Jak sniffować

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
Jestem troche lamer więc czy mógłby mi ktoś pomóc? Mam 2 megową neo rozdzieloną w sieci z 2 routerami (jeden zwykły drugi bezprzewodowy, ja mam z 2). czy może mi ktoś powiedzieć jak to zasniffować?? byłbym bardzo wdzięczny jakby mi ktoś powiedział.


P.S. w tej sieci są również moi nauczyciele więc wiecie o co mi chodzi...
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
możnaby trocha jaśniej??

[ Dodano: 19-03-2006, 19:32 ]
mam już wszystko co napisałeś ale pierwsze 2 nie wiem jak uruchomić a z 3 nie wiem co zrobić
 

klen

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2006
Posty
62
znalazl ktos moze opis ettercapa po polsku?
<
 

pionar

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2004
Posty
28
mam już wszystko co napisałeś ale pierwsze 2 nie wiem jak uruchomić a z 3 nie wiem co zrobić[/b]

nmap i ettercap to pod linuxa , takze rozpakuj w linuksie i zaistaluj paczke,
jak uzywasz ettercapa to niepotrzebny ci ethereal, chyba ze dla nauki
smile.gif


znalazl ktos moze opis ettercapa po polsku?[/b]

jak sobie rozpakujesz to bodajze w folderze /doc masz opis po polsku
smile.gif
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
a mógłby ktos coś dać na xp??? o ile istnieje. I jeszcze jedno mam uapa 1.4 włączam ale nic nie przechwytuje. Dlaczego??
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Originally posted by Grzem+--><div class='quotetop'>CYTAT(Grzem)</div>
a mógłby ktos coś dać na xp??? o ile istnieje. I jeszcze jedno mam uapa 1.4 włączam ale nic nie przechwytuje. Dlaczego??[/b]
Bo masz zgiglaną biblioteke WinPcap albo jej brak, pewnie w okienku karty sieciowej w UAP (górny lewy róg okna UAP-a) masz same znaki zapytania. Sprawź łącząc się np. z jakimś czatem albo nawet stroną web czy jakieś pakiety przechwytuje.

<!--QuoteBegin-klen

znalazl ktos moze opis ettercapa po polsku?
<
Jest u mnie na stronce, pochodzi ze strony T-NAS ale obecnie są oni w przebudowie.
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
którą wersje tego wincapa mam zainstalować bo mam 3.2 i mi nie chodzi
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Tak na prawdę na Windowsie Ettercap mi nigdy dobrze nie chodził, Winpcap 3.0 wzwyż powinien wystarczyć. Ettercap świetnie się sprawuj na Linuxach i ma gromne możliwości na tym systemie. Na windowsie często okazuje się, że brakuje jakiejś biblioteki albo konfiguracja systemu nie pozwala lub utrudnia pracę tego programu, spróbuj na początek w trybie tekstowym z cmd uruchomić.
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
nie wie ktoś gdzie mogę znależć winarpspoofer?? szukałem tego wszędzie ale nie znalazłem
 

Tomi2527

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2006
Posty
5
Musisz poczekać aż skończy się scanować. Ja też tak mam, powłączaj pare razy i będzie działać.... :mruga:
 
Do góry Bottom