy sa jakies proste metody obejscia hasla (np. tak jak w outlooku)? Pozdrawiam.
Jeszcze jedno: czy ktos moze mi polecic jakis niezawodny program pocztowy? Byle nie eudora, outlook czy incredible mail...
Co do lamania hasel: jesli ten plik ma rozszerzenie *.exe to wychodzi na to ze jest to archiwum samorozpakowujace sie. Nie napisales czy chodzi o RAR-a czy ZIP-a (bo przeciez w obu mozna robic takie archiwa) wiec powiem tyle, zebys zajrzal na http://www.elcomsoft.com i sciagnal sobie Advanced ZIP Password Recovery albo Advanced RAR Password Recovery (a przy okazji jest tez Advanced ACE Password Recovery z tego co pamietam) i mozesz lamac hasla....Programy te maja opcje zarowno lamania brute forcem jak i slownikiem....Z wiadomych wzgledow polecam slownik....
A jesli chodzi i program pocztowy to wyprobowalem ich juz okolo pieciu i jak na razie korzystam juz tylko z programu The Bat!...
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
:wink:

The Bat! jest super
<

mozesz go sciagnac :

http://www.ritlabs.com/the_bat/download.html

plik The Bat! 1.62i + International Pack (pliki jezykowe
dzieki temu The bat moze byc po polsku)

pozdrawiam..
<
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Dzieki juz teraz za wszelka pomoc i dalsze info: plik jest "sfx ACE archiwum", niestety nie podzialaly programy "advanced rar password recovery", "advanced zip password recovery" i "advanced archive passvord recovery" - w obu przypadkach wyskakuje, ze nie jest wlasciwym (obslugiwanym) archiwum. Z cala pewnoscia archiwum nie jest uszkodzone. Wiec jakies sugestie?
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
Originally posted by beaver
Dzieki juz teraz za wszelka pomoc i dalsze info: plik jest "sfx ACE archiwum", niestety nie podzialaly programy "advanced rar password recovery", "advanced zip password recovery" i "advanced archive passvord recovery" - w obu przypadkach wyskakuje, ze nie jest wlasciwym (obslugiwanym) archiwum. Z cala pewnoscia archiwum nie jest uszkodzone. Wiec jakies sugestie?
Owszem, jedna sugestia: naucz sie czytac :wink:
Facet: skoro ci pisze sfx ACE to znaczy ze jest to samorozpakowujace sie archiwum ACE a nie zadne RAR-y, ZIP-y czy inne bajery. W takim razie trzeba uzyc Advanced ACE Password Recovery. Z tego co zauwazylem to Elcomsoft juz nie oferuje tego programu ale od czego jest Google: http://www.topshareware.com/Advanced-ACE-P...wnload-1869.htm. Na pewno bedzie wiecej linkow z ktorych mozna sciagnac ten program. A jesli rowniez on pokaze informacje ze jest to niewlasciwe archiwum to ja sie poddaje... :wink:
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Nigdy nie mialem specjalnych trudnosci w odroznianiu literek, wiec o to czy umiem czytac nie musisz sie troszczyc "Rob"...Program Advanced password recovery obsluguje archiwa *.zip, *.rar, *.ace, *.arj. Natomiast wszystkie progsy sa do sfx archive (chcialem miec pewnosc ze to nie jest inne sfx od .ace ), mimo to dzieki za porade, pozdrawiam
<
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
Originally posted by beaver
Nigdy nie mialem specjalnych trudnosci w odroznianiu literek, wiec o to czy umiem czytac nie musisz sie troszczyc "Rob"...Program Advanced password recovery obsluguje archiwa *.zip, *.rar, *.ace, *.arj. NAtomiast obydwa progsy sa do sfx archive, mimo to dzieki za porade, pozdrawiam
<
No widzisz, ja wyznaje zasade ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:
Z nauka czytania chodzilo mi o to ze niepotrzebnie probowales zlamac archiwum ACE programami Advanced RAR/ZIP Pass Recovery bo to sa programy tylko do archiwum RAR i ZIP. Advanced Archive Pass Recovery nie probowalem ale tak jak mowie jesli z zalozenia ma obslugiwac kilka formatow to ja mu nie ufam :wink: Tak wiec pozostaje Advanced ACE Pass Recovery ktorego dzialanie mialem okazje juz sprawdzic i ...dziala :wink:
Oczywiscie dobrze by bylo jakiegos cracka se sciagnac bo wersja niezarejestrowana moze lamac chyba tylko hasla zlozone max. z 5 liter (albo 4 - nie pamietam).......
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
O ile z crackiem nie mam problemu, to zeby znalezc sam Advanced ACE Pass Recovery okazuje sie zbyt trudnym zadaniem dla mnie ;P...Link ktory mi podales, okresla sie do Advanced Archive Pass Recovery (w momencie pobierania przekierowuje go na oficjalna strone, a tam jak sam pisales A.ACE P.R. juz nie ma). Znalazlem wprawdzie rosyjska wersje tego programu, ale nie ruszy gdyz czcionka nie ta (jesli dobrze kombinuje, to musialbym przeinstalowac wina na cyrylice)...Dlatego prosba: jesli dysponujesz tym programikiem wyslij mi go na maila...Dzieki za zainteresowanie i cierpliwosc
<
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Bardzo przepraszam za długą nieobecność - spaliłem płytę główną (zresztą dalej jestem na pożyczonym sprzęcie), dziękuje za linki, jakoś sobie wynajdę...Póki co mam większy problem, bo brak mi maszyny...pozdrawiam i dzięki wszystkim "pomocnym dłoniom"
<
 
Do góry Bottom