Jak rozdzielic internet radiowy na dwa komputery bez routera? Pomocy

pitbull711

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2007
Posty
7
Witam. mam taki problem poniewaz mam internet radiowy 1mb i jest on aktualnie podpiety do laptopa (Windows 7) a ja chce jeszcze puscic kabel do mojego komputera (Xp). Ten kabel chce puscic od tej puszki na dachu bo są tam jakies jeszcze wejscia i wiem ze musze kupic kabel skrosowany. tylko podobno trzeba cos jeszcze porobic w kompach zeby dzialalo a ja nie za bardzo wiem co. Z Góry dzieki.
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Nie jestem pewien ale chyba przy kupnie karty sieciowej z anteną do kompa stacjonarnego uniknąłbyś kabli a muszę się dokładnie o tym dowiedzieć.
Z tego co wiem to musisz przecież sieć skonfigurować. Nie będzie raczej żadnego problemu bo oba to windowsy ;)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Chodzi ci o karte sieciowa pod usb? Przeciez do tego trzeba miec router.
Nie trzeba mieć routera do tego. Wkładasz kartę sieciową (nie koniecznie pod usb mile widziana wewnętrzna) z anteną zewnętrzną. Przenosisz internet tak aby głównym komputerem, który go posiada jest stacjonarny. Konfigurujesz sieć i działa. Z tym, że net w laptopie będzie Ci działał tylko gdy będziesz miał włączony stacjonarny komputer.
Tak jak wyżej możesz ustawić, że głównym kompem, który ma neta będzie laptop, ale historia się powtarza neta w stacjonarnym kompie będziesz miał tylko gdy będzie włączony laptop ;) Tak to działa bez routera.
P.S. Do tego nie trzeba routera przecież laptop ma wifi? ;)
Pozdrawiam.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Do góry Bottom