jak sie ukryc w lanie?

osesek

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
5
Witam!!!
mam taki problem- jeste w lanie i a kazdym razem wlazi mi ktos na ip ;/ jak cos sciagam to pszystko staje, az mnie @#$$!@^ bierze!! czy jest jakis sposob zeby wewnetrzne ip ukryc? albo zablokowaz wejscie na moje ip? albo jakis program ktorym mogłbym zobaczyc kto jest taki nachalny i moze jakos go załatwic :> HEHE!!!
prosze o pomoc!
z gory dzieki!!
 

_MaVeR_

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2005
Posty
204
zmienic mac'a karty sieciowej i powiedziec adminowi sieci ze masz nowa karte sieciowa i zeby ustawil nowy adres karty mac a tamten zablokowal
 

osesek

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
5
a programowo nie da sie nic zrobic? nie mam damina mamy cos z tp 1024 kb podzielone na 6 i tyle
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Adres karty zmienia się programowo, wsadzenie nowej kości wymaga niezłej zabawy - bardzo często epromy są lutowane a nie na podstawkach.

A co do admina - pogadaj z gościem od kompa do którego jest ta neo podłączona, on powinien wiedzieć co zrobić. Poza tym nie rozumiem tego kogoś - jak włazi na twojego ipka to też mu zamula neta...
Jedyny sprawdzony sposób to kupienie adminowi karty sieciowej i podpięcie się na osobnym interface - tylko twój kabelek tam będzie i tylko ty będziesz mógł z tego korzystać.
 

osesek

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
5
a program ktory by blokował wejscie na moje ip?? kaspersky ant-ihaker?? lub inne?
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Nie da sie. To jest ustawiane na innym komputerze i nie masz do niego dostępu. Pod linuxem, wiem jak napisać skrypt blokujący całkowicie neta temu komuś (w końcu się znudzi), ale pod windą nie pomogę - brakuje iptables ;)
 

Erus

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2006
Posty
1
A, jednak ziomuś nie masz racji-da sie ukryc ip w lanie(mam znajomego którego nie ma nigdzie!!(jestesmy w tej samej sieci)).
Postaram sie dowiedziec jak on to zrobil(jest informatykiem)
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
A no bo widzisz, to jest tak ze jesli twoj komputer komunikuje sie z jego komputerem to MUSI znac jego IP bo inaczej nie wiedzialby gdzie odeslac pakiety. Natomiast proxy w LAN jest troche smiesznym pomyslem ;P
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Originally posted by Erus
A, jednak ziomuś nie masz racji-da sie ukryc ip w lanie(mam znajomego którego nie ma nigdzie!!(jestesmy w tej samej sieci)).
Postaram sie dowiedziec jak on to zrobil(jest informatykiem)
Raczej to jest niemożliwe. Chyba, ósobnik ten jest administratorem w tej sieci i swoją własną stację roboczą podłączył jako osobny LAN.
W końcu komputer komunikując się z bramą musi adresować pakiety z podanie własnego numeru IP aby brama mogła do niego adresowane pakiety przesłać.
Sprawdź skanerem sieciowym z ustawieniami różnych pakietów, przypuszczam, że jego ukrycie dotyczy tylko pingowania (na firewallu można sobie ustawić aby nie odpowiadał na ping oraz na niektóre inne pakiety).
Dokładne skanowanie powinno pokazać ten szczwanie ukryty komputer
<

A wracając do tematu to najlepiej załatwić to z adminem sieci, raczej innej możliwości nie ma no chyba, że jakiś net cut albo coś w tym stylu (najgorzej, że to Twój numer IP, musiałbyś się połączyć na innym numerze i wówczas killować). Przypuszczam, że sieć została źle skonfigurowana i nawet chyba filtrowania numerów kart MAC nie ma.
 

_ProXy_

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2006
Posty
142
...

jeżeli chcesz być anonimowy w sieci lan, to poproś admina o podpięcie cię pod osobny slot w swoim routerze, wtedy nikt nie zobaczy twojego ip, ani MAC karty
smile.gif
, no chyba ze ten osobnik poprosi admina aby podpial go pod ten sam slot co ty.. ale wtedy bedziesz juz doskonale wiedzial kto to:p i admin tez..
smile.gif
 
Do góry Bottom