jak rozpoznać czy ip jest zmienne

Grzecho83

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2009
Posty
3
Witam, potrzebuje rozpoznać czy ip gościa jest stałe czy zmienne, być może będę miał tylko jedną okazje żeby je odczytać, więc nie mogę sprawdzić w prosty sposób czy za drugim razem będzie inne. Interesuje mnie czy po numerze ip, albo nazwie hosta można poznać czy jest stałe czy zmienne, ewentualnie jakieś inne sposoby żeby to sprawdzić. Nie mam fizycznego dostępu do komputera.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nie znam możliwości jak narazie. Nie widzę różnicy między stałym a zmiennym.

// edit:
karololszak - równie dobrze mógłbym napisać - 'niema sposobu'. Nie chciałem, żebym wyszedł na zbyt pewnego siebie. Jeśli Ci to w czymś przeszkodziło to złóż skargę do moderacji forum.
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
@discovery44: to po co piszesz? tylko żeby posta nabić...

@Grzecho83: Wrzucisz IP na jakiś scanner, i zobaczysz hosta. (no chyba że będziesz miał hosta od razu). Jeśli to np. neostrada, netia itp. to wiadomo że ma zmienne... Innego sposobu to chyba nie ma ;p bynajmniej ja nie znam...

#Edit: @discovery44: nie, nie przeszkodziło mi
%3C
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Przeważnie w URL'u zmiennego IP masz tekst typu DYNAMIC.
 

Grzecho83

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2009
Posty
3
facet ma radiówke, mam dostęp do innego komputera podłączonego prawdopodobnie do tej samej sieci (mieszka dwa bloki obok) może to coś pomoże.
IP mam zamiar wyciągnąć od niego za pomocą specjalnie przygotowanej stronki w php, podrzucę mu link, i skrypt zapisze jego dane w bazie, potem automatycznie przeniesie go na jakąś interesującą stronę, i być może uda mi sie nabrać go drugiego dnia na to. ale już pewności nie ma
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Jeżeli masz dostęp do komputera w tej samej sieci to jeszcze dobrze by było znać MAC karty tego gościa. Wtedy wystarczy nmap. Pobaw się nim
 

Grzecho83

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2009
Posty
3
@The: Jak zdobyć adres MAC tego gościa? jeśli trzeba większej wiedzy o sieciach to raczej nie poradzę sobie, w tej kwestii nigdy nie byłem mocny

@karololszak> plan mam taki: zdobędę adres ip ofiary bo bez tego raczej nic nie da się zrobić, potem spróbuje sprawdzić popularne trojany, może już jakiś ma, jeśli nie to trudno, pozostaje socjotechnika i trzeba mu jakiś podrzucić, a jak już się dostane do jego komputera będę zbierał informacje, a jak wiadomo kto ma informacje ten rządzi,
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Eee, znając tylko ip nie da się włamać? Doobree.
Wystarczy skanowanie portów, testy aby dowiedzieć się jaki soft pracuje na tym kompie.
Po tym znajdujemy lukę w programie która umożliwia odpalenie własnego kodu przez jakiegoś exploita i możemy sobie podrzucić backdoora i mamy zdalny dostęp.

Przynajmniej jest jakaś zabawa a nie podzrzucanie gotowego trojana wyprodukowanego przed dinozaurami.
Tą zabawę można urozmaicić socjotechniką, ale według mnie to jest to po prostu zbyt łatwe, bo co za problem wkręcić gościowi, że dzwonisz z serwisu dostawcy internetu i "musi zaktualizować" cośtam...
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
według mnie to jest to po prostu zbyt łatwe, bo co za problem wkręcić gościowi, że dzwonisz z serwisu dostawcy internetu i "musi zaktualizować" cośtam...[/b]
Dzwoniłeś kiedyś?
smile.gif
Mi to daję dużą zabawę i to wcale nie jest takie łatwe. Zadzwoń to zobaczysz.
Ale w tym co napisałeś jest prawda.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Dzwoniłem kilka razy. Kiedyś tak namówiłem kumpla dzwoniąc z budki że skasował plik win.com (stare dobre czasy Win98) ;P
 
Do góry Bottom