Jak sprawdzic IP lub login osoby wlamujacej sie

tomi82

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2003
Posty
1
jest taka sprawa prawdopodobnie ktos wlalam mi sie na dysk chociaz niemailem nic udostepnionego w sieci. mam 3 patrycje i skowal akurat ten ktos wlasnie moj. chcialbym sie spytac gdzie szukac jakiego poszlaku zostawionego przez ta osobe jakies IP czy login czy cokolwiek zeby na nia natrafic. z gory dziekuje
 

siro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2003
Posty
245
zainstaluj se jakiegoś firewalla, np. nortona i jak ten ktoś będzie znowu próbował ci wbić to firewall ci go zablokuje i pokaże jego IP :wink:
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
sadze ze najprostszy i najlepszy jest programik netsentinel ustawisz osdpowidnio od razu rozlaczaniechcianych gosci i wogole jest fajniutki
:arrow: http://users.win.be/W0117312/index.html
Polecam go kazdemu :wink:
<
:twisted:
 

andromeda

Użytkownik
Dołączył
Październik 31, 2003
Posty
5
poprzez agnitum 2 lata temu włamał mi się pewien człek z Anglii (zresztą sam się o to prosiłem) -> zostawił wiadomość, był na tyle uprzejmy że nie uszkodził mi systemu ... Agnitum przed włamem zanotował skanowania ... ale podczas włamania nie zareagował. :!: - dlatego nie specjalnie polecam ... (zaletą tego firewalla jest to że jest "lekki" i nie za bardzo obciąża system).
Jak rozpoznać kto i kiedy -niepowołany grzebał w kompie nie jest takie proste ... bo po 1-sze próba włamania to jeszcze nie jest włamaniem ... - a to są rzeczy obserwuje firewall, a poza tym co jeśli włamanie było a firewall tego nie odnotował? Powinieneś (jeśli masz WinXP) zobaczyć w systemie rejestr zdarzeń - jest coś takiego w XP-ku. W innych Windowsach to raczej ciężko... Można np obok firewalla postawić taki program jak "snort" -sam program nie chroni przed atakiem ale dokładnie rejestruje wszystkie nieprawidłowe zdarzenia... -chociaż przy odpowiednich regułach można nim ustawić kontratak :wink:

Pozdrawiam :wink:
 
Do góry Bottom